Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A mai fiatalokban miért nincs...

A mai fiatalokban miért nincs semmi nemzeti érzelem és elköteleződés?

Figyelt kérdés
A mai fiatalok általában valamelyik balliberális párttal szimpatizálnak (Momentum, DK), mindenkivel összefekszenek, isznak, buliznak, imádják a migránsokat, mindenkivel nagyon toleránsak, de a saját nemzetüket utálják, az nem fontos nekik és cikinek tartják a hazafiságot. Mi ennek az oka? Hogyan lehetne visszafordítani ezt az állapotot?

2021. ápr. 19. 16:32
1 2 3 4 5
 41/50 valaki : ***** válasza:

Van gyereked? Mert ha igen, akkor csak akkor lehetsz rá büszke, ha jó tanuló és később jó állása lesz.

A gyönyörű újszülöttre nem lennél/voltál büszke?

Nem értek egyet ezzel a logikával, de ha te így gondolkodsz, el tudom fogadni persze.

2021. ápr. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
41: családról volt szó, ami nem csak egy újszülöttet foglal magába. Arra természetesen büszkének lehet lenni, mert a te teljesítményed, vagyis inkább az anyáé. De a felnövő gyerek csak akkor ad büszkeségre okot, ha kiteljesíti a potenciálját, megtalálja a helyét, ha elzüllik, akkor nincs mire büszkének lenni.
2021. ápr. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
Nem szerencsés, hogy mindig előkerül valaki, aki kiszemel egy réteget és megpróbál minél több embert ellene hergelni. Ezzel együtt azt gondolom, hogy bármilyen korcsoportba tartozik is egy ember, csak ahhoz szokott ragaszkodni, az iránt kötelezi el magát, akitől remélhet is valamit, aki tesz is érte valamit, - nem csak egyoldalúan lehúzza vagy zsarolja valamivel.
2021. ápr. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező, szerintem gondolkozz el azon, hogy neked mennyi hasonlót mondtak az idősek akkor amikor te huszonéves voltál. Ez a mai fiatalok kezdetű szöveg mindig volt, mindig lesz, mert mindenkinek az a kor a legszimpatikusabb amikor ő felnőtt és amikor gyerek volt. Megmondom őszintén nekem is. 22 vagyok és imádok visszaemlékezni a 2010-es 15-ös évekre, viszont nem nézem ülyének azokat akik utánam születtek. Mindig minden változik és ezt el kéne fogadni.


A kérdésedre válaszolva pedig szerintem ennek az az oka hogy a fiatalok (mai 14-25 éves korosztály) a fidesz rendszerében nőtt fel, leszarták az oktatást és a fiatalokat is. 12 év alatt konkrétan semmiben nem kedveztek nekik, csak nehezebb lett minden. Lakást lehetetlen bérelni, még az önálló élet elkezdése is nehéz. Illetve a fidesz állandóan hangoztatja, hogy jobboldal=jó baloldal=rossz, hülye libsi, hazaáruló aki ragaszkodik az euhoz stb. ezzel konkrétan a fiatal korosztály, a mi korosztályuk nézeteit nézte le, gúnyolta ki 10 éven keresztül, így a nagy többségnek még ellenszenvesebbé vált. És ugye a fidesz hangoztatja hogy nemzet, jobboldal, haza, így a komplett jobboldal lett ellenszenves. Főleg hogy ott van a gyűlölködő mihaznánk is.


Tolerancia jellemző igen, de ez miért baj?


Igen sokan isznak, de remélem te ezt annak fényében írtad hogy fiatalon egy korty alkoholt nem ittál


Bulizással mi bajod van?


Összefekszenek? Mivan?


Migránsokat pedig nem imádják, nagyon jól írták előttem. Szerintem ha találkoznék egy "migránssal" meg egy szélsőjobbossal akkor inkább a migránssal beszélgetnék.


Én nem utálom a nemzetem, szeretek itt élni. Viszont a jelenlegi helyzetet nagyon utálom. Szerintem te ezt azonosítottad az ország meg a nemzet utálatával.



Jó tanács: ha azt akarod hogy szimpatikusabb egyen a fiataloknak a jobboldal, akkor ne írj róluk baromságokat, ne nézd le őket stb, így elég kontraproduktív lesz.

2021. ápr. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
34%
"12 év alatt konkrétan semmiben nem kedveztek nekik," Szerinted a jogosítvány meg a nyelvvizsga ingyenessé tétele akkor melyik korosztálynak kedvezett? Vagy a pár hetes külföldi ynelvtanuló programok?
2021. ápr. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
100%
sajnos sokkal több, sokkal nagyobb problémák vannak minthogy jaj, nem ingyenes a nyelvvizsga meg a jogsi. És azért lássuk be ez 12 év alatt semmit nem jelent kb a nullával egyenlő.
2021. ápr. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
86%

Kedves Kérdező!

Én fiatalként azt tapasztalom, hogy a generációm egyáltalán nem politizál, vagy, ha igen, akkor sem hazaszeretet vagy hasonló érzelmek vezérlik, hanem az, hogy több legyen a fizetése. (Ezért inkább baloldaliak a politikailag aktív fiatalok.) Sokan arra a Gyurcsány Ferencre szavaznának aki 2010 előtt kifosztotta az országot és minden gazdasági érdekkörrel összefeküdt. Az utóbbi egyébként Orbánra is igaz. Tehát, ha egy fiatalt érdekli a jövője, (Ami sajnos a mai világban ritka.) akkor politizál.

Én a Mi Hazánk Ifjaiban látom ezt a hazafias politikát a korosztályom részéről.

A "nemzeti"-ség (és nem nemzetiség) lejáratása kétségtelenül a Fidesz hibája, hiszen a mai fiataloknak csak az unalmas március 15-ei és október 23-ai programok jutnak eszébe. Illetve nem értem, hogy a dohányboltot miért kell nemzetinek nevezni? Mégis ki adta meg az engedélyt? Nagyon úgy látom, hogy a moslékkoalíción kívűl a Fidesznek is érdekében áll a patriotizmus és a cselekvő hazafiasság visszaszorítása.

2021. ápr. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
82%
Én azt tapasztalom, hogy mostanában főleg a koronavírus miatt egyre több fiatal el kezdte követni a politikusokat meg politikai oldalakat mert rá kényszerültek, hogy akkor most meghosszabítjak a korlátozásokat meg, hogy ki nyissák a sulikat és a fiatalok egyre többen lássák, hogy mennyire össze vissza kapkod a kormány, hogy nagyon rosszak a járványügyi adatok de a legnagyobb gócpontot egy középiskolát ki akar nyitni veszélyesztetik a fiatalokat mert mostmár a fiatalokra is veszélyes a vírus és egyre többen mondják akik jövőre szavazhatnak, hogy el fognak menni szavazni az ellenzékre főleg ha Jakab Péter lessz a miniszterelnök jelölt mert ő a legnépszerübb a fiatalok körében mert jól be olvas Orbánnak meg nem papírből beszél.
2021. ápr. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
#48 Ez igaz. A koronavírus kis mértékben megnövelte a politika iránti érdeklődést a fiatalok körében. Bár ez a kérdésfeltevéshez szorosan nem kapcsolódik.
2021. ápr. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
83%

Fiatal vagyok, és őszintén szólva nem nagyon érdekel a magyar nemzet. A nemzet egy kb. 200 éves mesterséges konstrukció, azelőtt ilyen nem volt. A nemzetek versengése a múlt században világháborúkhoz és elképesztő nyomorhoz vezetett. Értem, hogy egy nyelvet beszélünk, meg egy a múltunk (elvileg), de őszintén, én közelebb állónak érzek magamhoz egy velem azonos szocioökonómiai szinten álló külföldit, mint egy vérkonzervatív és szélsőségesen nemzeti magyart.


Egyrészt a fiatalok kiábrándultak a nemzeti eszmékből, mert tanultak történelmet. Másrészt meg az egésznek van egy nagyon poros, nagyon idejétmúlt bukéja, amire egyszerűen az internet és az individualizmus korában felnevelkedett fiatalok már nem vevők. Nem vagyunk vevők a kollektivista eszmékre. Miért is lennék, amikor egy fikció az egész, amit az aktuális politikai párt, ha ügyes, akkor kihasznál, úgy, hogy maga se hisz benne? Minek vigyem vásárra a bőrömet azért, mert közösen hiszünk abban, hogy a mi történelmünk a legtragikusabb a világon? Miért vegyek magamra egy ilyen önképet? Nincs szükségem rá, hogy Orbán Viktor mondja meg, hogy miben higgyek. A magyar nemzeti önkép meg nem elég pozitív és nem elég erős ahhoz, hogy érdemes legyen az identitásom alapjává tenni. Kardos Gábornak nagy igazsága van abban, amikor azt mondja, hogy a valódi, régi magyar nemzettudatban a "magyar" az a "hungarus", vagyis az egész Kárpát-medencére kiterjed a magyarság, beleértve a nemzetiségeket is, akikkel egy szerves egységet alkotunk. Akkor is, ha más nyelvet beszélnek, akkor is, ha más a kultúrájuk. Felelősséggel tartoznánk elvileg irántuk. Na, egy ilyen nemzettudatot már inkább mondanék a magaménak. Ha megnézed amúgy szinte az összes jelentős történelmi személyiségünk, írónk, költőnk, irodalmárunk a mai Mo. területén kívül született. Ez a mai, csonka Magyarország szerintem nem alkalmas arra, hogy nemzettudatformáló erő legyen.

2021. okt. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!