Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A mai fiatalokban miért nincs...

A mai fiatalokban miért nincs semmi nemzeti érzelem és elköteleződés?

Figyelt kérdés
A mai fiatalok általában valamelyik balliberális párttal szimpatizálnak (Momentum, DK), mindenkivel összefekszenek, isznak, buliznak, imádják a migránsokat, mindenkivel nagyon toleránsak, de a saját nemzetüket utálják, az nem fontos nekik és cikinek tartják a hazafiságot. Mi ennek az oka? Hogyan lehetne visszafordítani ezt az állapotot?

2021. ápr. 19. 16:32
1 2 3 4 5
 31/50 valaki : ***** válasza:
55%

Szerintem a fiatalok érdeklődése a nemzeti értékek helyett az egyetemes értékek felé fordult. Például a mai fiataloknál az iskolában sokkal kisebb arányban van kiközösítés, szekálódás. Emberileg lettek jobbak, mint mi voltunk.

És attól is függ, kit tekintünk fiatalnak. Ha 25 alatt még belefér, akkor az is benne van, hogy sok fiatal jár egyetemre (én is). Itt körbe vagyunk véve más kultúrájú, más vallású stb. diákokkal, ez is hatással van ránk.

Az meg hogy ciki lenne hazafiasnak lenni... Szerintem ez nem igaz. Bár a magam részéről tudok nyilatkozni:

Én büszke vagyok rá, hogy magyar vagyok és a külföldi hallgatóknak is sokat mesélek a magyar történelemről, tanítom őket a magyar "szakszavakra" (aztán rettegek, hogy szegény elejt egy ilyet egy vizsgán :D ), recepteket szoktam mondani...

Viszont nem gondolom, hogy a magyarok jobbak voltak vagy most jobbak lennének másoknál. Büszke vagyok a saját nemzetemre és érdeklődők mások szokásai, történelme stb. iránt.

Szerintem ez az átlagos.

Az meg hogy isznak és összefekszenek mindenkivel...Mert már lehet ilyet. Annó ha lehetett volna, a nagyszüleim is lefeküdtek volna a házasság előtt, csak a dédim őrizte őket. És ők ezzel senkinek sem ártanak. Igyon, érezze jól magát, aztán tűrje a másnapot. Szexeljen, ésszel. Miért baj ez? Sose értettem.

2021. ápr. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 molnarmarcell21 ***** válasza:
52%
Nem a 19. században vagyunk már, ébresztő. Túl kéne lépni a nemzetállami ideológián.
2021. ápr. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
52%

Nem tudom én nem ezt látom.


Először is azt írod hogy a többségük baloldali és szerinted ebből egyenesen következik, hogy valaki nem szereti a hazáját. Már ez önmagában hülyeség.



Valóban nem jobboldaliak jellemzően hanem inkább balra húznak, viszont ettől még lehet "nemzeti érzelmű"


De leírom hogy én például miért nem tartom annyira annak magam. (21 vagyok).


12 éve van a fidesz és 12 éve tolja a minden féle "nemzeti" akármit. Hazaáruló aki nem jobboldali, sorosbérenc, libsi, Gyurcsányista meg egyéb primitív jelző. Ettől őszintén megutáltam nagyon ezt a hazai jobboldalt főleg a fideszt. A másik ugye a mihazánk a szélsőséges nagymagyar párt amelyik a 21. Században vissza akarja szerezni erdélyt sorkatonaságot vezene be stb. Konkrétan 2016-18 óta én szégyellem hogy ilyen az ország, hogy orbán a miniszterelnök és azt is szégyellem, hogy ilyen betegesek a fidesz szavazók. Ettől nem tartom magam túl nemzeti érzelműnek, viszont az országot szeretem. Ja és nem is nézem le az összes jobboldalit.


Összefekszenek mindenkivel -nem


Isznak? - igen de ki nem iszik fiatalon?


Buliznak? - igen. De ezzel most mi a baj? :D


Imádják a migránoskat? - ki neked a migráns? Miért utáljak valakit ha nem magyar de sokkal normálisabb mint egy magyar adott esetben?


Nagyon toleránsak - igen és ezzel megint mi a baj? :D


A saját nemzetüket meg nem utálják de ezt már leírtam.


Cikinek tartják a hazafiságot - ha a hazafiság azt jelenti hogy bőrkabátban, amire a nagymagyarország van hímezve masírozzak az utcán, pesti tv-t meg Bódi Ábelt nézzek a youtubon és a fideszre vagy a mihazánkra szavazzak, akkor igen. Tényleg nagyon gáz a hazafiság.

2021. ápr. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
#12 nem, még nem minden média komcsi (fideszes). Sajnos jó része az, de még nem mind.
2021. ápr. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
#29 Na jó de hol van jobboldali ellenzék?
2021. ápr. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
51%

#32


Nem a 19. században vagyunk már, ébresztő. Túl kéne lépni a marxista internacionalista ideológián

2021. ápr. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
55%

mire fel legyen bennem nemzeti elkötelezettség? miért kéne egy pillanatig is büszkének lennem olyan dologra, amiről nem tehetek, hogy így, vagy úgy, a része vagyok? magyar vagyok, a szemem barna színű, ahhoz is érzelmeket kell, hogy kössek? jelenleg a magyar politikai, társadalmi légkör elsősorban azt üzeni, hogy "jajj, szegény mi, mindig mindenki a magyarokat bántja, mi vagyunk a hagyományos kultúra utolsó bástyája", vagy azon vitatkozik, hogy tulajdonképpen ki is számít magyarnak--ezekkel így, önmagbán nem tudok mit kezdeni, pláne, hogy ha az ember fel meri vetni, hogy az az igen-nagyon-keresztény, vagy legalábbis idejétmúlt verziója a magyarságnak többet árthat, mint segíthet, akkor már visszakézből én vagyok az über-liberális, nyugati média által megrontott lipsi.

És ezt úgy írom, hogy mióta az eszemet tudom, soha nem volt bennem jelen az a kimondott 'büszkeség' a származásomra--szeretem a magyar kaját, a magyar népdalokat, a magyar költészetet, isten látja lelkemen, a magyar kultúrának nagyon sok nagyon kedves része van, de ha az ember csak azokra figyel, akkor egy idealizált, torzított képet fest magának.

2021. ápr. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 valaki : ***** válasza:
69%

38-as

Egyetértek pár dologban, de nem teljesen.

Kezdjük az elején

Nem tehetsz róla, hogy mi volt a történelemben és hogy épp magyarnak születtél. Miért legyél büszke?

Ezzel az erővel magadra egy pillanatig se legyél büszke és ne szeresd az életedet, mert 1. Nem tehetsz róla, hogy megszülettél, 2. Ne legyél büszke a családodra se, mert ígyis úgyis része vagy. Szóval ez az érvelés hibás.

Azt nem mondom, hogy kötelező büszkének lenned, én sem éppen hátrafelé lovagolva eszem reggelire a töltöttkápit turulhússal...Csak akkor inkább mond, hogy nem érdekel a téma.

A politika valóban azt üzeni, hogy a magyarokat mindenki bántja. De ezt nem a mai politikusok hozták össze, itt a legmarkánsabb esemény a trianoni békeszerződés, amiből ez ránk ragadt. Ez van. Millió más negatív szokása van a magyaroknak, mint minden népnek. Szerintem ezt is el lehet fogadni, ez nem zárja ki, hogy büszkék legyünk a nemzetünkre. Én például jót nevetek, ha a külföldi hallgató megállapítja, milyen kreatív a káromkodási szókincsünk. A magyar utálja a kommunizmust, örül a rendszerváltásnak, de azért az állam miért nem segít előbb, mint hogy ő segítene saját magán? Lehetne sorolni. Vagy akármi, hát ilyenek vagyunk. Aki ezt tudomásul veszi, annak nem lesz torz a kép.

Persze vannak elborult emberek is, akik szerint a magyarok mindennél és mindenkinél jobbak, mi már az előtt keresztények voltunk, hogy Isten kitalálta volna a világot stb. De nem kell velük azonosulni.

2021. ápr. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:

39: büszkének arra kell lenni, amit az ember elért, nem a vele született tulajdonságaira


Az ember akkor büszke a családjára pl, ha azok megtalálják a helyüket az életben, nem akkor, ha alkoholisták lesznek vagy bűnözők.

2021. ápr. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!