Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért utálják manapság a...

Miért utálják manapság a diplomásokat és miért gondolják azt, hogy az összes diploma szar? És miért kezd menő lenni az, hogy nem tanul az ember és még az a hülye aki felsőoktatásba megy?

Figyelt kérdés
2011. júl. 8. 11:40
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
34%

amikor anyukám és a tesói voltak fiatalok-60-as,70-es évek-náluk az volt,h az apukája megmondta mind az 5-üknek, h ő támogatja az ambicióikat,de előtte mindnek szakmát kell tanulnia. aztán mehet egyetemre,ha felveszik. és így is lett. anyukám varrónőnek tanult, a tesói meg asztalosnak,vízszerelőnek,esztergályosnak,villanyszerelőnek. aztán aki ténlyeg jó volt-3 az 5ből-ment továbbtanulni. de aki nem,az meg jó szakember lett. ha pedig bármi gixer volt,a szakmájukban mindig találtak munkát.


most is ezt kéne sztem. gimnázum helyett mindenkinek szakközépbe kéne menni,és szakmát tanulni. nem lenne annyi munkanélkülni,se pedig hiányszakma

2011. júl. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
69%

a jó szakmunkás jól keres,ha életrevaló. egy diplomás meg lehet csóró simán ha nem az. a diploma csak egy belépő,de sajnos kevesen tudnak tényleg érvényesülni,mert sok minden hiányzik belőlük. nem ártana életre is nevelni a fiatalokat.

anyukám pl anno a középiskolában mindent megtanult,amit az életre kellett egy nőnek. főzni ugyanúgy mint gépelni. a tesója meg amit egy férfinek kell.


ez kéne most is.


erről eszebe jut a hadházynak egy poénja,amikor a 14 éves unokahugának mesélte h megy levelet feladni. a csaj bambult h mivan? az meg hogy? levél? írni? kézzel???

-igen,és aztán postaláda.

-postaláda???

-tudod,az a piros,ott a sarkon.

-ja az! én arra szoktam rakni a sört amikor hányok!


kb ezek a mai fiatalok-tisztelet a kivételnek!!!!

2011. júl. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
70%
Hát, pár év az egyetemen és rájössz. A hallgatók 50%-a elhullik az első két évben. A megmaradók jó nagy százaláka szakmailag dilettánsként diplomázik. Komoly állami támogatásokat kapunk - ami nekünk sz*rra nem elég a nem egyetemisták szemében ez ingyenélés -, majd lediplomáznak, és mennek a munkaügyibe reménytelenül, míg végül titkárnők, asszisztensek lesznek, amihez kb az érettségi is elég lett volna. Léteznek olyan szakok, amiket egyzerűen nem értek, hogy minek (pl szabad bölcsész) + divat lett mindenkit felsőoktatásba zavarni, azt is aki nem alkalmas rá = 5-6 évig állami pénzen leledző leendő munkanélküliek, akik az égegyadta világon semmihez sem értenek, semmi munkatapasztalatuk nincs, viszont diplomás mivoltuknál fogva már eleve egy bizonyos életszínvolnalon szeretnének kezdeni, és már nagyon okosnak érzik magukat; na ezért. Egyébként nem igaz szerintem, hogy konkrétan a diplomásokat utálják, pl nem hiszem, hogy egy villamosmérnöknek rossz lenne a megítélése, ellenben, amikor mondjuk (csak egy példa) bemegyek a munkaügyire, és meglátom a segg buta, sznob, ellenben "értelmiségi" ügyintézőt, akinek a munkáját bizony érettségivel is be lehetne tölteni egy fél éves tanfolyammal, akkor azért felmegy a pumpa.
2011. júl. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
75%

Hozzátenném, hogy aki igazán ért ahhoz, amit csinál, ugyanúgy elkallódik.


Teszem azt, elmész egy nagy céghez, százával interjúztatják az embereket, aki meg járkált már interjúkra, az tudja, hogy mindent kérdeznek, csak lényeges dolgokat nem.


A HR-es végül felveszi az unokatestvére fiát, aki egy balf*sz, az értékes ember meg kínlódik tovább.

2011. júl. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
74%

Ahogy már más is írta egy jó szakmunkás igenis nagyon jól tud keresni .

Keresztapám 1 nap kőműveskedéssel 10e ft ot kap kézhez .

Ismerek burkolót aki napi 15-20e alatt szóba se áll senkivel .

Tegyük hozzá , hogy nagyon jól és gyorsan dolgoznak . Amit ők csinálnak ott a párhuzamos tényleg párhuzamos lesz és a derékszöget is ismerik . Nem fog lehullani fél év után a csempe vagy épp a vakolat .


Szóval a jó szakmunkás elég jól el tud élni .


De igazából a diplomával is így van ez . Attól mert van diplomád az nem garncia semmire , ahhoz jól kell dolgozni és csak a jó munkaerőt fizetik meg jól .

2011. júl. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
52%

példát lehetne venni japánról. ott MINDENKI végigjárja a ranglétrát,mindenki alulról kezdi. és ha megöregszel és már nem bírod,nem rúgnak ki hanem ajánlanak olyan munkát-cégen belül!-amit bírsz. és a tudást tisztelik nem a diplomádat.

nálunk is van egy se.gghülye diplomás csaj-gőzöm nincs h lett neki- aki engem osztott ki és nézett le már aznap amikor idejött,holott én a saját erőmből lettem az aki, érettségivel jutottam olyan pozícióba amit alapból diplomás kéne kapjon. erre jön és oltogat. szépen kiosztottam. ő azóta is vegetál,én meg már simán 3x annyit keresek. ennyit a diplomáról. diplomám azóta nekem is van,de csak mert ahhoz h még feljebb léphessek,már elengedhetetlen volt. én asszisztensből lettem marketingmenedzser,aztán diploma után osztályvezető.


szóval: talpraesettség,munkabírás és munkaszeretet,kreativitiás. ez kell ma alapvetően a munkához, nem a diploma-kivétel persze mérnők,orvos

2011. júl. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 A kérdező kommentje:

"a jó szakmunkás jól keres,ha életrevaló. egy diplomás meg lehet csóró simán ha nem az."

De sokan elfelejtik azt, hogy ez fordítva is igaz.

Külföldi cégek sokszor diplomásokat keresnek. Pont ma olvastam erről egy cikket, hogy volt jó pár cég ami azért nem ide jött mert abból a szakmából nem volt elég ember.

2011. júl. 8. 12:30
 18/59 anonim ***** válasza:
64%

Persze, mondjuk jött most a Bosch, és kerestek olyan energetikában jártas mérnököket, akik értenek a (lista tizenöt dologról), folyékonyan beszélnek németül, angolul és még egy nyelven, és van legalább 5 év tapasztalatuk az x szektorban.


Na ilyen munkaerőből hol talál MO-n vagy 500-at? Sehol.

2011. júl. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
65%
hát igen akik nálunk festettek,4 nap alatt kerestek 150-et. de hajnaltól késő estig nyomták is! egy mai fiatal mikor vállalná ezt be? kevés meló,sok pénz. fiúk lopnak,lányok el.kurvulnak. ki a felelős? a szülők. mert lehet bármilyen oktatási törvény, egy szülőnek kell életre nevelni a gyerekét
2011. júl. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
66%

Nekem nincs diplomám,se nyelvvizsgám.Viszont van egy szakmám..Tudod hol dolgozom? és kikkel??

Angliában dolgozom egy nyomdában.Én a szakmámban dolgozom,de mellettem dolgozik 3 magyar is akik diplomásak..Én mégis többet keresek mint ők..Mert kint a legtöbb diploma sem ér semmit,de a szakma és a gyakorlat igen..

Igaza van annak az írónak aki azt írta,hogy ma már minden tudatlan lediplomázik ha akar ha nem..Mivel rengeteg diplomás van,így el is értéktelenedett a diploma..

Arról nem is beszélve,hogy sokan olyan diplomát szereznek meg ami nem jó semmire csak arra,hogy ki tedd a falra dísznek..

2011. júl. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!