Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért utálják manapság a...

Miért utálják manapság a diplomásokat és miért gondolják azt, hogy az összes diploma szar? És miért kezd menő lenni az, hogy nem tanul az ember és még az a hülye aki felsőoktatásba megy?

Figyelt kérdés
2011. júl. 8. 11:40
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
15%
tényleg a dombóvári!! bocs
2011. júl. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
33%

Ez irigység, nem más. Ennyi...

Bár az tény, hogy a diploma már kevesebbet ér, mint 10-15 évvel ezelőtt. Nincs olyan mértékű szelekció, "könnyen" be lehet jutni.


Ez a "hülye vagy ha tovább tanulsz" mentalitás leginkább az osztrák határszélen élőkre jellemző, ahogy tapasztalom. Ott ugye nagyon sokan kijárnak kapálni havi nettó 2-300.000ért, és hülyének néznek téged, mert ők kevés agyat kívánó földi melóval is megkeresik azt (vagy többet), mint te.

Igen ám, de a kevés agy miatt nem gondolnak bele, hogy ők nincsenek bejelentve (max 4 órára, de az is ritka), neme adóznak, nyugdíjuk SEMMI nem lesz, és 50 év felett nehéz már napi 10-12 órát kapálni, vagy hagymát kötözni.

2011. júl. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
90%

11:38


"Bár az tény, hogy a diploma már kevesebbet ér, mint 10-15 évvel ezelőtt. Nincs olyan mértékű szelekció, "könnyen" be lehet jutni."


Az a vicc, hogy a diplomának sokkal kisebb a presztízse, mint mondjuk 20 éve, viszont a diplomás és nem diplomás fizetések közötti különbség mégis megnőtt közben. Nem véletlen az irigykedés a diplomásokkal szemben a nemdiplomások részéről.


"Igen ám, de a kevés agy miatt nem gondolnak bele, hogy ők nincsenek bejelentve (max 4 órára, de az is ritka), neme adóznak, nyugdíjuk SEMMI nem lesz, és 50 év felett nehéz már napi 10-12 órát kapálni, vagy hagymát kötözni."


A provident hitelre karácsonyi ajándékot vevők országában senki se tervez évtizedekkel előre :)))

2011. júl. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
88%
sZERINTEM SENKI NEM UTÁLJA A DIPLOMÁSOKAT. Aki viszont állandóan avval kérkedik és ugy gondolja nem becsülik, annak az a válaszom, hogy a tudásával és a munkájával szerezze meg a diplomájának a becsületét és az elismerést, mert anélkül az csak egy papír.
2011. júl. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
9%
Hát én amit látok az az hogy sok diplomás pont hogy nem keres többet egy jó szakmunkásnál, mivel szakmunkásból kevés van. Aki jól keres a diplomások közül az egy mondjuk a pár befutott közgazdász meg menedzser, jogász, de a többség sztem elég sazrul keres.
2011. júl. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
17%
Mert egy diplomát a legostobább is ember is néhány év alatt megszerez. Egy szakmát megtanulni viszont egy élet is kevés.
2011. júl. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
100%

"Hát én amit látok az az hogy sok diplomás pont hogy nem keres többet egy jó szakmunkásnál, mivel szakmunkásból kevés van"


nyisd ki a szemed.


akkor miért megy mindig a nyafogás, hogy a diplomás csak a s*ggét mereszti, de többet keres?

2011. júl. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
100%

A válasz megírásának időpontja: ma 22:02


ezeket az idióta közhelyeket honnan szeded?


szerinted minden diploma ugyanolyan mi?


mennyi barom van itt...

2011. júl. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 A kérdező kommentje:

"Hát én amit látok az az hogy sok diplomás pont hogy nem keres többet egy jó szakmunkásnál, mivel szakmunkásból kevés van."



"A Workania által működtetett Fizetesek.hu internetes bérfelmérés alapján egy asztalos havi átlagbére Magyarországon 123 ezer forint, a szakácsoké 126 ezer, a kőműveseké pedig átlag 130 ezer forint. Az ácsok és pékek átlag 135 ezer, a vízvezeték- és villanyszerelők 145 ezer, a hegesztők és géplakatosok pedig 150 ezer forintot keresnek havonta. Közel ugyanennyit keres egy burkoló és egy esztergályos is. A főiskolai végzettséggel rendelkező munkavállalók átlag 282 ezer forintos bére és az egyetemi diplomával rendelkezők bruttó 345 ezer forintos bére ezekhez képest jelentős."


HVG



"Aki jól keres a diplomások közül az egy mondjuk a pár befutott közgazdász meg menedzser, jogász, de a többség sztem elég sazrul keres."


Akkor valami barlangba laksz. Én ismerek párat, de egyikük se tartozik az általad felsoroltakhoz. Egy mérnök (gépész, villamos), informatikus is eléggé jól keres.

2011. júl. 14. 23:32
 50/59 A kérdező kommentje:

"Mert egy diplomát a legostobább is ember is néhány év alatt megszerez. Egy szakmát megtanulni viszont egy élet is kevés."


A diploma se olyan, hogy egyszer megszerzed és kész, vége a tanulásnak. Folyamatosan fejlődni kell meg kell tanulni az újításokat vagy különben lemarad.

2011. júl. 14. 23:34
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!