Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért utálják manapság a...

Miért utálják manapság a diplomásokat és miért gondolják azt, hogy az összes diploma szar? És miért kezd menő lenni az, hogy nem tanul az ember és még az a hülye aki felsőoktatásba megy?

Figyelt kérdés
2011. júl. 8. 11:40
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
65%

Most akik ide irkálnak azok szakmunkások? Mert nyilvánvalóan a diplomások nem fogják osztani a többi diplomást.


Ha szakmunkások vagytok, akkor miért nem veregetitek meg a vállatokat, és mondjátok, hogy "én jó munkaerő vagyok, jobban keresek, mint egy diplomás", aztán éljetek jól, csináljatok, amit akartok.


Ha meg komplexusaitok vannak, hogy manapság mindenkit felvesznek, ennek ellenére ti mégsem vagytok benn a felsőoktatásban.....na hát akkor lehet nem a rendszer a hibás.


Másrészt meg hőbörögjetek nyugodtan, ezzel nem fogtok változtatni semmit.


(És nem vagyok egyetemista, jelenleg felsőfokú szakképzésre járok, 2012-ben fogok felvételizni, és be fogok kerülni, mert ha kell megyek fizetősre...akkor meg végképp nem magyarázhattok, mert kifizetem a taníttatásom.)

2011. júl. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
74%

"Miért utálják manapság a diplomásokat és miért gondolják azt, hogy az összes diploma szar?"


A nemdiplomások szidják a diplomásokat, mert irigykednek.


A mérnökök szidják a bölcsészeket, mert szeretnék magukat okosabbnak érezni.


A bölcsészek szidják a mérnököket, mert irigykednek.


Mindenki szidja a jogászokat, mert idegesítőek :)))


Szóval mindenki szid mindenkit, ahogy ez hazánkban nemzeti sport.


"És miért kezd menő lenni az, hogy nem tanul az ember és még az a hülye aki felsőoktatásba megy?"


Rém egyszerű. Tegyük fel, hogy Józsi 28 évesen döbben rá, amikor már 7 éve dolgozik 80 ezerért a gyárban, hogy mégiscsak kellett volna tanulni. Elkezdi terjeszteni azt, hogy nem érdemes továbbtanulni, mert legalább akkor más mások is essenek bele az ő hibájába, nem igaz?


Statisztika: munkanélküliségi arány vs. végzettség, 2010.


8 álts alatt: 44%

8 álts: 25%

szakmunkás: 12%

középiskola: 9%

egyetem: 4%


A bérek is hasonlóan alakulnak.

2011. júl. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
68%

Mert ide főleg olyanok írogatnak akik


1. lusták voltak továbbtanulni, de az egyetemisták ócsárlása megy.

2. mivel ma már egy diplomával sem egyszerű az elhelyezkedés, még a diplomás is szidja a másik diplomáját... így vezetik le a feszkót

3. azt hiszik, hogy egy sima OKJ-vel jobban el tudnak majd helyezkedni, sajnos nem így van

4. vannak itt igazi "mesteremberek", akik bár szakmájukban lehet, hogy kiválóak, de azért titkon sajnálják, hogy nem mentek egyetemre. Ennek bevallása helyett inkább szidnak mindenkit, aki csak kapcsolatba kerül a felsőoktatással.v Vagy adott esetben tényleg ennyire beszűkült agyúak, hogy azt hiszik minden diploma büfészakos stb.


Nagyjából enni

2011. júl. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
74%

"szomorú h az a szégyen manapság ha valaki szakmát tanul"


Szerintem meg az a szomorú, ha bármelyik is a másik fölé helyezi magát.

2011. júl. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
80%

"A sok vesztest ugyanúgy áthajigálják a vizsgákon, mint azt, aki rendesen tanul."


ha sz@r egyetemre, fősulira mentél, akkor igen. Egyébként nem.

2011. júl. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
74%

"most is ezt kéne sztem. gimnázum helyett mindenkinek szakközépbe kéne menni,és szakmát tanulni. nem lenne annyi munkanélkülni,se pedig hiányszakma

"


ahogy azt Móriczka elképzeli. Nem mindenkit lehet kitanítattni valamire. Továbbá a munkaerőpiac sem ilyen már.

2011. júl. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
21%

"kb ezek a mai fiatalok-tisztelet a kivételnek!!!!"


Igen. Ezen nem fogsz tudni változtatni. Hadd hulljon a férgese.

2011. júl. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
11%

"eledző leendő munkanélküliek, akik az égegyadta világon semmihez sem értenek, semmi munkatapasztalatuk nincs, viszont diplomás mivoltuknál fogva már eleve egy bizonyos életszínvolnalon szeretnének kezdeni"


Nos ez azért van, mert mint sok minden, ez is felhigult.


Aki okos egyetemista, az már a képzési ideje alatt elmegy gyakornoki helyre. Aki nem, azzal az lesz, mint amit írtál. A szabad bölcsészet pedig csak azoknak jó, akik már rendelkeznek valamilyen humán diplomával, de ez mindegy is.


Nem kéne mindent ennyire technokratán szemlélni, akkor megértenétek és nem csak a bullshiteket puffogtatnátok.

2011. júl. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
9%

A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:28


Rácáfoltál a nevedre. Ez így van!

2011. júl. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
67%
én a gyerekeimet szakközépbe íratom majd,aztán meglátjuk. én is azt végeztem és nem bántam meg. dolgoztam is, a szakmámban,de diplomáztam is. több lábon állok,és ez a jó sztem. nem az a baj h valaki szakmát tanul vagy diplomát akar,hanem h meg tudjon állni a lábán.
2011. júl. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!