Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért utálják manapság a...

Miért utálják manapság a diplomásokat és miért gondolják azt, hogy az összes diploma szar? És miért kezd menő lenni az, hogy nem tanul az ember és még az a hülye aki felsőoktatásba megy?

Figyelt kérdés
2011. júl. 8. 11:40
1 2 3 4 5 6
 51/59 A kérdező kommentje:

Amúgy a hvg-ben említett lap:

[link]

2011. júl. 14. 23:35
 52/59 anonim ***** válasza:
97%
A tudás és a jó kereset nem feltétlenül van diplomához kötve. Azok a szakemberek akik nálam dolgoznak a legtöbbje nem diplomás, mégis nagyon értik amit kell csinálni. Nem lehet mindenki jogász, bölcsész, ügyvéd, stb. Ha pedig mégis a diploma szerzés a fő szempont, akkor utána el is kell tudni helyezkedni. És ez ma itt az egyik lényeges probléma. Túlkínálat van már a diplomásokból, egy ügyes vízvezeték szerelőt meg két napig kell keresni. Persze egy képzett és komoly szaktudással rendelkező diplomás vállalkozást is nyithat, és akkor nem kell függenie senkitől. Teljesen mindegy hogy diplomával vagy anélkül lesz valakiből magas kvalitású ember, a lényeg egy és ugyanaz. És hát mit mondjak, sok olyan diplomást ismerek akik intelligencia szintje a nullával egyenlő, minden héten legalább 4 nap csontrészegek, a mai diplomás tábor nagyon felhígult a régiekhez képest. Persze mindezek ellenére is azt mondom, legyen diplomás aki szeretne, csak tudja mi lesz a célja vele az életben. Csak lóbálni hogy én diplomás vagyok az még nagyon kevés.
2011. júl. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 A kérdező kommentje:

"Túlkínálat van már a diplomásokból,"

de nem mindből. Van ami keresett és van ami már nem.

2011. júl. 15. 00:21
 54/59 anonim ***** válasza:
100%
Erre utaltam az utolsó előtti mondatommal.
2011. júl. 15. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:
63%
Minden diploma annyit ér amennyit tud/nak érvényesíteni ?Ha viszont nincs rá szükség és máshoz nem ért, akkor nem kell senkire kenni vagy kitalálni, hogy utálják a diplomásokat !
2011. júl. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:
100%

21:19


"Aki jól keres a diplomások közül az egy mondjuk a pár befutott közgazdász meg menedzser, jogász, de a többség sztem elég sazrul keres."


Ez valóban igaz. Míg egy kezdő, mezei diplomás csak 1,5-2x annyit keres, mint egy szakmunkás, addig egy befutott menedzser vagy mérnök már 10-szer annyit is. Nyugat-európai mércével mérve a kezdő diplomások valóban rosszul keresnek.

2011. júl. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
74%

Én Mérnök informatikusként, 7 éves tapasztalattal nettó 335.000-t keresek. Igazat adok abban, hogy egy igazán jó, keresett szakmunkás is megkeres kb. ennyit, ha nem a nagy multiban robotol, hanem a saját lábára áll.

Pl.: 63m2 lakásom festése, stukkó rakása, glettelése 290.000-be került, és 1 heti munka volt. Ebből az anyagköltség volt olyan 80.000. Szóval durván 200.000/hét, persze számlát nem kaptam. Ja, bocsánat... ketten voltak, úgy "csak" 100.000/hét. És alig tudtam keresni BUDAPESTEN!!! festőt, mert mindenki foglalt volt 3-4 hónapra előre. Az árak +- 30.000 ft-os sávban mozogtak.

2011. júl. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
82%

Előző! Pontosan ezt én is felvetettem egy másik fórumon. Ne tudd meg mit kaptam érte! Mindenki nekem esett, hogy nem úgy van az. Mert ahhoz kellenek gépek, üzemanyag is, amivel kimennek hozzád, kopik az autó, az autóban a fékbetétek, és annak a szegény embernek még enni is kell valamit egész nap. Úgyhogy a heti nettó 100000Ft-ból épp hogy éhen nem halnak és a létminimum határán állnak.

A vita elején még próbáltam ész érveket felhozni, hogy pl egy informatikusnak is ugyan úgy kopik a fékbetétje és ugyan úgy ennie kell és az üzemanyagot sem ingen adják neki. De teljesen reménytelen volt a sok szemellenzős "szakival" vitázni, mert jó hogy meg nem lincseltek.


Nekem is van diplomám és azért az ELTE-n vegyész szakon egy jeles diplomát, számos egyetemi díjat, jelöléseket, külföldi publikációkat sem ingyen adták. A munkaerőpiacon viszont kb annyit ér mint a wc-papír.

Mikor mertem egyszer itt erre panaszkodni, itt is olyat kaptam, hogy persze, mert olyat tanultam, ami divatszak, meg biztos nem kellett semmit tanulnom csak átrugdostak mindenből elégségesre, mint a legtöbb tömegszakon és csak ellógtam, ittam, drogoztam az 5 évet, stb.

Az emberek döntően nagy többsége a rossz tapasztalataiból kiindulva általánosít, vagy irigyek másra, akik magasabban kvalifikáltak, mint ők és csak azért is belerúgnak a másikba. Szintén egy másik nagy részük, pedig olyan korlátolt, hogy csak az a valami és az a világ legnehezebb dolga, amit ők tanultak és amit ők csinálnak. Minden más az bolhafing ahhoz képest, noha semmi rálátásuk nincs az adott szakra, de akkor is így van.

Amiatt vitatkozni sem érdemes az ilyen emberekkel, mert csak a saját elvakult igazukat szajkózzák. Sajnálom az ilyen beszűkült látáskörű embereket. Remélem én soha nem leszek ilyen.

2011. júl. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:
100%
Tudom hogy nagyon régi kérdés de kiírom a véleményem.Mert a középiskolások csak meghallják hogy diplomád van és rögvest gyűlölködnek feléd.Mert irigyek.Azt így vezetik le. Rádvetítik hogy nagyképű sznob vagy még akkor is ha nem vagy. Csak mert ők így akarják látni hogy gyűlölködhessenek.Hogy saját magukkal elhitethessék hogy nem ők az irigy sz.rok hanem te vagy a nagyképű és téged muszály gyűlölni. Kb ennyi.Tisztelet a kivételnek.De volt egyszer egy bnőm akinek középiskolaija volt. Én nem változtam semmit. Elkezdte ecsetelni hogy neki mennyire nincsen pénze és egy bugyit se tud venni.40ezret ad haza az anyjáéknak.30ezret hitelre fizet be. 15ezret meg cigire költ. Mire megjegyeztem hogy ja hát akkor azért nincs pénzed mert 15ezer bagóra megy el. Mire megkaptam hogy jaj te is egy nagyképű,diplomás,sznob köcsög vagy. Diploma nélkül is ugyanaz lett volna a véleményem. Nekem ne sírjon az ilyen. 15ezret félrerakta volna 1.5 év alatt tudott volna venni egy alsókategóriás autót. Azt járhatott volna ki Ausztriába. Helyette inkább 10 évig cseszkelődött.
2019. febr. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!