Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért utálják manapság a...

Miért utálják manapság a diplomásokat és miért gondolják azt, hogy az összes diploma szar? És miért kezd menő lenni az, hogy nem tanul az ember és még az a hülye aki felsőoktatásba megy?

Figyelt kérdés
2011. júl. 8. 11:40
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
8%

A sdzemélyes sérelmek meg ugye mindig benne vannak


"érettségivel jutottam olyan pozícióba amit alapból diplomás kéne kapjon. "

na ezt hogy? mit dolgozol?

2011. júl. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
65%

"h még feljebb léphessek,már elengedhetetlen volt. én asszisztensből lettem marketingmenedzser,aztán diploma után osztályvezető.

"


na, akkor látod, hogy miért kell a diploma :)

2011. júl. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
21%

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:36


Ez a TE személyes élet történeted. Ott követitek el a hibát, hogy a saját kis életetekből próbáltak általános konzekvenciákat levonni. mint mondtam, az okos egyetemista már a képzés alatt is megpróbál valahol gyakorlatot szerezni.

2011. júl. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
18%

A válasz írója 66%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:3


Itt a pont! Ugyanis ez az, amit nem tanítanak sehol!

2011. júl. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
34%

asszisztensként kezdtem,nyomtatványok,telefonok. aztán meg kellett szervezni egy eseményt és én elvállaltam mert volt pár ötletem,ami tetszett a főnökségnek. így már a rendezvényekért is én voltam felelős. aztán kapott a csoport egy feladatot,egy új terméket kellett felfuttatni. megint voltak ötleteim,így azokat elkészítettem,és bevittem a főnöknőmnek. nagyon meglepődtek, mert állításuk szerint profi munka. ezeket nem tanultam,valahogy jöttek. így már a marketing is az enyém lett. aztán jöttek még emberek,akiknek vezető kellett,felajánlották,h csináljam én,de a hivatalos munkaköri leírásban ez már úgy szerepelt,h diplomával,nyelvvizsgával. így elmentem suliba. szerencsére már addig is csinálhattam ezt amíg tanultam,ennyit sikerült elérni a fejeseknél. nyelvvizsgám meg alapból is volt már


ennyi az én sztorim.

2011. júl. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
22%

tudom,h ez nem egy átlagos sztori,de ezzel csak azt akartam,h igenis lehet elérni dolgokat másképp is,és nem kéne h az legyen a cél "csak" h diploma aztán majd lesz valahogy,kellene segíteni a fiatalokat,h kreatívak legyenek,és bátrak,kezdeményezzenek,ha úgy érzik,mert így is lehet.


férjem is ilyen,ő call centeresként kezdte,aztán mikor elment egy csaj,odament a főnökhöz h szívesen megpróbálná amit a lány csinált-kapcsolattartás- hátha.. mivel kedvelték,megpróbálhatta. bejött neki. az ügyfelek megszerették,mert jól bánik az emberekkel. a főnök látta ezt és azt is h okos,így felajánlotta h cégen belül képezze magát,és akkor lehet belőle szakmai támogató is. az emberek ismerték,szerették, a munkája ment neki, a tanulás is,így bejött neki ez is.


ma már üzletágvezető és szakmai támogató. diplomája nincs. "csak" tehetsége. 70.000.-el kezdte,ma 350.000-et keres, plusz benzinpénz,cafeteria. ezt 4 év alatt érte el,igaz,éjjel nappal dolgozott,mint ahogy én is.


persze tudom h ehhez kell az is h az ember jó munkahelyet fogjon ki ahol támogatják a fejlődést. meg az h a fiatalnak legyen munkabírása,és lehessen rá számítani. sajnos sokakból ez is hiányzik.


és nem elhanyagolható a szülő és az iskolai nevelés sem, ami manapság hagy kivetnivalót maga után sajnos.

2011. júl. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem jó így a rendszer, ideális az lenne, ha mindenki egyenlő feltételekkel indulna, aztán ha nem oda való az úgyis kibukik. Sok embernek csak a tanulás a kiugrási lehetőség.
2011. júl. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
78%
hát igen. ha nem oda való elbukik. ez lenne a normális, csak sajnos sokszor olyanok vannak jó helyen akik buták vagy nem dolgoznak csak vannak.. de fel kellett venni mert xy akárkicsodája..
2011. júl. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
22%

ma 15:11


Hát kb. így.


A legtöbb ember majdnem használhatatlan hülye. Ez statisztikai tény (IQ eloszlás). És emellé még trógerek is (ez szerintem még az IQ-eloszlásnál is rosszabb).


A kis számú tűrhető IQ-jú, nem nagypofájú, nem azonnal mindent követelő, nem irigykedő, nem mindenkivel kicsesző, nem idegbeteg, nem hiú, hanem szorgalmas, lelkiismeretes, értelmes ember azonnal feltűnő és gyorsan utat tör magának felfelé, ez a helyzet. Ahol pedig ez nem lehetséges, ott eleve egy haldokló cégről van szó, ahonnan el kell jönni.

2011. júl. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
84%

"erről eszebe jut a hadházynak egy poénja,amikor a 14 éves unokahugának mesélte h megy levelet feladni. a csaj bambult h mivan? az meg hogy? levél? írni? kézzel???

-igen,és aztán postaláda.

-postaláda???

-tudod,az a piros,ott a sarkon.

-ja az! én arra szoktam rakni a sört amikor hányok! "


ezt Dombóvári István mondta.

2011. júl. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!