Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek jobbikosok...

Mi a véleményetek jobbikosok ezekről az előadókról?

2012. júl. 8. 22:59
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
50%

"Ti nem vagytok jobbikosok, csak rossz társaságba keveredtetek, előfordul sokakkal."


Ezt azért negyven éves fejemmel hadd tudjam már én jobban. :)


Ugyanis a rendszerváltás óta eltelt húsz év. Közben megfogalmazódott bennem néhány gondolat, mikor láttam a hazai politikai körök jelentős elkúrásait. És elképzeltem magamban egy programot, elképzeltem mindazt, hogy mi mindent tennék másként ha én ülnék a parlamentben és én hoznám a döntéseket. Jobbik ekkor még nem is létezett, mert ha jól értem hozzászólásodban arra próbálsz utalni a rossz társasággal, hogy jött a jobbik és meggyőzött, arról hogy ezeken kellene változtatni. Nem. Ilyesmiről szó sincs. Nem bíztam már egy pártban sem, egyetlen politikusban sem.

Azt hiszem tavaly olvastam el aztán a Jobbik programját és abban láttam viszont a saját gondolataim. Tudom a következő lépés az lesz, hogy mert a Jobbik azt mondja amit a hozzám hasonló náci kannásborvedelő újfasiszta, rasszista csőcselék hallani akar. De nekem ez sem tűnik túl valószínűnek. Elmentem ugyanis egy lakossági fórumra és meglepődtem. Egyszerűen hiányzott az emberekből az a tipikus tömjükmegazsebünk politikusi hozzáállás. Ezek az emberek mindent ingyen és önzetlenül csinálnak. Egyszerűen látszott az emberek szemében az a nagy fokú jóindulat, tenni akarás és segítőkészség, melyet eddig még soha sehol sem tapasztaltam. ÉS akkor értettem meg, ez a magyar összetartás. Ez tartotta életben ezt a kis országot több mint egy évezreden át, és ebből nem szabad kimaradni.


Ennek ti úgy mondanátok: feelingje van. :)

2012. júl. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
63%

"De hogy hallgathatsz zsidó zenét, mikor a parlamentben ünnepélyes megemlékezésre szólítanak fel Tiszaeszlárról?


Hogy hallgathatsz cigány zenét, mikor szegregálnák a cigányokat?


Hogy hallgathatsz nyugati zenét, mikor EU zászlót égetnek?"


Úgy csezdmeg hogy a zenének semmi köze a politikához. Ez olyan felvetés mintha egy orvosnak magyaráznád: De hogy járhatsz te templomba? Ha minket Isten teremtett te hogy tudnál meggyógyítani? Ökörség az egész felfogás.

2012. júl. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
69%

Nem. Ez olyan, mintha Hitler esténként otthonában zsidók regényeivel és zsidó zenei előadókkal szórakoztatta volna magát, mert a politikát és a kultúrát külön kell választani. Aztán másnap kivégzi őket.


Nem fogod fel, hogy egy olyan pártnak szavazol hatalmat, aki kirekesztené az általad kedvelt előadókat a társadalomból?


Ez undorító és jól bizonyítja, mennyire primitívek vagytok, hogy még ezt sem látjátok át.

2012. júl. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
0%

"És a kurucinfot olvastad már? Jobbikosok szerkesztik, Novák Előd ajánlásával. Olvasgass bele, Amerikáról és Izraelről miket írnak."


Volt már rá példa. Utálom Amerikát, utálom Izraelt. És ennek nyomós okai vannak, mindkettő megváltoztatta az életem, a környezetem.


"Láttad esetleg a melegfelvonulásos ellentüntetésen mit művelt a jobbik (Zagyva szervezte)?"


Láttam, de nem értek egyet azzal, hogy ott bekiabálgatnak, a rendőrkutyát hagyjuk, nem Zagyva rúgta fejbe, az sem bizonyított, hogy Jobbik tag, valaki az ellentüntetők közül.


"Olvastad már a parlamenti előterjesztést, amiben a homoszexualitásról írnak?"


Őszinte leszek: Nem.


"Hogy hallgathatsz így meleg zenét?"


És visszatértünk az eredeti kérdéshez. Mi köze a zenének a politikához? Ha van köze, mit hallgatnak az MSZP szavazók, mit a fideszesek, és mit az LMP-sek?


"Pontosabban: Hogy tudsz így a jobbikra szavazni?"


Rendszerint golyóstollal.


"Nem lehet különválasztani a politikát és a kultúrát."


Én meg épp azt nem értem, hogyan lehet összemosni. Szerintem nem egy malomban őrlünk...

2012. júl. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
0%

"Ez undorító és jól bizonyítja, mennyire primitívek vagytok, hogy még ezt sem látjátok át."


Értem. Hát sajnálom, hogy ennyire primitívek vagyunk. Kérlek bocsáss meg, nekem! De nem fogok olyanokra szavazni akik szembe mennek az érdekeimmel, és egyetlen fontos dolog az életükben, hogy a sárba tiporjanak.

2012. júl. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
75%
Bocsáss meg, hogy primitívnek hívtalak, természetesen nem vagy az, csak fáradt vagyok. De ebbe gondolj bele: a zenét EMBEREK csinálják, akiknek az életére ugyanolyan hatással van a politikai hatalom, mint bárki más életére. Ha egy olyan pártot szavazol meg, aki azokat az embereket kirekeszti, akik neked örömet okoztak a művészetükkel, akkor csak megvonod a vállad?
2012. júl. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:

"Egy tipikus csőjobbikos Kárpátián, Romantikus Erőszakon, Egészséges Fejbőrön, meg Ismerős Arcokon kívül hallgat más előadókat is...? "


Nos, a Kárpátia valóban nem nagy durranás, de arra kíváncsi lennék, hogy az Ismerős Arcok miért szerepel a listádon.

2012. júl. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 Pro Patria ***** válasza:
10%

Kedves 23:51-es válaszoló!


Ugyan nem vagyok jobbikos, de remélem azért így is elfogadod a válaszomat.


"De hogy hallgathatsz zsidó zenét, mikor a parlamentben ünnepélyes megemlékezésre szólítanak fel Tiszaeszlárról?"

- Azok, akik kritikával élnek Izrael, vagy a zsidósággal szemben, azoknak nem a zenével van bajuk.

Ilyen szélsőséges gondolkodást ne vetíts ki másokra, kérlek, mert ez olyan, mintha egy fradi-drukker csak azért nem venne árvácskát, mert lila.


"Hogy hallgathatsz cigány zenét, mikor szegregálnák a cigányokat?"

- Nekem konkrétan megfájdul a fejem a cigány ricsajtól (zenének nem nevezem), de ugyanaz vonatkozik erre, mint fentebb olvastad.


"Hogy hallgathatsz nyugati zenét, mikor EU zászlót égetnek?"

- Ismét: akik EU-s zászlót égettek - akármilyen alpári tett volt is -, azoknak nem Bon Jovi-val, vagy a Queen-nel van bajuk.


Visszakérdezek: ha elítéled a nácikat, hogyan hallgathatsz Wagnert? Ráadásul Hitler kedvence volt.

Na ugye.


"Láttad esetleg a melegfelvonulásos ellentüntetésen mit művelt a jobbik (Zagyva szervezte)? Olvastad már a parlamenti előterjesztést, amiben a homoszexualitásról írnak? Hogy hallgathatsz így meleg zenét? Pontosabban: Hogy tudsz így a jobbikra szavazni?"

- Megint csak: akiknek a melegekkel van bajuk, azoknak nem a zene miatt van.

Ez olyan, mintha egy japán nem lenne hajlandó kólát inni Hirosima miatt.


(Egyébként megvan a véleményem mind a felvonulókról, mind az ellentüntetőkről.)

2012. júl. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:

A középsőt nem ismerem, Bowie elég híres, szerintem nem rossz, de pénzt nem adnék érte, de azért elismerem. Danát sajnálom, ő nem is tehetséges, csak azért van, mert izraeli és transznemű (vagy mi), ez egy szenvedés lehet.


Mondjuk amikor megváltoztatták a Himnusz hangzását, akkor viccelődtünk ezzel, hogy a Diva lesz az új himnusz.


De ettől függetlenül tragikus, nem lehet Izraelből sem csak úgy kitűnni, nem olyan világközepe hely, amiről Steiner Kristóf beszél.

2012. júl. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:

"Ha egy olyan pártot szavazol meg, aki azokat az embereket kirekeszti, akik neked örömet okoztak a művészetükkel, akkor csak megvonod a vállad?"


Gondolom ehhez el kellett volna olvasnom az említett beterjesztést. Amennyit kirekesztésről enélkül mondani tudok az meg annyi, hogy ha az kirekesztés, hogy a cigányokat egyenjogúként, érdemeik szerint kezeljék akkor én is ki szeretném rekeszteni őket.

2012. júl. 9. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!