Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek jobbikosok...

Mi a véleményetek jobbikosok ezekről az előadókról?

2012. júl. 8. 22:59
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
40%

Sőt kirekesztés terén még tovább megyek, ismerek közel harminc éve, még iskolás koromból olyan hölgyet aki cigány és ma Jobbik szavazó. Gondolom mert borzalmasan kirekesztették. Nyitott talán csak egyetlen kérdés marad, hogy kik? Lehet hogy épp a többi cigány, akik szemében sikertelennek minősül, mert nem tanult meg szerezni, és olyan alantas módon keresi a kenyerét hogy munkát vállal?


Vagy ennyire nem ismered a cigány "kultúrát"? Én éltem köztük egy egészen rövid ideig, és volt hogy cigány kollégámmal reggel sétáltunk befelé a munkahelyünkre (ez ritka volt köztük és ő is megmondta, hogy csak a 30 napot akarja ledolgozni ami a segélyhez kell). És mikor szembejöttek más cigány emberek és megkérdezték:


-Hová mész Sanyi?

Szemlesütve és szégyenkezve válaszolta:

-Dolgozni.

De mivel mellette voltam, nem mondhatott mást. Ugyanakkor mikor a gyermek hazajött az első szerzett gyönyörű szép új montain bike kerékpárral, összecsődült a rokonság és még a szomszédoknak is átkiabáltak:

-Gyertek át! Nézzétek meg milyen ügyes a kis Renátó! Milyen biciklit szerzett ez!


Többek közt emiatt is reagáltam a nyelvek nem beszélésére, én talán még a romaniból is emlékszem néhány kósza szóra. :)

2012. júl. 9. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:

"aki azokat az embereket kirekeszti"


Konkrétan ki lett kirekesztve és miből? Szemüvegeseknek színházba belépni tilos, vagy ezt mégis hogy gondolod? Áh, nem várok értelmes választ.

2012. júl. 9. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
6%

Megválaszolnátok nekem is a kérdésem, ha már én annyi kérdésetekre válaszoltam?

Mi köze a zenének a politikához? Ha van köze, mit hallgatnak az MSZP szavazók, mit a fideszesek, és mit az LMP-sek?

Komolyan érdekelne, a többi párt szimpatizánsai vagy tagjai szerintetek mit hallgatnak. Vagy csak a Jobbik számára van általatok elképzelt kötelező irányzat?

2012. júl. 9. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 Pro Patria ***** válasza:

És hogy a kérdezőnek is válaszoljak:


Kedves Don Giovanni!


Te is csak azért hallgatod ezeket, mert sorstársakra leltél bennük. Ha nem lennének melegek/biszexek, semmi érdekeset nem találnál bennük, ahogy Rimbaud és Verlain munkássága sem jutott volna sosem tudomásodra.


Ha színvonalas zenét akarsz hallgatni, javaslom Ákost, Miller Zoltánt, Péter Szabó Szilviát, Pataky Attilát, akiket valószínűleg te is ismersz.

http://www.youtube.com/watch?v=v8x5uFEX0Zg

http://www.youtube.com/watch?v=OIw1aNE3Myk

http://www.youtube.com/watch?v=6GNKP0r8feo

http://www.youtube.com/watch?v=d1foI1Xf3bU


A kevésbé ismertek közül a Kormorán, a Holdviola, vagy a Ghymes együttes dalait, esetleg Csézyt.

http://www.youtube.com/watch?v=smSxWPqzc3o

http://www.youtube.com/watch?v=Mt55CLdnmAQ

http://www.youtube.com/watch?v=68r6fV_Vnt4

http://www.youtube.com/watch?v=lYblxfA6uRg


Nem várom, hogy meg is hallgasd őket - akkor sem, ha én megtettem a te linkjeidet -, te döntésed, magadnak lesz veszteség, ha nem.


Üdvözletem.

2012. júl. 9. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
83%

Kedves Pro Patria: Akkor gondolom téged sem sért meg, ha egy magyar esténként szlovák művészek alkotásait halltatja.


"Azok, akik kritikával élnek Izrael, vagy a zsidósággal szemben, azoknak nem a zenével van bajuk. "


Szerinted a zsidó zenét ki csinálja? Japánok? Megsértesz egy népcsoportot és közben támogatod a művészetüket?



"ha elítéled a nácikat, hogyan hallgathatsz Wagnert? Ráadásul Hitler kedvence volt."


Általános iskolás koromban hallgattam utoljára (farkasemberes videojáték betétzenéje volt és megtetszett :D). Miután a haverjaimtól megtudtam, hogy fasiszta náci volt, soha többet nem hallgattam. Azóta max véletlen hallottam, ha filmben volt betétzene és nekem már tök más jelent, pedig még csak zsidó vagy sötétbőrű sem vagyok, csak nem tudom elviselni a fasiszta, rasszista, felsőbbrendű, kirekesztő eszméket és a gonoszságot.



"akiknek a melegekkel van bajuk, azoknak nem a zene miatt van."


de basszus: hogy hallgathat valaki egy transzvesztita énekest, ha az eszméi szerint leköpné mindet és az alapvető emberi jogait is elvenné tőlük (alapvető emberi jog pl a gyülekezéshez való jog)


Ismétlem: a zenét EMBEREK csinálják



33: A jobbikon kívül a többi párt nem akar kirekeszteni senkit (cigányokat, zsidókat, melegeket), nincs benne semmi, ha fidesz, mszp, lmp stb szavazók cigány, zsidó, meleg emberek művészetével szórakoztatják magukat. Bár aki nagyon nyomja a kereszténységet meg ateisták ellen szólal fel, az ugyanilyen hipokrita, ha ateista művészek zenéjét hallgatja otthon. Bár a fideszt még nem hallottam ateizmus ellen felszólalni, úgyhogy ez is inkább a jobbikra vonatkozik.


És persze nem arról beszélek, hogy megnézel a youtube-on egy videót vagy egyszer végighallgatsz egy albumot! ha esetleg itt lettem félreértve. Hanem olyan zenészekről, akiket RENDSZERESEN azért hallgatsz, mert szereted, koncertre is szívesen elmennél stb. szóval amikor élvezed a zenéjüket.

2012. júl. 9. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 Pro Patria ***** válasza:

"Akkor gondolom téged sem sért meg, ha egy magyar esténként szlovák művészek alkotásait halltatja."

- A legkisebb mértékben sem. Ha színvonalas.

"Minden ország kultúrája lengje körül a házamat. De egyik se szakítson el szülőföldem talajától." - Gandhi.


"Azok, akik kritikával élnek Izrael, vagy a zsidósággal szemben, azoknak nem a zenével van bajuk.

-> Szerinted a zsidó zenét ki csinálja? Japánok? Megsértesz egy népcsoportot és közben támogatod a művészetüket?"

- Nézd, például ha felszólalok azért, amit az ujgurokkal vagy a tibetiekkel, vagy saját állampolgáraival művel Kína, attól még nem fogja belémállítani a húsvágóbárdot a kínai boltos.

Igaz, a zsidóság a holokauszt óta különösen óvatosan van kezelve a kritikák terén, és nagy érzékenyen is reagál rá - lásd például Gönter Grass esetét, aki annyit mert írni, hogy talán nem kellene atomtengeralattjárókat adni Izraelnek, pláne annak fényében, hogy miket művelnek Gázában. Meg is kapta, hogy antiszemita.

Én is megkaptam már hasonlókért nem egyszer. Ettől függetlenül az egyik számomra legszeretettebb költő Radnóti.


"ha elítéled a nácikat, hogyan hallgathatsz Wagnert? Ráadásul Hitler kedvence volt.

-> Általános iskolás koromban hallgattam utoljára (farkasemberes videojáték betétzenéje volt és megtetszett :D). Miután a haverjaimtól megtudtam, hogy fasiszta náci volt, soha többet nem hallgattam. Azóta max véletlen hallottam, ha filmben volt betétzene és nekem már tök más jelent, pedig még csak zsidó vagy sötétbőrű sem vagyok, csak nem tudom elviselni a fasiszta, rasszista, felsőbbrendű, kirekesztő eszméket és a gonoszságot."

- Akkor úgy érzem, kettőnk közül nem én vagyok a szélsőséges. Egyébként Wagner igen nehezen lehetett náci és fasiszta (eltekintve most attól, hogy ez a két fogalom már alapvetően más irányú), mivel 1883-ban meghalt.


"akiknek a melegekkel van bajuk, azoknak nem a zene miatt van.

-> de basszus: hogy hallgathat valaki egy transzvesztita énekest, ha az eszméi szerint leköpné mindet és az alapvető emberi jogait is elvenné tőlük (alapvető emberi jog pl a gyülekezéshez való jog)"

- Nem akarok más nevében válaszolni, de talán azért, mert a zene attól még tetszhet, hogy a személy egyéb viselkedése nem.

Hajós András például masszív SZDSZ-es, mégis imádom a humorestjeit.

A melegekkel meg a legtöbb embernek az a baj, ha rózsaszín tangában egy boával a nyakában riszálja magát. Ez a viselkedés, és nem maga az ember vált ki ellenszenvet, az énektehetségét ez pedig adott esetben nem befolyásolja.


"33: A jobbikon kívül a többi párt nem akar kirekeszteni senkit (cigányokat, zsidókat, melegeket), nincs benne semmi, ha fidesz, mszp, lmp stb szavazók cigány, zsidó, meleg emberek művészetével szórakoztatják magukat. Bár aki nagyon nyomja a kereszténységet meg ateisták ellen szólal fel, az ugyanilyen hipokrita, ha ateista művészek zenéjét hallgatja otthon. Bár a fideszt még nem hallottam ateizmus ellen felszólalni, úgyhogy ez is inkább a jobbikra vonatkozik."

- Én például az ateistákat, és a fanatikus hívőket sem vetem meg, még ha nem is értek velük egyett.

Egyre erősebb bennem az érzés, hogy te vagy szélsőséges, ha ennyire feketén-fehéren látod a világot. Az életben nem létezik ez a két szín, csak a szürke sötétebb, és világosabb árnyalatai.


"És persze nem arról beszélek, hogy megnézel a youtube-on egy videót vagy egyszer végighallgatsz egy albumot! ha esetleg itt lettem félreértve. Hanem olyan zenészekről, akiket RENDSZERESEN azért hallgatsz, mert szereted, koncertre is szívesen elmennél stb. szóval amikor élvezed a zenéjüket."

- És mi van például akkor, ha mélyen elítélem, amilyen hitványul bánik a Szlovák állam a felvidéki magyarokkal, de a sztrapacskát azt szeretem...?

2012. júl. 9. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

Pro Patria: Én csak a kirekesztő, antidemokratikus eszmékkel szemben vagyok szélsőséges. Képtelen vagyok megérteni, hogy szavazhatsz a Jobbikra, ha olyan - szerintem nem szélsőjobboldali- elveket vallasz, mint amit leszűrtem ebből, amit írtál. Wagner rasszista antiszemita volt, a fasizmus és nácizmus nem vezetnek nagyon más irányba, Hitler fasiszta diktátor volt, csak véletlen nemzetszoci pártnak nevezték el nemzetfasiszta helyett, ne tévesszen meg egy párt neve és a demagóg propaganda, pl a fidesz = fiatal demokraták szövetsége és se nem fiatalok se nem demokraták .)

A sztrapacska nem ember és nem énekel szlovák népdalokat, úgyhogy azt fogyaszthatod még szélsőjobbosként is :)

2012. júl. 9. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

"33: A jobbikon kívül a többi párt nem akar kirekeszteni senkit"


Ez így ebben a formában nem teljesen igaz. Ők a magyarokat akarják kirekeszteni. :)

2012. júl. 9. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
6%
Én ideáig egyetlen olyan pártot ismertem meg akire igaz, hogy senkit sem akar kirekeszteni és az a Jobbik.
2012. júl. 9. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 Pro Patria ***** válasza:

"Képtelen vagyok megérteni, hogy szavazhatsz a Jobbikra, ha olyan - szerintem nem szélsőjobboldali- elveket vallasz, mint amit leszűrtem ebből, amit írtál."

- Nem tudok nyilatkozni az ő véleményükről, már a kezdősorban leírtam, hogy nem vagyok jobbik-szavazó.


"Wagner rasszista antiszemita volt"

- És erre milyen konkrét dolgot tudsz bemutatni?


"A sztrapacska nem ember és nem énekel szlovák népdalokat, úgyhogy azt fogyaszthatod még szélsőjobbosként is :)"

- De szlovák ember készíti. Csakúgy, mint a dalt is szlovák ember készíti.

2012. júl. 9. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!