Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik nem szimpatizálnak a...

Akik nem szimpatizálnak a Jobbikkal, miért nem olvassák el a programot és hallgatják meg a politikusaik felszólalásait? Miért úgy fejtenek ki véleményt, hogy csak a médiából "tájékozódnak? "

Figyelt kérdés
Mert ez így olyan, mintha a média "irányítaná" őket, és nem a saját véleményüket mondanák el érvekkel alátámasztva!

2013. márc. 5. 18:00
 71/104 anonim ***** válasza:
94%

Kezdjük ott, hogy honnan a francból értesüljek a Jobbikról ha nem a médiából?


[link]


Az a szép, hogy a magyarság nagy védelemzői a saját anyanyelvüket sem tudják rendesen rendesen használni. Legalább a klasszikus széljobberes szubkultúrális jelzőket pakold már elé.


Amúgy miért számítanak arra a jobbikosok, hogy a zsidók kezében lévő kormány által felügyelt nemzetbiztonsági átvilágítás leleplezne bárkit is, ha tényleg a cionista árnyékkormány bábjai lennének a kormányban? Mire mennének a feltehetőleg negatív eredménnyel?


A Peresz által tett kijelentés helye és kontextusa is érdekes, de ez eddig is csak a jobbikos nyilatkozatok érétkelésekor számított, legalábbis a nemzetiek szerint.


A "szakmai" programfüzetük is nagyon érdekes. Nagyjából az elmúlt 23 év fideszes kampányszövegek aktualizálása pár nemzeti lózunggal meghintve. Semmilyen pluszbevételt nem mutat fel a kampányterv, de a pénzt szórná dögivel. Új speciális diákokat nevelő iskolákat éíptene, nyomná bele a pénzt a honvédelembe, valamint egy rakat támogatást igért a KKV szektornak. Ami a jelenlegi strutúrában egy fekete lyuk nagyjából, de legalább trikolórral lesz átkötve. Ehhez jópár ökonómiai szakkönyvet felkéne csapni, amelyik a képviselőink nem is tudom jobb vagy rosszabb esetben a Bogár László félék által írt fércművekkel foglalkoztak.


A pénzt meg majd összeszedik valahogy...


A keleti piacokra is meg érdekesen fog betörni Magyarország. Pláne olyan ágazatokban amiben az adott államok erősen protekcionista gazdaságpolitikát folytatnak . Vagy pedig olyan ötleteket vetnek fel, (pl ivóvíz eladdása Iránnak) amiért ők hazaárúlózták le nemrég a kormányfrakció tagjait.


A felszólalásaik meg magukért beszélnek ebben igazad van, csak nem úgy ahogy te szeretnéd. Téves forrásidézéstől kezdve, szánalmas félre/belemagyarázások a hivatkzoott forrásba, gyalázatos háttéranyagismerettel való nyilatkozásokról a tiszaeszlári vérvád felemlegetéséről meg a hasonló nyalánkságokról már nem is beszélve.

De profik a jobbnyikek igazad van. A magyar színvonalhoz képest, lehet tényleg elférnek a középmezőnyben.

De a DAK parlamentjében már kiröhögnék ezeket a bohócokat.


Röviden a Jobbik maga alakítotat ki magáról ezt a képe,t nem kellett ehhez a mainstream média vagy fizetős pártszócső.

2013. márc. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/104 A kérdező kommentje:
Hát például az önfenntartó börtönökkel lehetne egy csomó pénzt spórolni, vagy akár az államadósság újratárgyalásával. A magyar mezőgazdaság jóval több embert képes ellátni, mint ahány ember él Magyarországon, a felesleget lehetne exportálni. Ha pedig szerinted ez a program csak szórja a pénzt, akkor a külföldi elemzések szerint miért a Jobbik programja a legkivitelezhetőbb?
2013. márc. 5. 21:58
 73/104 anonim ***** válasza:
93%

Értem, de a képzetle,n a béka seggét verő munkamorálú, fokozott és (igencsak drága) biztonsági előírásokkal dolgoztatott munkaerő, hogyan is spórol meg nekünk bármit is?

Különben is a rabok halálra éheztetésével, pár nemzetközi szabályozáson is keresztülgázolnánk.


Az államadósság átütemezése=nem tudunk/akarunk fizetni most= fizetésképtelenség=nem elégül ki a hitelezők követelése=államcsőd.

Az államcsődre játszás pedig nem túl bölcs dolog.


Mielőtt az izlandi csodával jönnél elő:


[link]

2013. márc. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/104 anonim ***** válasza:
89%

Ja és ki is tartja egész pontosan a Jobbik programját a legjobbnak?


Ugye nem a The Economist alternatív államdósságot kezelő módszerek lehetőségét is felvető cikkével jössz? Aminek Volner képzelgéseivel ellentében, köze sincs ahhoz amit a Jobbik javasolt.

2013. márc. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/104 A kérdező kommentje:
Megvizsgálták a Jobbik programját, és a leghitelesebbnek és a legkivitelezhetőbbnek titulálták. A programot nem egyedül Volner írta. A teljes programot minősítették, nem egyes részeit, és nem Volner Jánost.
2013. márc. 5. 22:15
 76/104 A kérdező kommentje:
És az államadósság újratárgyalása nem egyenlő azzal, hogy nem fizetjük, amivel mindig támadják a Jobbikot. Hanem átütemezik, hogy a magyar kis-és középvállalkozások is kapjanak némi teret, ne "fulladjanak" meg. Akár azzal, hogy a multiknak is többet keljen adózniuk. Nem vagyok gazdasági szakember, így csak a programból, és a Jobbik szakembereitől elhangzottakat tudom leírni.
2013. márc. 5. 22:17
 77/104 A kérdező kommentje:
2013. márc. 5. 22:18
 78/104 Pannónia Oroszlánja ***** válasza:
92%

"Akié a föld, azé az ország".


Ja, már értem. A kérdező szerint feudalizmus van. Tovább kéne lapozni a kozepkornál.

2013. márc. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/104 anonim ***** válasza:

Leírtam mit is jelent az átütemezésért való kuncsorgás.

Ja és homoályosíts fel kérlek, pusztán az államadósság nagysága hogy is érinti közvetlenül a KKV szektort?

Volnert meg azért emlegettem, mert ő hivatkozott rá egy korábbi felszólálásában.


Még mindig nem válaszoltál arra hogy egészen pontosan, miért is a Jobbik programja a legjobb mind közül, csak felmondtad a szokásos pártsablont. Erre egy DK fanatikus nyugdíjas is képes még. A jövő reménységeitől azért ennél többet vár az ember.

2013. márc. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/104 Pannónia Oroszlánja ***** válasza:
93%

" A magyar fiatalok körében nagyon népszerű a Jobbik, nagyon magas a Jobbik támogatottsága. És ahogy jönnek a generáció váltások, úgy lesz a Jobbik még népszerűbb. Sokan még 2014-ben sem szavazhatnak, de abszolút jobbikosok. Ennyi a véleményem, én semmi kivetnivalót nem látok a Jobbik munkásságában, és még nagyon sokan nem látnak kivetnivalót benne, és Gyöngyösivel is egyetértek."


Egyrészt 17 évesen én is szimpatizáltam velük, 20 éves koromra kinőttem. És ez a környezetem jelentős részére igaz. Ezért nem fog nőni a népszerűsége. A legtöbben kinövik.

Tehát wgyetertesz

2013. márc. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!