Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy kérdésnél olvastam a...

Egy kérdésnél olvastam a következő választ:"Férjem havi 900 000-et keres, mindössze az építőiparból mint vállalkozó". Szerintetek ez lehetséges?

Figyelt kérdés

A kérdésért már feldúltam az egész politika topicot 3 napra visszamenőleg,és megnéztem a válaszok felét,de nem találom.Előzményekből se tudom kiszedni mert nem saját gépen olvastam ezt.

Na mindegy,körülbelül pontosan idéztem a leírtakat.És mielőtt valaki azt hinné elütöttem egy nullát:Nem,valóban kilincszázezret írt.(azért írom betűvel hogy biztosan láthassátok)

Szerintetek lehetséges Magyarországon hétköznapi építési vállalkozónak havi 900 000 FT-ot keresnie?Mindezt Magyartországon belül (még csak nem is határon túl)

Én csak azt tudom elképzelni hogy a nő vagy hantázott,vagy valamit ott elcsalnak (adók,anyagok,szállítók,munkások,akármi),mert ez hihetetlenül sok.



2013. nov. 25. 17:57
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
50%

"ha valaki nem olyan szerencsétlen mint te, az attól még nem "retek"."


Ja, szóval szerencsétlen vagyok, mert kulturált a gondolkodásmódom és nem támogatom, hogy egyesek abból hízzanak milliárdossá, hogy másokat robotoltatnak és éhbért adnak nekik hó végén.

Gratulálok, a magyarok sajnos még mindig túl messze vannak a fejlett nyugattól, ahol az ilyeneket úgy seggberúgnák, hogy csak úgy porzana utánuk az út. Itt még mindig az "aki nem bírja a korrupciót, az ügyeskedést és a mutyizást tempóval, az dögöljön meg" hozzáállás dívik.

Mondjuk példának okáért Franciaországban és Hollandiában nettó 80 ezer forintos bérajánlat után a képébe röhögnének a munkaadónak. Ott még van tartás.

Amikor meg kimegy a magyar dolgozni Londonba és úgy teper, mint akinek az élete múlik a munkáján, akkor az angol bennszülöttek meg csak néznek, hogy mitől fél ez a szerencsétlen, hogy valaki megkorbácsolja, ha nem melózik elég jól?

2013. nov. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
A végén meg megy a csodálkozás, hogy Magyarország a 3. a világon az egy főre eső offshore vagyonok terén. Legalább lehet érteni, hogy miből jönnek össze azok a pénzek.
2013. nov. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 tetro ***** válasza:
gondolom a kulturált gondolkodás része leretekezni ismeretlen embereket csak mert jobban keresnek nàlad. felénk ezt frusztrációnak hivjàk nem kulturának.
2013. nov. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:

"gondolom a kulturált gondolkodás része leretekezni ismeretlen embereket csak mert jobban keresnek nàlad. felénk ezt frusztrációnak hivjàk nem kulturának."


A kulturált gondolkodás része rossznak tartani a rosszat és jónak a jót. Ha valaki abból gazdagszik meg, hogy nem ad normális fizetést az alkalmazottainak és terrorban tartja őket, azt mifelénk rossznak szokás hívni. Lehet, hogy felétek dicsőség az ilyesmi, de jobb környéken nem az.

2013. nov. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
0%

"mert jobban keresnek "

bocsánat! de azért itt másról van szó, mint "jobban keresésről"!! Miért keres egy tanár, egy több műszakban ágytálazó beteget mosdató 100ezret?? az építésztervező sem keres ennyit, sőt!

kivételes különleges jövedelem ez, és nem hasznosabb dologért, hanem ügyeskedésért.

2013. nov. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:

"kivételes különleges jövedelem ez, és nem hasznosabb dologért, hanem ügyeskedésért."


De már megint: ki mondta, hogy ügyeskedésért.

2013. nov. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 tetro ***** válasza:
nem tudom miért keres egy tanár százezret. baromira nem jól van így. de az nagyon szegényes képzeletre vall, hogy el sem tudjátok képzelni, hogy valaki ügyeskedés nélkül több pénzt keressen... és persze mindenki rossz, aki többet keres... meg az is aki kevesebbet amúgy... de ez nem frusztráció, ez kultúra...
2013. nov. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
42%

Hát most nem azért tetro bazki, de van két ember, ugyanolyan keményen dolgoznak, csak éppen mást, közben meg az egyiknek 500-szor annyi pénze van egy évben, mint a másiknak, csak azért, mert az agya könnyebben rááll a dolgok csűrésére-csavarására.

Szerinted ez normális? Nem azt mondom, hogy éljen meg ugyanannyiból egy évben, de ha mondjuk csak 6-szor vagy 8-szor annyi pénzből kéne élnie és nem 500-szor annyiból, már az is hatalmas előrelépés lenne.

2013. nov. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:

környékünkön van néhány ilyen " vállalkozó"

a keresetükhöz én hozzáraknék egy nullát havonta...de ezt alaphangon!

2013. nov. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 tetro ***** válasza:

22.43

mondjuk amiről itt beszélgetünk az épp a minimál bér tízszerese, szóval... mi is a bajod? :D

2013. nov. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!