Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy kérdésnél olvastam a...

Egy kérdésnél olvastam a következő választ:"Férjem havi 900 000-et keres, mindössze az építőiparból mint vállalkozó". Szerintetek ez lehetséges?

Figyelt kérdés

A kérdésért már feldúltam az egész politika topicot 3 napra visszamenőleg,és megnéztem a válaszok felét,de nem találom.Előzményekből se tudom kiszedni mert nem saját gépen olvastam ezt.

Na mindegy,körülbelül pontosan idéztem a leírtakat.És mielőtt valaki azt hinné elütöttem egy nullát:Nem,valóban kilincszázezret írt.(azért írom betűvel hogy biztosan láthassátok)

Szerintetek lehetséges Magyarországon hétköznapi építési vállalkozónak havi 900 000 FT-ot keresnie?Mindezt Magyartországon belül (még csak nem is határon túl)

Én csak azt tudom elképzelni hogy a nő vagy hantázott,vagy valamit ott elcsalnak (adók,anyagok,szállítók,munkások,akármi),mert ez hihetetlenül sok.



2013. nov. 25. 17:57
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
66%

Egy jól menő vállalkozó miért ne kereshetne ennyit?


Sok, de egyáltalán nem hihetetlenül.

2013. nov. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
100%
Szomszédom egy építési vállalkozónál dolgozik és 2012-ben a faszinak 670 milliós profitja volt. Kiszakadt a kesztyűje és nem akart neki újat venni, mert ugye az drága, erre szomszéd lenyúlt 4 párral a raktárból. :D
2013. nov. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
33%
hajtasz 170 km/h es sebeseggel, oriasi balesetet okozol DEEE nem veszelyezteted a forgalmat....mert ilyen is van
2013. nov. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
100%

Hogy van akinek a férje 900ezret keres havonta? Nem hogy lehetséges, biztosan vannak ilyenek. Na és?


Azért az építőipar elég tág fogalom. Nem tudjuk milyen területen dolgozik, milyen színvonalon dolgozik, mire jut egy hónap alatt egy munkával, hány alkalmazottja van, mennyi pénzt fektetett bele, milyen gépeket vásárolt...


Most mondhatják páran, hogy ez sok, meg hogy nem jár ennyi egy embernek... de akkor gondoljanak bele abba is, pl. mennyibe kerül egy mixer kocsit megvenni? vagy egy darut? egy markolót? Valószínűleg valamikor a pénzét beletette, akkor amikor mások másra költöttek. Én nem tartom magam idősnek, de házam nem volt akkor, amikor üzlethelységet vettem. Számomra ez előrébb való volt. És akkor senki nem jött aki sajnált volna, hogy erre költöm a pénzem.


Más. Nálam pár hónapja voltak tetőfedők, két napos munkára 200ezret kértek munkadíjat. Hárman voltak. + az építőanyag kereskedő is ad nekik, hogy onnan hozták az anyagot. Kétkezi munkások voltak, semmi több, csak sajnos egy olyan helyen lakunk ahol drága a munka.

2013. nov. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:
És durván mennyi tanulmányt,követelményt,rátermettséget igényel ez a munka?Nem erre akarok menni,csak olvasom hogy mennyien vannak,hát akkor csak nem lehet egy nukleáris fizika.
2013. nov. 25. 18:45
 16/43 anonim ***** válasza:
45%
900ezret egy német orvos se nagyon szed össze..nem ,hogy egy 19éves kis purdjé...kamu a köbön!és nem irigységből mondom,de még a drog dillerek sem kaszálnak ennyit,egy építési vállalkozónál is netszes,hogy nettóba ennyit keressen.....főleg magyaron
2013. nov. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 tetro ***** válasza:
100%
Ahhoz, hogy tisztán keressen 900ezret, kb két millió profitra van szükség. Ez már ötmilliós forgalomnál simán összejöhet. Azért az annyira nem extrém. És persze nem is adózik le annyi. Mert ez egy ilyen ország. Itt csak az nem csal adóban, aki állami szférában dolgozik és/vagy nincs lehetősége.
2013. nov. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
65%

Lehet, hogy meglepetve hallod, de a vállalkozó azért vállalkozó, mert jobban szeretne élni, többet keresni. Ezért többet is vállal - benne van a szóban - nagyobb anyagi, idegi, stb. kockázatot. Neki nem adják a munkát, ő jár utána. Embereknek ad munkát, akik szintén eltartják a családjukat. Egy modern, kapitalista országban rendkívül fontos, hogy tudjanak, merjenek vállalkozni az emberek.

Magyarországon persze minden kicsit más, itt egyszerűen nem lehet úgy vállalkozni, ha minden "frankó", igen, néha trükközni kell ezzel - azzal. Lehet 900 ezret keresni, még sokkal többet is. Ha csak havi 60 lenne a bevétel, akkor mi a lótúróért vállaljon kockázatot a vállalkozó?

2013. nov. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 tetro ***** válasza:
0%
19évesen kezdtem dolgozni iskola mellett a médiában asszisztensként. A második hónaptól napi díjat kaptam a forgatásokra. Ennek több mint tíz éve, akkor harmincezer volt az én napidíjam. És nálam nem sokan kerestek kevesebbet a stábban. Húsz napra az 600ezer, és ez reálértéken kb ott lehet.
2013. nov. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
66%

"És durván mennyi tanulmányt,követelményt,rátermettséget igényel ez a munka?"


Leginkább nagyon rátermettnek kell lennie.

2013. nov. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!