Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy kérdésnél olvastam a...

Egy kérdésnél olvastam a következő választ:"Férjem havi 900 000-et keres, mindössze az építőiparból mint vállalkozó". Szerintetek ez lehetséges?

Figyelt kérdés

A kérdésért már feldúltam az egész politika topicot 3 napra visszamenőleg,és megnéztem a válaszok felét,de nem találom.Előzményekből se tudom kiszedni mert nem saját gépen olvastam ezt.

Na mindegy,körülbelül pontosan idéztem a leírtakat.És mielőtt valaki azt hinné elütöttem egy nullát:Nem,valóban kilincszázezret írt.(azért írom betűvel hogy biztosan láthassátok)

Szerintetek lehetséges Magyarországon hétköznapi építési vállalkozónak havi 900 000 FT-ot keresnie?Mindezt Magyartországon belül (még csak nem is határon túl)

Én csak azt tudom elképzelni hogy a nő vagy hantázott,vagy valamit ott elcsalnak (adók,anyagok,szállítók,munkások,akármi),mert ez hihetetlenül sok.



2013. nov. 25. 17:57
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
68%

Egy vállalkozónak?! Ez nem nagy összeg, szerintem el vagy tájolva.


Hihetetlenül sok?! Nem értem miről beszélsz, van, aki alkalmazottként a háromszorosát megkeresi.


Aki tudja, hogyan kell pénzt csinálni, annak ez nem nagy pénz. Az építőiparban a tízszerese se lenne meglepő.


De én 19 éves vagyok és volt már tartósan olyan időszak, hogy hónapokon át összejött legalább ez az összeg havonta, legálisan!


Ezek nem extrém összegek, Londonban pl. egy tök átlag fizu volna. Vannak olyan iparágak, ahol össze lehet szedni simán.

2013. nov. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
69%

Másrészt, meg hol írta, hogy "hétköznapi" építkezési vállalkozó? Miért kell mindenkinek hétköznapinak lenni? Van, aki nem így gondolkozik, és el is ér dolgokat... Havi 900.000 forint annyira nem nagy pénz, hogy Budapesten ha nézed a kiadó lakásokat, belvárosban felújított 3-5 szobás lakások havi lakbérénél bizony elő-elő fordul ez az összeg...


Érdekes a gondolkozásmódod, ha valaki jól keres, az már csaló... Így lehet előre jutni szerinted? :D Persze, az is lehet simán, hogy simlis, az építőiparban ezen nem szokás meglepődni.

2013. nov. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem is extrém sok. Nem értem és sohasem fogom megérteni ezt az egészet. 1-est sem értem. De nem tudom, meddig megy így a szekér, hogy egy tanító 120-at visz haza és szívvel -lélekkel teszi dolgát.
2013. nov. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:

Valóban nem vagyok otthon ebben szóval nem hogy eltájolva,de betájolva se vagyok.


De azért olyanokat ne mondjunk már hogy ez olyan gyakori lenne MO-n.Vagy ebben is tévedek?

2013. nov. 25. 18:12
 5/43 anonim ***** válasza:
100%
Nem tévedsz, ez ritka. Az 1-es fölényes, de hát 19 éves, övé a világ:) A közalkalmazottak nagyon keveset keresnek (lásd bértábla). Lehet, hogy az ügyeskedők összehordanak (néha)ilyet, de szerintem kevesen vannak.
2013. nov. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:
És minek köszönhető ilyen kiemelkedő kereset?
2013. nov. 25. 18:23
 7/43 anonim ***** válasza:
84%
termeszetesen,hogy letezik ilyen kereset....ha valaki mint fiatalkoru stadiont epit Felcsuton
2013. nov. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
91%

Minimálbéren dolgoztatja az embereit, napi 10-12 órában. Felét nem is jelenti be. Van megfelelő összeköttetése, így ha netán ellenőrök jönnének, tudja előre.

Tisztességesen ennyi pénzt még a nagyvállalkozók is nehezen hoznak össze egy hónapban.

A 19 éves srác főleg nem.

2013. nov. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:
Szal ezt legálisan adózva,munkásokat kifizetve,és a mindenféle szerződéses cuccokat betartva nem is lehet megkeresni?
2013. nov. 25. 18:34
 10/43 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg nem olyan hihetetlen. Aki befut ebben a szakmában, simán keres ennyit, vagy többet. Volt egy osztálytársam, akinek az apja "építési vállalkozó" volt, na ők 3 emeletes házban laknak, 2 cm vastag aranyláncokkal, meg luxuskocsival járkálnak.. az, hogy mennyire dolgoznak tisztán és, hogy cigányok, az már más dolog.. van egy másik ismerősöm, neki is hasonló vállalkozása van, szerintem többet is megkeres havonta, mint 900 000.. ja, és olyan nincs, hogy egy ép. vállalkozó 100% ig tisztán dolgozik, legalábbis Magyarországon nem..
2013. nov. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!