Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy kérdésnél olvastam a...

Egy kérdésnél olvastam a következő választ:"Férjem havi 900 000-et keres, mindössze az építőiparból mint vállalkozó". Szerintetek ez lehetséges?

Figyelt kérdés

A kérdésért már feldúltam az egész politika topicot 3 napra visszamenőleg,és megnéztem a válaszok felét,de nem találom.Előzményekből se tudom kiszedni mert nem saját gépen olvastam ezt.

Na mindegy,körülbelül pontosan idéztem a leírtakat.És mielőtt valaki azt hinné elütöttem egy nullát:Nem,valóban kilincszázezret írt.(azért írom betűvel hogy biztosan láthassátok)

Szerintetek lehetséges Magyarországon hétköznapi építési vállalkozónak havi 900 000 FT-ot keresnie?Mindezt Magyartországon belül (még csak nem is határon túl)

Én csak azt tudom elképzelni hogy a nő vagy hantázott,vagy valamit ott elcsalnak (adók,anyagok,szállítók,munkások,akármi),mert ez hihetetlenül sok.



2013. nov. 25. 17:57
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
76%
Egy legálisan bejelentett alkalmazott netto 400 000 ft-os fitetése (ami már azért nem hangzik olyan durván) kb ugyanennyibe fáj a cégének. A különbség csak az, hogy az építőiparban nem szokás adózni, úgyhogy nem olyan sok ez.
2013. nov. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:

Ez volt a legigazabb komment:


"ügyesnek, rátermettnek és szerencsének kell lenni és az árt, ha az ember örököl egy nagyobb kezdőtőkét, illetve nyilván szorgalom is kell hozzá"


Fél éve vagyok vállalkozó, azt csinálom amit ezelőtt 10 évig alkalmazottként (szolgáltató ipar, de lényegtelen mit) Nem keresek havi 900 at, de a többszörösét keresem annak amit alkalmazottként kaptam, pedig tisztességesen adózok. Viszont dolgozok egész héten, nincs hétvége, nincs ünnepnap.

De ahhoz ,hogy menjen az üzlet, valóban kell szerencse és kezdő tőke, és el kell fogadni hogy a jobb életért tenni kell, semmi nem jön magától!

Van egy munkanélküli ismerősöm aki állandóan panaszkodik, hogy milyen rossz neki, szemét Orbán stb stb, de ha szólok neki ,hogy lenne egy kis munka, ha a akar besegíthet, akkor érdekes módon sose ér rá...

Az ilyet tényleg csak az érdekli, az aktuális kormány mennyi segélyt ad.

Szóval lehet ,hogy a "fél" ország éhezik, de kíváncsi lennék, hányan vannak azok akik tényleg rászorulnak a segítségre, és hányan vannak akiknek büdös a munka.

2013. nov. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:

1ideig tarthato, es darabig nevezheto legalisnak, de ez sztem ami bejott, ebbol meg megy le (elvben, gyakorlatban halaszt kifizetesekkel, ha egyatalan fizet, minimalra jelenti magat, legalizalja a penzt...)

De ennyi penznel vki karolni fog, es vszinu nem o!

2013. nov. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!