Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez a magyar nép megérett a...

Ez a magyar nép megérett a pusztulásra? Egymás után 2/3 mintha mi sem történt volna? Volt egy erősnek hitt Jobbik, aztán meg sehol semmi?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom, amikor láttam hogy az emberek zöme még mindig a két régi nagyra szavaz csak és kizárólag, hát azt gondoltam ez a nép még tényleg nem szenvedett eleget.

Itt akármit meglehet ezek szerint csinálni, akkor is narancs vagy szegfű, ráadásul 2/3?

Mindenki azt hitte hogy a Jobbik lesz a második nagy erő, erre fidesz 2/3??

Ellenzékben csak a Jobbik erősödött, de katasztrofálisan kevesebbel, ahhoz képest hogy mindenki többre számított.


Én tényleg bíztam benne hogy a Jobbik a második erő lesz, Orbánnak meg simán nem lesz meg az abszolút többsége, nem hogy a 2/3.


Már nem tudom mit gondoljak, most komolyan menjen ki mindenki külföldre és majd csak szavazáskor jöjjünk haza vagy mi?

Nóóórmálisak ezek a magyarok?



2014. ápr. 7. 02:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/85 anonim ***** válasza:
22%
Egy szóval nem mondtam, hogy a Jobbikra szavaztam, de ez a lényegen nem változtat. Aki jól járt a Fidesszel, mert univerzális seggnyaló vagy eleve tehetős, azt még megértem. De a többi értelmi fogyatékos. Ha ebbe 45% tartozik, akkor annyi. Ezen nincs mit ragozni.
2014. ápr. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/85 anonim ***** válasza:
100%
beírtam,hogy magyar sexfilmek és ide jutottam:D
2014. ápr. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/85 anonim ***** válasza:
69%

Nem azért megy el innen, mert nem az a párt nyert, akire szavazott. Hanem mert az a párt, aki nyert, romba dönti az országot.

Nézz már körül, hogy mekkora a munkanélküliség!!! A környezetemben a jómódúak szavaznak a fideszre, ők miért ne tegyék. De aki éhbérért robotol, és rájuk szavaz, annak nincs agya.

2014. ápr. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/85 anonim ***** válasza:
62%
Egy pozitívum mégis van: nem kell májusig vagy meddig várni a Walking Dead folytatására a rajongóknak. Elég körbenézni az országban, mert ugyanaz a helyzet. És a zombik, túlélni vágyók aránya is.
2014. ápr. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/85 Francis Pope válasza:
46%
Az én véleményem nagyon egyszerű párttól függetlenül. Régóta látom és követem figyelemmel a politikát. Vannak jó és vannak nagyon rossz elképzelések. A FIDESZ sokmindent elvett már az emberektől, mint ahogyan az MSZP is. De a történelmünk során is ez a két oldal váltogatta egymást az ország vezetésében. A Jobbik egy olyan párt ami kissé rasszista elveket vall ugyan, de legalább reálisan látja a dolgokat. Az embereknek jó az ha eltartja a romákat, ha elveszik tőlük a keresetük jelentős részét, ha megszabják nekik mikor mit tehetnek stb. De a demokrácia nem erről szól. 2010. után nem is sok idővel szinte mást sem lehetett hallani az emberek többségétől, hogy mi mindent csinál rosszul a FIDESZ. Ezek tények. Ezt Orbán is tökéletesen tudta, ezért szavazati jogot adott a kint élő magyaroknak. Állampolgárok lettek, bár nem itt élnek. Szerintetek nem szavaztak arra aki mindezt megadta nekik? A mostani szavazás eredménye nem ez lett volna, ha a kint élők nem szavazhattak volna. Ezt ők nyerték meg a FIDESZNEK. Meglátjátok lesz itt még rendbontás, tüntetés és talán még forradalom is...... De ezt mint független szemlélő mondom. Nem az a lényeg melyik párttal szimpatizálsz, hanem az, hogy mennyire akarsz változtatni az életeden és annak színvonalán. Úgy látszik az emberek többsége (túlnyomó részt a nem itthon élők) úgy gondolta, hogy nekik még mindig jó az ha elveszik mindenüket és lehetetlenné teszik számukra az életet. Kicsivel később meg ismét jön majd a megbántam, hogy Fideszre szavaztam, ezek nem normálisak és a többi hasonló megjegyzések..... Előbb gondolkodni kellett volna azután reálisan cselekedni. Szerintem.
2014. ápr. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/85 anonim ***** válasza:
61%

Mit vártál?A 2/3-ad birka.Kevés gondolkozó ember él ebben az országban.A többivel tényleg bármit meg lehet csinálni.Orbán jó hipnotizőr.Csak annyit mond, rezsicsökkentés, és a sok balfék már ikszel is rá.Azonnal elfelejtik, milyen károkat okozott.Úgy látszik, az Mszp dolgai is törlődtek az 1 bites agyukból, mert arra is szavaztak jócskán.

Gondolom, a jobbik és az lmp programjait meg szimplán lusták végig olvasni.

Minden népnek olyan politikusa van, amilyet érdemel.Megkaptuk...

Kár, hogy az a pár normális is szív asok birkával, aki nem ezt érdemelné!

2014. ápr. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/85 anonim ***** válasza:
61%

Hogy mennyire tud gondolkozni a fidesz legfőbb szavazó rétege illetve, hogyan is néz ki átlag magyaréknál egy szavazás:


Szomszéd 90 éves néni...Olvasni már nem tud, mert még nagyítóval sem látja a betűket.Egy pártot ismer, hallott róla(szó szerint) fél füllel, a fideszt.Szidja is, mint a bokrot, hogy az nem jó.Mondom neki, akkor melyik tetszik?Jobbik, Lmp, Mszp??ŐŐŐŐ...Ja, hát azt sem tudja, mi az.

De erősködik, hogy el akar menni szavazni.És a fideszre fog, mert azt

"ismeri".....

És hány ilyen van még!

2014. ápr. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/85 anonim ***** válasza:
68%

Pontosan, ilyenféle emberek szavaznak rájuk.

"fideszre szavaztam, mert mszp-re biztos nem, akkor meg kire.." - ezt egy szavazó mondta. Ezek alapján elhiszem, hogy összejön a kétharmad.

2014. ápr. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/85 anonim ***** válasza:
67%

Én nem tudom mivan itt az emberekkel, persze a többsége azért van meg a Fidesznek mert át lett firkálva a választási rendszer, plusz ugye rengeteg kis párt van akikre csomó szavazat elment így a Jobbik meg a Kormányváltó nem sokat ért el, a Fidesznek ehhez képest azért van többsége mert a kispártok nem szereztek annyi voksot hogy bekerülhessenek a parlamentbe.

És ez sajnos a körzetekre is kihat mindenhol a Fidesz vezet kivéve Szeged meg Budapest kerületeiben. De ez sajnos édes kevés.

A gond az hogy eloszlanak a szavazatok mert kevesen akarják a fideszt de sokan egyik nagy pártra sem szavaztak, hanem csak a kicsikre és itt ment el sok szavazat. Ha mindegyik összefogott volna ami sajnos lehetetlen akkor legyűrhették volna a fideszt.


Sajnos a másik baj az hogy az emberek többsége még mindig az MSZP mellett van, mert azt hiszik hogy csak ez a két párt van, a fiatalok zöme a Jobbik mellett a többiek meg vagy saját ismeretségük pártja mellett vannak, mert ilyet is ismerek. Rengeteg ismerősöm szavazott itt a környéken egy olyan pártra amit egy elég jó ismerősünk csinál de azzal az ég világon semmit nem értek el.

Ha sokan azt nézték volna hogy véget vessenek ennek a cirkusznak ami itt megy akkor mindegy milyen áron de elkergethették volna a fideszt és akárki is kerül hatalomra nem biztos hogy az olyan jót jelent, de a sok hülyeség véget is érne és még ha más nem is legalább nagyon lassan azért haladtunk volna előre.


Legjobb egy olyan kormány lenne akik teljesen új arcok, lehetőleg szakértők, akik nagy nehezen helyrehozzák azt a kárt amit az elmúlt több mint 20 év alatt leműveltek ezek.

2014. ápr. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/85 anonim ***** válasza:
52%

A jelenlegi választás jól tükrözi a pártok jövőjét:

Fidesz: ha éppen meg is lesz a 2/3-uk az már a saját választási törvényeiknek köszönhető, sokat csökkent a fidesz szavazótábora. Viszont még a jövőben is jelen lesz a parlamentben jó 8 évig biztosan.

Mszp: bedobták az összes "nagyágyút" az LMP felét is beolvasztották, de csak ennyire telik. 4-8 év múlva már csak a bejutás marad nekik.

Jobbik: Szépen lassan fejlődik (egyedüli párt) a 20% már elég jelentős támogatottság ha belegondolunk a média ellenszélbe. Az idei választás során elég korrekten politizáltak ha lehet ezt mondani. A következő 4-8 év egedül nekik van esélyük lemozdítani a fideszt.

Lmp: láthatóan haldoklik. Most ugyan nem fogtak össze a baloldali csürhével, de már megy a parolázás Mesterházival, és ha nagyon lecsökken a támogatottság már az ördöggel is szövetkeznének a bejutásért.

A Fidesz és Mszp tábora főleg az elkötelezett nyugdíjasokból áll és manipulálható emberekből áll, akik bedőlnek az olyan jelszavaknak h rezsicsökkentés, nyugdíjemelés. A nyugdíjasok annyira sziklaszilárdan hisznek a párban h nem befolyásolja őket a sok botrány. De nem élnek örökké, szépen lassan kihal a 2 régi nagy tábor.

2014. ápr. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!