Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most hogy gondoltok Gyurcsány...

Most hogy gondoltok Gyurcsány Ferencre?

Figyelt kérdés
6 éve , 2010-bn természetesen egy lyukas garast nem adtak volna érte és a pártjáért. Eltelt hat év. Gyakorlatilag sokminden tisztázódott, a pereknek , vizsgálatoknak vége, elmúlt az az időszak ahol ha egy légy megdöglik akor is "mer a Gyúcsá...". Van támogatottsága pl. Mintha a Fideszben is kezdenének csalódni az emberek. Ezért kérdezem, most mik a vélemények róla?

2016. aug. 16. 15:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/79 anonim ***** válasza:
10%

Az Eu-s pénzek felhasználása Gyurcsány idején 20 % alatt volt -ha jól emlékszem: 17 %.

És ez már nem hiba volt, hanem bűn...

2016. okt. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/79 A kérdező kommentje:

kétségbe vagy esve igaz? ahogy múlik az idő, igazolni fogja a jövő Gyurcsányt azok alól amivel több mint 6 éve vádolja az imádott jobb oldal. Talán rosszul is emlékszel öregem, nem a mese habbal-t kértem. Egyébként akármilyen érdekeltségei vannak nem igazán izgat a dolog főleg mert egy üzletember tudod ebből él..

Strómanokról se nála kell sepregetni részemről...

Az ember azt hinné hogy az idő múlásával gyűlölet nélkül is tudnak az emberek gondolkodni...

Hogy már nem lehet 'bűnbak' politikát folytatni..

2016. okt. 12. 15:39
 53/79 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem Gyurcsány egy szerethető bolond. Természetesen voltak hibái, de a mostani vezetésnél jobb lenne.
2016. okt. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/79 anonim ***** válasza:
80%

Én most is úgy gondolom, hogy el kellene tűnnie a magyar politikából, azért, hogy a baloldal feltámadhasson. Gyurcsány semmivel sem volt rosszabb Orbán Viktornál (sőt, ma már láthatjuk, mennyire kispályás volt valójában Vityához képest), de nem is ez a baj vele. Amíg ő létezik, Orbánnak van kire mutogatni, zelmltnyolcévezni, gyurcsánykormányozni, és ez épp elég ahhoz, hogy választást nyerjen, főleg mióta magára írta a választási törvényt (azóta kétharmadot szerez 45% szavazattal)...


Gyurcsány a fő akadálya annak, hogy a baloldalon össefogás jöhessen létre Orbán ellen. Gyurcsány összerúgta a port az MSZP-vel, az LMP pedig eleve soha nem állna szóba vele. Nélküle, az ő démonizált alakja nélkül, könnyen összejöhetne egy demokratikus ellenzéki összefogás. Bajnai ezt felismerte és hátralépett, Gyurcsány túl akarnok ehhez. Ezáltal egyike azon fő akadályoknak, amelyek az Orbán-kormány bukását gátolják.

Ő és Orbán kölcsönösen táplálják, életben tartják egymást politikailag, az egymás ellen felszított gyűlölködéssel. Mindketten nagy mennyiségű protestszavazatot kaszálnak be a másik iránti gyűlöletből profitálva.


A magyar politika akkor tisztulhatna meg, ha ettől a két akarnok, nímand pojácától egyszerre szabadulna meg. Szerintem nincs esély a társadalmi megbékélésre, az árkok betemetésére, csak akkor, ha a bal- és jobboldali szavazók közt létrejön egy ki nem mondott "kiegyezés", társadalmi szerződés, és szép csendben elküldik Gyurcsányt és Orbánt, kéz a kézben a jó büdös francba. Aztán meg új, tiszta lappal kezdenek...


Ez a nemzet ennek a két politikai kalandornak, önimádó, haszonleső senkinek esett áldozatul, és vált önmagát (a saját másik felét) gyűlölő nemzetté. Normális közélet itt addig nem lesz, amíg Orbán és Gyurcsány egyaránt el nem megy a levesbe, vagy el nem üti őket egy autó...

2016. okt. 13. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/79 A kérdező kommentje:

68%-os


Nézd részlegesen de egyet értek veled.

Mind tudjuk akik még tisztán látunk hogy Orbán tekintélyének ha úgy tetszik , éltetője az hogy "Magyarország jobban teljesít." Féligazság.

Féligazsagot fogalmaz meg és tájékoztat vele, és természetesen közvetetten mindig hozzá van csapva a végéhez hogy"-mint Gyurcsány kormány idején.." Ez ugyebár érthetően fél igazság, de a 2/3 lélegeztető gépe. Nem valós hiszen ma se tökéletes minden, meg akkor se. Egyes eredmények jók mások nem. Viszont erről ennyit mert a Fidesz szavazók nekem esnek mindjárt..

Innentől kezdve reggeltől estig elmutnyocev, Gyúcsá a hibás, meg a Gyúcsá tette tönkle melt ő, blabla. Mind ismerjük. Viszont azt nem mondanám ki hogy teljesen ki kéne szállnia.

1. Számtalanszor megmondta ő is, meg tudjuk is, többet nem lesz miniszterelnök ezt tudja, de nem is akar, tudja hogy vele az élen nem nyerne a demokratikus ellenzék.

2. Azt is meg aszondták hogy ő már csak egy pártot vezetni van a politikában, támogatni a jelenlegi ellenzéket, és az esetleges kormányt majd.


Ebben szerintem nem sokáig lehet hátraltató, de kétségtelen az LMP-t például hátráltathatja bár valószínűleg akkor se állna össze senkivel ha ő nem lenne köztük.

Az MSZP-vel viszont javulnak a kapcsolataik.


Szóval én azt gondolom azért mindenképpen hasznos az ha ő jelen marad hogy az idővel és azzal hogy a baloldalt segíti egy nap tisztázhassa nevét és segítsen a Fidesz politikáját megfékezni ugyanezzel.

Nem gondolod?

2016. okt. 13. 09:32
 56/79 anonim ***** válasza:
91%

Kedves kérdező!


A kérdés szerintem, az hogy mit akarunk: hogy Gyurcsány tisztázza a nevét (te folyton ezt írod), vagy hogy feltámadjon / újraalakuljon a baloldal?


Én, ha nagyon gyenge pillanatomban kapsz el, akár még sajnálni is szinte hajlandó volnék Gyurcsány Ferencet, azért, mert bűnbakot csináltak belőle. Sajnálnám, de nem igazán tudom, már csak azért sem, mert Magyarország egyik legtehetősebb embere.


Ő muníciót ad a Fidesz terroruralmának, hivatkozási alap nekik, akár rászolgált, akár nem.


Szögezzük le, mint tényt: a Fidesz egy diktatorikus, illiberális, antifeminista, antidemokratikus, autokratikus és - valljuk be - antihumanista bűnbanda. Emberek tucatjainak tették tönkre az egzisztenciáját, csak és kizárólag azért, mert máshogy gondolkodnak mint ők. Reggelig sem tudnánk felsorolni a felmondásokat, leváltásokat, amelyeket politikai alapon hajtottak végre (és ma ezen már fel sem háborodik senki).


Ha csak a népszabadság újságíróit, alkalmazottait, alkalmi munkatársait, lapterjesztőit, takarító néniit nézzük, máris láthatjuk, hogy magyar családok százait teszi tönkre a Fidesz állampárt, nap mint nap, csak azért, mert másként gondolkodnak. Ez így van, ez tény, és ha ezért lepontoznak, attól nem kellene betojnod - mert az igazságot pontozzák le.


Aki hazudik, tudja, hogy hazudik. Az igazságot a hazug ismeri a legtökéletesebben, hiszen csak az igazsághoz képest lehet hazudni.


Aki szerint ma Magyarországon tisztességes demokrácia, jogállam, vélemény- és szólásszabadság van, diszkrimináció nélkül, az HAZUDIK. Nincs ezen mit köntörfalazni, hiszen maga is tudja, hogy hazudik, épp ezért pontoz le a GyIK-en is (mert a hazugnak elemi érdeke a hazugságát igazolni).


Ettől nincs mit megijedni.


Az is igaz, hogy Gyurcsány fele-annyira sem gátlástalan, megalomán, akarnok diktátor mint Orbán Viktor. DE KIT ÉRDEKEL?! Még engem sem!


Ki nem xarja le, hogy Gyurcsánynak sikerül-e tisztáznia magát? Ha sikerül, csak neki jó. Ha nem sikerül, neki az is mindegy, hiszen tehetős ember.


De ettől nem lesz kenyér a megnyomorított, kirúgott, kisemmizett, üldözött baloldali emberek asztalán! Ez nem menti meg az igazságot leírni merő újságírókat, amikor politikailag kinyírják őket!


Gyurcsány hazárdjátékot játszik, a baloldali emberek bőrére. Ha hátralépne, a baloldal feltámadhatna. Amíg jelen van a porondon, lehúzza a baloldal egészét is, és muníciót ad a nemzet legnagyobb jelenkori zsarnokának, Orbán Viktornak!


Ha ez megnyugtat, hát én is úgy gondolom, hogy messze nem volt akkora gané, mint amivé vált a köztudatban. Sőt, úgy gondolom, hogy ha egy Orbán és Matolcsi György-uralta jelenlegi gazdasági rendszert telibekapna ugyanaz a gazdasági válság, ami Gyurcsányt, akkor itt nem megszorítás, hanem ÁLLAMCSŐD lenne.


Szakmailag és kormányzásilag az Orbán kormány nemcsak csődtömeg, de bűnelkövető is. De ez mind nem érdekes. A politikában nem fontos, mi vagy valójában, csak az, minek látszol. És Gyurcsány, aki csak egy gyenge politikusnak bizonyult, hazugnak látszik. Közép-Kelet-Európa legaljasabb, leghazugabb, legképmutatóbb, legálszentebb megélhetési politikusa, Orbán Viktor pedig hitelesnek látszik, és remekül táplálkozik a Gyurcsányról kreált látszatból!


A valóság és a látszat viszonyában politikailag a látszat a nyerő. A valóság pl. az, hogy az EU megfogalmaz egy nemhivatalos javaslatot 1300 menedékkérő menedékjogi eljárásának lefolytatására Magyarországon, a sikeresen hazudott látszat pedig az, hogy az EU százezreket akar betelepíteni Magyarországra. Ez egy hazugság, de olyan hazugság, amit három millió ember benyalt, lenyelt és legitimált a szavazatával. Ez egy népszavazáshoz kevés, de választást nyerni még sokáig elég...


A látszat mindig győz az igazság fölött, és efelől ne legyenek illúzióid! Nyugodt lehetsz, Gyurcsánynak nincsenek. Csak épp jobban szereti saját magát, mint a baloldal ügyét!


A magyar politika egyetlen esélye a normális jövőre, ha ettől a két nímandtól egyszerre megszabadul!

2016. okt. 14. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/79 A kérdező kommentje:

Kedves 68%os!


Nézd, nekem elhiheted továbbra is egyet értek veled, de én másban látom lehetőséget a feltámadásra.


Gondolj bele. Ha Gyurcsány Ferenc neve tisztázódni kezd az a baloldal számára igazad van, lassabb de nagyobb feltámadást jelenthetne. Nem gondolod? Hiszen gondolj bele, ha ezzel a Gyurcsány napja újra fel kel azzal együtt Orbáné végleg lenyugszik, és a baloldal feltámad. Ebben én azt gondolom megéri erre várakozni.

Hiszen ezzel eljön az hogy nem lesz hivatkozási alap a Fidesznek, és akkor kivédhetetlen hogy hitelét veszti, akkor pedig amit emlegetünk: A Baloldal fog feltámadni. És ez a ketté szakadt förmedvény amit Orbán mer egy jobban teljesítő országnak nevezni egy kicsit változhat. Pl újra lenne szolidaritás.

Feltételezem leszögezhetjük mint tényt azt is, hogy a szolidaritás az egyik legfontosabb amit költ a társadalmunk egy szép darabjából ez az idő. Ne csak egyszerűkre gondolj. Se a szegények, se a betegek, se a gyerekek, se az idősek, se a kisebbség, se senki iránt nincs ma szolidaritás. Ezt sem kell ragozni. Nem mondhatnánk hogy a Gyurcsány kormányzásában nem volt. Természetesen még mindig nem felhőtlenséget emlegetek, ne értsd félre. Csak valóban egy olyan Gyurcsányról aki erre a megítélésre ami ma éri nem szolgált.

Így azt hiszem megérted. Nem mondtam hogy sajnálatból várjuk hogy tisztázza a nevét. Igen tehetős ember. nem is ezért mondtam hogy egy kis együttérzést megérdemel. Inkább ha arra gondolsz az egykori talán legnépszerűbb politikus karakteréből ma mi van... és mindeközben Orbán melle hogy dagad... .

Magyarul én azt mondanám így közös ügyünk, ennek a dolognak tisztázata, így a baloldal ügye is, mert ha siker koronázza legalább kicsit, akkor a jelenlegi felháborító kormányzat sokkal nagyobbat fog bukni, és puffanni.

Lásd mit művelnek egy népszavazáson ha már említetted... És ebbe fog belebukni ezzel egy időben. A valószínűleg hamis adatokba, hamis kontextusokba, a valódi hazugságokba.

És egyébíránt ez nem jelenti azt, nem egyenlő azzal hogy Gyurcsány ismét miniszterelnök lesz. Nem lesz, megmondta hogy nem is akar. Nem azért maradt a politikában. De azt jelenti hogy megalakul, egy a jelenlegi rendszerhez méltóan eljáró és viselkedő kormányzat, aki jobb és baloldali demokratikus országot is szemelőtt tart.

Ha emlékszel volt anno amikor Gyurcsány többször kijelentette hogy ő a demokráciát nem bal és jobboldal harcában hanem együttműködésében látja. Ha lesz időm talán keresek egyet.


De lényeg: én ebben látom a baloldal feltámadását, ezért tartom, bármilyen furcsa, de Gyurcsány ügyét is kulcsnak, és a személyét is.

Ebben látom azt amit mondtam hogy tisztáznia kelél a nevét.

Nem gondolod?

2016. okt. 14. 10:03
 58/79 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező! A választók túlnyomó többsége elutasítja Gyurcsányt. Ugyanúgy, ahogy 10 éve. Ha mostantól Gyurcsány olyan politizálást folytatna, amit a többség elfogadhatónak tart, akkor se kapna több esélyt. De nem is teszi, egy törpe, túlnyomórészt idős korú kisebbség tapsikol neki, bármit mond, a többség gyűlöli, legyint rá, vagy kineveti.

Nem tudom, hogy képzeled, hogy vele fog a baloldal feltámadni, mikor ő tette tönkre. Nélküle ma ugyanúgy billegne jobbra-balra a mérleg nyelve, mint azelőtt, ő megtette, és folyamatosan megteszi a jobboldalnak azt a szívességet, hogy elfogadhatatlanná teszi azt az oldalt, ahol ő áll. Ha ezt nem látod, vak vagy. Ugyanezt leírta előttem más is, a másik oldalról, ha másban nem is, ebben egyetértek vele.

A Fideszt annál nagyobb csapás nem érhetné, mint hogy Gyurcsány visszavonuljon a politizálástól.

2016. okt. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/79 A kérdező kommentje:

Nézd túrórudi ez csak azt jelenti hogyha el is olvastad amiről mi itt beszélgetünk, rögtön abból indulsz ki hogy zárd ki a lehetőséget.

Mindenki tudja amit mondtál, hogy a többség elutasítja.

De most máshonnan nézzük, nézd.

2016. okt. 14. 12:50
 60/79 anonim ***** válasza:
95%
Gyurcsányt a Fidesz keresztre feszíttette olyan dolgokért, amit ő rendszeresen ezerszeresen is elkövet/ett, sőt a 2/3-ados ámokfutása meg nem is igen hasonlítható semmiféle politikai elődjéhez, Gyurcsányhoz sem. Van egy hóttbuta réteg Magyarországon akinek ez magas. Emiatt a végtelen ostoba réteg miatt mennie kellene a politikából, hogy a baloldalról eltűnjön a bűnbak figura.
2016. okt. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!