Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megbántam, hogy a Fideszre...

Megbántam, hogy a Fideszre szavaztam! Hogyan tehetném jóvá?

Figyelt kérdés
Az àprilisi vàlasztàsok előtt szinte az utolsó pillanatig nem tudtam, hogy kire szavazzak. Pontosabban azt tudtam, hogy már évek óta a Fidesz politikàjàval szimpatizàlok, 2014-ben is rájuk szavaztam és korábban is rájuk szavaztam volna, de lakhely vàltoztatàs miatt, máskor pedig a fiatal korom miatt nem tudtam leadni a voksom. Tetszett a politikàjuk, mert épült az ország és a mai napig épül és nagyon büszke voltam rájuk, hogy megvédik az országot a migràciótól. Szerintem ez utóbbiért is szavaztam meg nekik az újabb bizalmat. Amiért nem volt még a választások előtti éjszakáig sem teljesen egyértelmű a döntésem, az az utóbbi években tapasztalható korrupciós botrányok, mivel a csapból is ez folyt és gondoltam, hogy csak van valamilyen valósàg alapja. A vàlasztàsomban az is döntött, hogy ismerős is és családtag is azt mondta, hogy rájuk kell szavazni és hagytam magam befolyásolni. Az LMP-n és a Jobbikon gondolkodtam még, de a belharcok miatt úgy döntöttem, hogy talán majd ha összeszedik magukat akkor valamikor a jövőben. Most viszont úgy érzem, hogy csalódott vagyok, mert a mostani megszorítások, tervezetek és intézkedések nem igazán tetszenek. A kérdésem bevallom kicsit figyelemfelhívó, mivel meg is bántam és nem is, most sem tudom igazàból, hogy mit érzek. Inkább az lenne a kérdésem, hogy legközelebb mire figyeljek, hogy ne érjen csalódás vagy ha újra ez lesz, jobb ha akár el sem megyek szavazni? 34/F

2018. dec. 7. 10:28
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
80%

Amíg nem értem az írásod végéhez, azt gondoltam, 12 éves vagy.Abban arra akorra jellemző az ilyensajta naivitás és infantilis korlátoltság.De abban akorban még megbocsájtható.Aztán meglepődtem és elgondolkoztam, egy 34 éves férfi hol élt eddig bezárva, hogy nem vetté észre mi folyik az országban??

Nos, megnyugtatlak: Nem a szvazatodon múlt és a többiekén sem, le volt az már rendezve...De azért legközelebb nehogy újra elkövesd ezt a hibát.

Az ellenzékről...Nos, ha egy párt belharcok miatt szétesik, az azt mutatja, hogy ott is folyik a marakodás a koncért.Amelyik párt akkor szétesett a választásokkor, az nem aközösségért volt, hanem csak ahatalomért, így azokért sem kár.Persze ez akkor sem ok rá, semmi nem ok rá, hogy a fideszre szavazzunk, mondván: nincs jobb...Egyszerűen muszáj választani egy másik utat! Nem biztos, hogy az sokkal jobb lesz, de az nagyon valószínű, hogy ennél rosszabb sem!

2018. dec. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
10%
tehát az sosem zavart hogy szétlopták az országot csak ha megszorítások vannak. megsúgom: nincsenek megszoritások. minden tökéletes. nézd tovább az m1et. A Hit nem inoghat meg!
2018. dec. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
87%
#32: Persze, nincsenek megszorítások, végülis a kormány csomó EU-s pénzt visszahívott az önkormányzatoktól, mert már augusztus végére meghaladta az államháztartási hiány az egész évre tervezettet. Varga Mihály már arra kéri az önkormányzatokat, hogy képezzenek tartalékot, hogyha nem jönne EU-s pénz, akkor se omoljon össze minden egyik napról a másikra. Ezen felül megszüntetik a cafeteriák kb. 90%-át, beszántják az ltpket. Tényleg nincsenek megszorítások. :)
2018. dec. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
65%

Én kimondottan haragszom azokra, akik leb*ták a kérdezőt hogy eddig miért a fideszre szavazott.

Értem, eddig megtévesztette a propaganda, de most kezdi kritikusan nézni a dolgokat: ilyen emberből kellene mondjuk 800ezer...!


Kérdező! Gyere tegyél valamit:

- van aláírásgyűjtés az EU-ügyészségről: kint vannak délutánonként a Nyugatinál, a Moszkva téren, a körtéren: menj oda hozzájuk, tájékozódj és segíts aláírásokat gyűjteni.


- próbáld a környezeted is felébreszteni: adj nekik híreket, nyomtass újságot és dobd be a szomszéd postaládájába, vagy add oda neki

[link]


- kövess be fn-n kritikus csoportokat, pártokat, tájékozódj, menj el az eseményekre


- támogass, ha van rá 1000 Ft-od: a 444-et, az atlatszo.hu-t, vagy bárkit, akit szimpatikusnak tartasz

2018. dec. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 A kérdező kommentje:
#31 Lehet, hogy naiv vagyok ami a politikát illeti, de azért egy diplomát sikerült össze infantiliskednem... magának van? Nem mintha ez manapság sokat számítana ebben az országban, ami a jövőbeni kilátásokat illeti. Csak azért osztottam meg ezt Önnel, hogy tudja, nem vagyok teljesen hülye.
2018. dec. 9. 17:18
 36/62 anonim ***** válasza:
100%
Jól látod, valóban nem jelent semmit.
2018. dec. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ami a Fidesz gazdasági sikereit és már eredményeit illeti, erősen megoszlanak a vélemények, és ez nem csak ellenzéki propaganda kérdése. Szóval nem nagyon vagyok abban biztos, hogy van itt ezen a téren mire fenemód büszkének lenni, vagy át érdemes gondolni azt is, hogy netán nem történtek ezen a téren is átvágások.


Én eleve azt gondolom, és, akkor most stílszerűen keresztényien fogalmazom meg: "Aki jót cselekedhet, és nem teszi azt, bűne az annak."

A Fidesznek kétharmada van lassan harmadik ciklus óta, szinte minden önkormányzatnál többségben vannak. Ez szinte teljhatalom. Erre vágyott a Fidesz, és erre vágytak a az elvakult fideszesek is. Csak abban nem gondolnak bele, hogy hatalom növekedésének arányában a SZOLGÁLATI lehetőségek és ezáltal a felelősség is ennek arányában növekszik. Aki a lehetőségeit elkótyavetyéli, nem tud számot adni arról, hogy miért csak ennyit tesz, és nem többet, amikor sokkal többet is tehetett volna, nos akkor gondok vannak. A Fidesz úgy gondolja, hogy neki nem kell elszámolnia, nem válaszol kérdésekre, a képviselők, tisztségviselők a számonkéréseken jókat röhögnek, pedig hát szolgálatot vállaltak elvileg.


Számtalan dologban nagyon sokat hibáznak, és nem csak gazdasági téren. Szerintem a legnagyobb hibájuk a nemzet egységének végtelenségig meggyengítése, mert a pártérdekért a nemzetérdeket minden téren háttérbe szorítják.


Kinek jó ez a megosztottság? Csakis azoknak, akik önös érdekből, elnyomva mindenkit uralkodni akarnak mindenkin. Ha a hatalom csak eszköz lenne a nép szolgálatában, akkor nem igyekeznének megosztani, akkor a meggyőzés lenne a politikájuk.


Bokros Rohadtul népszerűtlen volt, és lehet mondani, hogy sok szempontból igazságtalan döntéseket hozott, és nekem is ez a véleményem, mégis meg kell hagyni, emberszámba vette az embereket, volt akkora gerince, hogy az őt anyázó tüntetők elé kiálljon, és válaszoljon. Orbán minden vitát kerül, csak kinyilatkoztat. Ez istenek szokták, és olyan uralkodok, akik istennek képzelik magukat, ill. ezt akarják elhitetni a néppel. Ez helytelen, és veszélyes. Nem az ország és főleg nem a nép érdekét szolgálja.


Amit ilyenkor tehetsz, szerintem az, hogy akkor most már alaposabban átrágod magad, hogy mennyi mindenben lettél még átvágva, és osszad az ismerőseid között az infót, gondolkoztasd el őket. Nem kell erőszakosan tukmálni, csak késztess mindenkit gondolkozásra, akit tudsz. Mivel tudják, hogy te korábban fideszes voltál, és most már nem vagy az, nem fognak téged úgy leírni, hogy sorosbérenc hazaáruló ballib buzerán$ komcsi... hanem talán elgondolkoznak azon, amit mondasz, főleg ha kellő alapossággal meg is tudod indokolni. A vitaképességhez azonban információ is kell, és nem elég az, hogy loptak.


Elárulom, hogy nincs olyan párt, amelyikben ne lennének tolvajok, egyszerűen nem lehet kizárni. Kísértésbe is eshet ember, és akkor ott a baj. Nincsenek illúzióim, és senkinek se legyenek, mint ahogy lehetetlen elvárásai sem, mert akkor senki sem lesz megfelelő. Számomra ott a legvégső határ, a mindennek a legalja, amikor a lopás rendszerszintűvé válik, amikor egy összefonódó maffiahálózat van a kormányon, és mindennek meg van a maga funkciója, bűnözők hozzák a törvényeket, gondoskodnak az átláthatatlanságról, bűnöző a főügyész és simítja el az ügyeket, a rendszer része az elfogult bírói testület, az alkotmánybíróság, a köztársasági elnök, a rendőrség, és mindegyik azt a mocskos szart építi kényszerből vagy érdekből.

2018. dec. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
100%

És igen, megteheted, hogy anyagilag vagy tettekkel segítesz civil szervezeteket, elmész tüntetésekre, aktív szerepet vállalsz valamelyik pártban, de fontos, hogy most már tanulj a korábbi hibádból, és ne legyél olyan meggondolatlan, mint voltál. Tartsd szem előtt, hogy gyümölcséről ismerszik meg a fa, és a te feladatod felismerni a gyümölcsöt.


Szerintem az LMP-nél egyre inkább megmutatkozik, hogy a gyümölcse fidesz érdekeket szolgál. Szónokol, hogy mindegyik párt milyen mocskos, már amelyik kormányon volt, vagy volt kormánypárttal szövetkezik, de valójában mégis mindig a Fidesz érdekében cselekszik. Ezt mutatják azt is, hogy minden EVK-ban indítottak volna jelöltet, ahogy a Jobbik is. Sok mandátumot szerezhettek volna ők is, és a többi ellenzéki párt is, de ezzel a Fidesz malmára hajtották a vizet. Ennek a hozzáállásnak köszönhető a Fidesz-kétharmad egy olyan helyzetben, amikor a Fideszről tudható, hogy nem érdemel végtelen bizalmat.

2018. dec. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
0%
10 miatyánkkal + 15 perc kukoricán való térdepeléssel jóvá teheted ezt a szörnyű bűnt!
2018. dec. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
27%

Ne haragudj, de ha te 34 évesen jutottál csak el idáig, ráadásul diplomával, (hol éltél eddig?), ráadásul most is még billegsz, akkor elég reménytelen eset vagy.

Hagytad magad beetetni a nemzeti mesével, ami gyakorlatilag egy hamisan csillogó máz amivel minden sz+rt elfednek, én megmondom őszintén eléggé lenézlek, mit hazudjak?

Sérelmezheteded, hogy nem kapsz több megértést, de mégis mire fel?

Nekem nincs diplomám, majd egy tizessel fiatalabb vagyok nálad, sosem érdekelt különösebben a politika, de mégis érdekelt annyira a körülöttem lévő világ hogy az utóbbi 6-7 évben minimum napi 1 órát töltöttem hírek olvasásával.

És igen több oldalt is elolvasok, kormánypártit is.

És ha arra gondolok, a te szavazatod pont annyit ért a választáson mint az enyém, hát inkább nem mondok semmit...

Maradj inkább a fidesznél, nincs ilyenekre szükség.

2018. dec. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!