Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megbántam, hogy a Fideszre...

Megbántam, hogy a Fideszre szavaztam! Hogyan tehetném jóvá?

Figyelt kérdés
Az àprilisi vàlasztàsok előtt szinte az utolsó pillanatig nem tudtam, hogy kire szavazzak. Pontosabban azt tudtam, hogy már évek óta a Fidesz politikàjàval szimpatizàlok, 2014-ben is rájuk szavaztam és korábban is rájuk szavaztam volna, de lakhely vàltoztatàs miatt, máskor pedig a fiatal korom miatt nem tudtam leadni a voksom. Tetszett a politikàjuk, mert épült az ország és a mai napig épül és nagyon büszke voltam rájuk, hogy megvédik az országot a migràciótól. Szerintem ez utóbbiért is szavaztam meg nekik az újabb bizalmat. Amiért nem volt még a választások előtti éjszakáig sem teljesen egyértelmű a döntésem, az az utóbbi években tapasztalható korrupciós botrányok, mivel a csapból is ez folyt és gondoltam, hogy csak van valamilyen valósàg alapja. A vàlasztàsomban az is döntött, hogy ismerős is és családtag is azt mondta, hogy rájuk kell szavazni és hagytam magam befolyásolni. Az LMP-n és a Jobbikon gondolkodtam még, de a belharcok miatt úgy döntöttem, hogy talán majd ha összeszedik magukat akkor valamikor a jövőben. Most viszont úgy érzem, hogy csalódott vagyok, mert a mostani megszorítások, tervezetek és intézkedések nem igazán tetszenek. A kérdésem bevallom kicsit figyelemfelhívó, mivel meg is bántam és nem is, most sem tudom igazàból, hogy mit érzek. Inkább az lenne a kérdésem, hogy legközelebb mire figyeljek, hogy ne érjen csalódás vagy ha újra ez lesz, jobb ha akár el sem megyek szavazni? 34/F

2018. dec. 7. 10:28
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
73%

#41 Szerintem hülyeséget beszélsz.

Lehet, hogy 34 évesen jutott el oda, hogy ezzel szembesüljön, de eljutott, és ez a lényeg. Miért lenne ettől idióta, komolytalan a kérdező?! Ő legalább gondolkozik. Nem vele van a legnagyobb baj, hanem azokkal, akik akármi is történik, akkor sem gondolkoznak.

2018. dec. 14. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező: még egy dolgot tehetsz:

Sok Fideszre szavazó félreértelmezi a választást, és azt hiszi, hogy az a kérdés, hogy ki kerüljön kormányra, holott egyáltalán nem ez a kérdés.

A kérdés az, hogy melyik pártok milyen arányban legyen bent a parlamentben, legyen az kormány, vagy ellenzék.


Szóval ha van egy ismerősöd, aki úgy gondolja, hogy egy párt igaz, hogy kormányra még nem alkalmas, attól még simán szavazhat rá, ha úgy gondolja, hogy ellenzéki tevékenységével elégedett, kiváltképpen, ha úgy gondolja, hogy nem helyes, hogy a Fidesznek akkor sem kell az ellenzékkel a legkisebb mértékben sem egyeztetnie, ha a teljes ellenzék baloldaltól a szélső jobbig közös nevezőre jutott.

Nagyon is lehet stabilon kormányozni 50 fölötti százalékkal is, nem kell hozzá kétharmad, Ezt kéne megértetni minél több fidesz-szavazóval is.

Amennyiben úgy vannak vele, hogy annyira görcsbe rándul az ujjuk, hogy nem bírnak valamiért másra szavazni, de tudják, hogy nem olyan jó a Fidesz, akkor inkább ne menjen el. Ezzel is fél szavazatot ad a Fidesznek. (Nem mintha egy ellenzéki szavazattal olyan nagy dolgot tenne.)

2018. dec. 14. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
70%
Ezt már sehogy. Viszont legközelebb ne szavazz rá, ha lehet...
2018. dec. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 A kérdező kommentje:
Éreztem, hogy ez lesz és, hogy meg fogom bánni. Mindegy, már tényleg nem érdemes ezen rágódni. Ha mondjuk a következő milliárdokból megvalósuló népszavazásra (közvélemény kutatásra) nem megyek el, azzal némiképp egálba hozhatom a dolgokat vagy tényleg nem tudom már ezt jóvátenni?
2018. dec. 14. 11:54
 45/62 anonim ***** válasza:
82%

A nemzeti konzultációnak semmi jelentősége sincsen. Így is, úgy is olyan törvényt hoznak, amilyet akarnak. Ez vonatkozik a népszavazásra is, amit a Fidesz kezdeményez.

A nemzeti konzultáció ráadásul egyáltalán nem hiteles, nem is alkalmas az állampolgárok véleményének közvetítésére, csak arra, mait a szájukba adnak. Ezért én soha nem töltöm ki, de ennek sincs jelentősége.


Vállalj politikai aktivitást. Nem úgy értem, hogy legyen politikusi ambíciód, csak legyék aktivista. Menj tüntetni, ha gyűjtenek valahol aláírást, segíts nekik...


És legyél figyelmes az aláírásgyűjtőkkel. Nagyon jól tud esni nekik a biztatás, a szimpátia kifejezése, ezt tapasztalatból mondom.


Sajnos ezzel sem tudod jóvá tenni a kétharmad által okozott károkat, azt gyakorlatilag lehetetlen. Viszont számomra nagyon szimpatikus, hogy nemcsak odáig jutottál el, hogy kiábrándultál a Fideszből, megbántad, hogy rá szavaztál, hanem azon is gondolkozol, hogyan tehetnéd jóvá.

2018. dec. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 A kérdező kommentje:
Meghoztam egy kicsit nehéz döntést, de most úgy érzem, hogy nagy kő esett le a vállamról. Felmondtam a munkahelyemen, ahol a vezetés nyíltan Fidesz közeli, és ahol a munka egy baráti alapon elnyert Uniós pàlyàzatból jött létre. Nem sajnálom, mindig is gyűlöltem a protekciót, soha nem hagytam, hogy kivételezzenek velem, a hízelgést is utálom. A tanulásban és a kemény munkában hiszek. Most kicsit nehéz lesz újra elhelyezkednem, de nem baj, úgy érzem megérte. Annyi nyugtat, hogy van diplomám és biztos nyelvtudásom, plusz külföld is tervbe van véve. Sajnálom ami ebből az országból lett. Viszont mi, szavazópolgárok tehetünk róla első sorban. Ez így van, nincs mit ezen szépíteni. Egyszer majd talán eléggé érettek és okosak leszünk ahhoz, hogy helyesen döntsünk, mindenféle befolyásolástól mentesen és nem hagyjuk magunkat tovább két táborra osztani. Na ekkor már szép világ lesz.
2018. dec. 15. 10:38
 47/62 anonim ***** válasza:
82%

"Amíg nem értem az írásod végéhez, azt gondoltam, 12 éves vagy.Abban arra akorra jellemző az ilyensajta naivitás és infantilis korlátoltság."

Bocs, de az olvasott szövegre való odafigyelés hány éves kortól jellemző? A kérdező így kezdte: megbánta, hogy a fideszre SZAVAZOTT. Az meg ugye 18 év alatt nem valószínű...

2018. dec. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező!

Ugye jössz ma tüntetni?

2018. dec. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 A kérdező kommentje:
Van rá esély, hogy ellàtogatok arra, még nem döntöttem el. Kicsit sok izgalom volt a héten, így még meggondolom. Én az értelmes párbeszéd híve vagyok, már ha a másik fél hajlandó rá akkor. Ha nem, akkor komolyabb eszközökhöz kell folyamatodni, de a vandalizmust elítélem. Remélem ma minden rendben lesz és nem a város szétveréséről és ártatlan járókelők letartóztatàsàról fog szólni a dolog.
2018. dec. 16. 11:09
 50/62 anonim ***** válasza:
64%
A tüntetők több mint 99%-a elítéli a vandalizmust és az erőszakot, és nem is folyamodik ilyesmihez. jóval kevesebb, mint 1% tesz kisebb-nagyobb dolgot, de nyilván úgy hamisítják meg a híreket, mintha csak az lenne. Kicsit nekem erős az ellentmondás a sajtó részéről, amikor a Csörtében azt mondják, hogy csak pár tüntető van, azok is csak nyuggerek, aztán meg azt mondják, hogy mennyi rongálás és ez az amaz történt. Szerinted a nyugdíjasok gyújtogatnak? :D
2018. dec. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!