Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megbántam, hogy a Fideszre...

Megbántam, hogy a Fideszre szavaztam! Hogyan tehetném jóvá?

Figyelt kérdés
Az àprilisi vàlasztàsok előtt szinte az utolsó pillanatig nem tudtam, hogy kire szavazzak. Pontosabban azt tudtam, hogy már évek óta a Fidesz politikàjàval szimpatizàlok, 2014-ben is rájuk szavaztam és korábban is rájuk szavaztam volna, de lakhely vàltoztatàs miatt, máskor pedig a fiatal korom miatt nem tudtam leadni a voksom. Tetszett a politikàjuk, mert épült az ország és a mai napig épül és nagyon büszke voltam rájuk, hogy megvédik az országot a migràciótól. Szerintem ez utóbbiért is szavaztam meg nekik az újabb bizalmat. Amiért nem volt még a választások előtti éjszakáig sem teljesen egyértelmű a döntésem, az az utóbbi években tapasztalható korrupciós botrányok, mivel a csapból is ez folyt és gondoltam, hogy csak van valamilyen valósàg alapja. A vàlasztàsomban az is döntött, hogy ismerős is és családtag is azt mondta, hogy rájuk kell szavazni és hagytam magam befolyásolni. Az LMP-n és a Jobbikon gondolkodtam még, de a belharcok miatt úgy döntöttem, hogy talán majd ha összeszedik magukat akkor valamikor a jövőben. Most viszont úgy érzem, hogy csalódott vagyok, mert a mostani megszorítások, tervezetek és intézkedések nem igazán tetszenek. A kérdésem bevallom kicsit figyelemfelhívó, mivel meg is bántam és nem is, most sem tudom igazàból, hogy mit érzek. Inkább az lenne a kérdésem, hogy legközelebb mire figyeljek, hogy ne érjen csalódás vagy ha újra ez lesz, jobb ha akár el sem megyek szavazni? 34/F

2018. dec. 7. 10:28
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
100%

"Ha főpolgármester választáson Tarlóson kívül csak a celeb Puzsérra lehet szavazni, akkor inkább érvénytelen szavazatot adok le"

És ennek mégis mi értelme? Hogy verhesd a melled, hogy elmentél szavazni? Én ha nem tudnék választani, akkor otthon maradnék, nem tartanám fel se azokat, akik valóban részt akarnak venni a választáson, se azokat, akiknek össze kell számlálniuk a szavazatokat.

2018. dec. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:
86%

"van diplomám és biztos nyelvtudásom, plusz külföld is tervbe van véve. Sajnálom ami ebből az országból lett. Viszont mi, szavazópolgárok tehetünk róla első sorban."

Főleg ti, akik diplomával a zsebetekben le akartok lépni külföldre, ahelyett, hogy javítani próbálnátok a helyzeten.

"Ez így van, nincs mit ezen szépíteni."

2018. dec. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:
27%

Kérdező: sajnos az helyzet hogy nincs mit bánnod, mert nem volt jobb alternatíva.

Nekem a választáson kb. az volt a kérdés, hogy az adócsökkentés+korrupciót, vagy az anarchiát válasszam.

Nyert az adócsökkentés+korrupció.

És tudod mi a legrosszabb?

Hogy az alternatíva továbbra is az anarchia, mert képtelen egy normális ellenzéki párt is előjönni. Pedig már szeretnék látni valami valódi versenyt politikai fronton.

2018. dec. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:
53%
100 évet kellene dolgoznod az elesettek megsegítésére.
2018. dec. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
64%

Ez olyan erkölcsi lezüllés, amit jóvátenni nem lehet, de vezekelni lehet érte:


1. Soha többé ne szavazz a maffiózókra!


2. Vegyél részt minden választáson és szavazz az ellenzék legesélyesebb jeöltjeire!


3. Vegyél részt minden tüntetésen, aláírásgyűjtésben, tiltakozó akcióban, ami a velejéig romlott maffiarezsim ellen irányul!


4. Ha hívő ember vagy, imádkozz, és kérd Istent, hogy bocsásson meg neked, amiért tudatlanul, rosszakarat nélkül, de mégis a nemzet ellenségeit és árulóit támogattad a szavazatoddal. A hittel mondott imát és bűnbánatot Isten meghallgatja és megbocsájt neked.


Én személy szerint minden fideszesnek megbocsájtok, aki rosszakarat nélkül, naivan támogatta a maffiarezsim kiépülését, de rájött, hogy mi zajlik és hova züllött ez az undorító rendszer, és most megpróbálja jóvátenni a tévelygését. Bár minden megvezetett, elhülyített polgártársunknak kinyílna végre a szeme!

2018. dec. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 A kérdező kommentje:
Nem mentegetni próbálom magam, de úgy gondolkodtam anno, mint a 53-as válaszoló, hogy jelenleg nincs jobb alternatíva. Ha elmegyek és érvénytelenül szavazok, annak semmi értelme, óvodás szint. Ha otthon maradok, akkor azzal is a Fidesznek szavazok. Még az lehetett volna tényleg, hogy egy erősebb ellenzéki pártra szavazok, akik bár nem nyertek volna választást, de a támogatottságuk ennyivel erősebb lett volna. Lehet, hogy ha a sok bizonytalan Fidesz szavazó rájuk szavazott volna, mint amilyen én is voltam, legalább a 2/3-ot elkerültük volna és most máshogy néznének ki a dolgok.
2018. dec. 18. 11:41
 57/62 anonim ***** válasza:
10%
Ezt nem teheted jóvá,sosem mosod le magadról.
2018. dec. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:
100%

"Még az lehetett volna tényleg, hogy egy erősebb ellenzéki pártra szavazok, akik bár nem nyertek volna választást, de a támogatottságuk ennyivel erősebb lett volna. Lehet, hogy ha a sok bizonytalan Fidesz szavazó rájuk szavazott volna, mint amilyen én is voltam, legalább a 2/3-ot elkerültük volna és most máshogy néznének ki a dolgok."

De nem tudhatod előre, hogy mi lesz a szavazás vége. Utólag már persze könnyű okoskodni, de úgy is elsülhetett volna, ha az ellenzékre szavazol, hogy ők nyerik meg...

2018. dec. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:
73%
Az 53-as csak ott hibázza el a dolgot, hogy nagyon jól tudhatta, hogy ebben a választási rendszerben nagyon nincs az ellenzéknek esélye kormányra kerülni. Aki ellenzéki pártra szavazott, az arra szavazott, hogy az ellenzék bekerüljön a parlamentbe, ami lássuk be, nem okoz anarchiát. Aki ezt nem hiszi, az úgy gondolja, hogy az egypártrendszer jó. A kétharmad gyakorlatilag egypártrendszer, ez már a szocializmusban se jött be.
2018. dec. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:
81%

Az az érzésem, hogy a "nincs alternatíva" egy olyan szlogen, amelyet a fidesz-kommunikáció nyomat.

Pedig egyszerűen nem igaz.


A koalíciós kormányzás nem egyenlő az anarchiával!


Ugye azt senki nem állítja, hogy az ellenzék nem tudna olyan szintű és tehetségű embereket kiállítani, mint:

Hoffmann Rózsa, Hende Csaba, Czunyiné, Kásler Miklós, Nagy István (tudja valaki, ki az a Nagy István????), Szijjártó Péter?


Az igaz, az ellenzéknek nincs Vezére! De megsúgom, egy normális országnak nincs szüksége vezérre: Angliában, Svédországban, Svájcban, Írországban, Kanadában, Csehországban, Finnországban van vezér?

2018. dec. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!