Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért nem a jobbikra szavaztatok?

Miért nem a jobbikra szavaztatok?

Figyelt kérdés

Azoknak a véleményére lennék kíváncsi, akik nem a jobbikra szavaztak.

A FIDESZ elvette a magánnyugdíjpénztárat, (3ezer mrd) trafikokat hozott létre (fél ezer milliárdos piac), 10,4%-al nőtt az államadósság, csökkent a munkavállalók száma. (közmunkát és a külföldön dolgozókat ne számoljuk már bele könyörgöm)

2/3-al nem csináltak semmit, sokan beveszik, hogy majd 2018-ig jobb lesz.

Ami mellettük szól: rezsicsökkentés (bár van miből, itt az egyik legdrágább az energia és a víz. Még Afrikában is olcsóbb a víz!) KATA adózás bevezetése és a családi adókedvezmény.


MSZP és bandája már bizonyított bőven, majdnem csődben lett az ország. Aki rájuk szavazott, azzal nem tudok mit kezdeni. Menjen orvoshoz!


Lényeg, hogy mindegyiknek volt lehetősége bizonyítani, jobbikot állandóan csak besározzák! (Amennyiben valami korrupcióba keverednének, rtl, tv2 leadná egy nap vagy 62-szer, a programjukról miért nem vitáznak? Nekik volt csak program! FIDESZ: folytatjuk. Nagy egy program.. attól mentsen meg az ég!


Egy 22 éves jobbikos szavazó!



2014. ápr. 20. 09:49
 61/92 anonim ***** válasza:
30%
Mert csürhe az egész banda!
2014. ápr. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/92 anonim ***** válasza:
56%
Én úgy látom, hogy a Jobbik értelmes programpontjai közül mindegyik szerepel az LMP programjában is( ügynökkérdés, vidék talpra állítása (a szegénység és a cigánykérdés megoldásával), EU- és globalizációkritika, magyar kis- és középválallkozások talpraállítása)) viszont az LMP mentes a gyűlöletbeszédtől, átlátható a kampányfinanszírozásuk -szemben a Jobbikkal, aki az oroszoktól, Irántól kap pénzt és a nemzeti érdekeinket külhatalmaknak szolgáltatja ki ezzel), ezért nem látom értelmét a Jobbikra szavazásnak. Kivéve ha valaki még sok kiskutyás Vona-képet szeretne nézegetni
2014. ápr. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/92 anonim ***** válasza:
48%

Azért nem szavaztam rájuk többek közt, mert nem fogok egy olyan pártra szavazni, amely bármi apró jelét is adja a rasszizmusnak, antiszemitizmusnak! Nem antiszemiták, de szerintem van köztük néhány olyan ember, és van olyan hírportál, amely nyíltan rasszista, és a Jobbik hívő, még hirdetés is van, és nem határolódnak el tőle keményen, akkor??? Vona Gábor elmondja, hogy nem antiszemita, és ugyanaznap Pörzse Sándor Úr, elmondja, hogy nem szereti a zsidókat, és rendőrök nélkül lejátszaná velük, mint nagyapáik tették? (tuti ere gondolt)


És a rasszista szavazójuktól miért nem határolódik el? VONA GÁBOR FACEBOOK KÉPÉN, MIT KERESNEK ADOLF HITLER KOMMENTEK?????? Miért nem kerül moderálásra?


Ezekről beszélek, hogy ők nem antiszemiták, de sok apró elemet összetéve................!



Amúgy: Ha nem lenne a Fidesz, és ezek nem lennének, én a Jobbikra szavaznék, mert jókat mondanak, szimpatikusak!

2014. ápr. 21. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/92 anonim ***** válasza:
62%

"

Engem mint rendes normális magyart, rohadtul nem érdekelnek se a zsidók se a cigányok. "



Nem akarlak megbántani, de ez egy akkora bunkó hozzászólás volt, hogy az már nekem fáj. Biztos jó ember vagy, de ez tűrhetetlen!


Tehát ha én zsidó vagy cigány lennék, akkor a Te elved szerint ez nem az én hazám, és utálnál engem? Kafa hozzáállás. Tudod egyet elfelejtesz: Az ember nem tehet arról, aminek születik!!!!!!!!!! Mi a fenéért kell összemosni az összes zsidót? Melyik zsidó mondta azt, hogy nem szeretnek minket? Az összes? Vagy a tőkés? Az átlag zsidó? Na melyik_? Akkor hogy jössz hogy általánosíts? Tudod vannak olyan zsidó emberek, akik nincsenek a nagy hatalom közelében, és átlag, zsidó emberek, akik bejárnak a boltba vásárolni, dolgoznak és eltartják a családjukat!


Sok zsidó talán joggal utálja a Jobbikot nem? Főleg ha ilyen komenteket olvas....


Nagyon jó országban élek, ahol a származás dönti el, hogy magyarnak vallhatom e magam vagy nem, gratulálok, na ezért nem szavazok a Jobbikra! Ha Te lennél cigány, vagy zsidó, akkor is így beszélnél? NEM!


Jó tanács: SOSE ÁLTALÁNOSÍTS, NE A SZÁRMAZÁS, HANEM A TETTEK ALAPJÁN ÍTÉLJ!

2014. ápr. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/92 anonim ***** válasza:

"Ezért mondjuk mi Jobbikosok, hogy pont a többi párt a rasszista, mert így bánnak a cigányokkal.

A Jobbik azt mondja, aki tisztességesen él, cigány vagy magyar vagy zsidó, annak nem kell félnie a Jobbiktól !"


Ezzel meg egyetértek!

2014. ápr. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/92 anonim ***** válasza:
Mármint az utolsó mondattal.
2014. ápr. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/92 anonim ***** válasza:
46%
a jobbik még nem lopott... mert még nem volt a cassa közelében :))) a jobbik jót akar... kiknek is? hogyan is??? a fasizmus sosem lehet eukomform még ha "csak" nyilas is... a fiatalok még nem tanulták a közelmúlt történelmét, amit meg a kurucinfóból olvashatnak az hányinger, semmi több, így népszerűnek lenni nemzetrontás...
2014. ápr. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/92 A kérdező kommentje:

"# 5 "ha utánanézünk a többi párt politikusainak, egy csomó mocskos dologra fény derül, ezzel szemben a Jobbikban tisztességes, honvédő politikusok ülnek..."

- Majdnem leestem a székről, akkorát nevettem! :D A Jobbikos politikusoknak is kell állandóan mosakodniuk, "becsületükre" legyen mondva, hogy mindig lemondanak a mentelmi jogukról, ami tulajdonképpen csak egy üres, megelőző gesztus, amivel megelőzik a nagyobb botrányt, hiszen biztos, hogy a képviselő-testület a Jobbik nélkül is a mentelmi jog megfosztásáról szavazna.

Azért elég gyenge a mentelmi joggal jönni. Inkább jöjjön néhányszor a mentelmi joggal, minthogy milliárdokat sikkasszanak. Hogy mekkorát nevettél szerintem mindenki nagy ívben letojja!


"Az LMP liberális, pénzsóvár volt SZDSZ-es politikusok által létrehozott tákolmány,"

- miben nyilvánul meg a pénzsóvárgásuk, és mondj akár EGYETLEN volt SZDSZ-es politikust, aki az LMP-ben van! NEVET, NEVEKET KÉREK!!!

Annyi eszed lehetne, hogy attól hogy nincs benne, még beleszól a párba. Itt nem feltétlenül az SZDSZ-re kell gondolni, hanem az LMP is egy liberális párt.


"De Schiffer multkori szabadkőműves elszólása után biztosan nem szavazok rájuk..."

- Neked még sosem volt nyelvbotlásod? Mellesleg, ha ennyi neked elég, akkor...

Ez neked nyelvbotlás... :D Inkább erre nem írnék semmit


"A FIDESZ meg az MSZP képviselőknél meg nem ártana betiltani a részegeskedést a parlamentbe (pl. Pálffy István, Szanyi Tibor, ...)"

- Szerintem a parlamentben és "munkaidőben" MINDEN politikusnak meg kellene tiltani a piálást, nem csak egyes pártoknál, de feltételezem, ezt te is így gondolod, csak elhamarkodottan fogalmaztál, viszont az ilyen elhamarkodott fogalmazásoknak olykor súlyos negatív következményei lehetnek.

Jobbikos országgyűlési képviselők nem nagyon szoktak inni munkaidőben.


#6 "Népszavazást írnának ki az EU-s tagságunkkal kapcsolatban."

Igen, ezt hangoztatják, de azért van a programjukban olyan dolog is, ami mellett határozottan kiállnak, és az teljesen EU alapértékkel ellentétben van. Konkrétan a halálbüntetés bevezetésére gondolok, de biztos, hogy van sok más is.

Szóval el sem olvastad a programjukat, csak itt jössz a halálbüntetéssel. Igaz, hogy ez alkotmányellenes, de valójából ráférne pár emberre. Egyébként ezt több Európai országban is felmerült.


"Okés, hogy kapunk pénz az EU-tól, de mi ugye eltöröltük a VÁM-ot"

Nagyon sok pénzt kapunk az EU-tól, nem aprópénzt. Nem mellesleg az EU is eltörölte a VÁM-ot, ez kölcsönös feltétel volt. Mi rokkannánk bele, ha ezt felbontanák: pl mennyivel lenne drágább az energia, ez mekkora inflációhoz vezetne?

2004 előtt is volt élet, de nem gondol arra senki, hogy nekünk többe került az EU. Nem tudom neked hány ismerősöd van, aki pl. Franciaországban felfuttatott egy céget.


"Ők mondják meg mire költhetjük a pénzt, értelmi befektetés nem történik, munkahelyet nem csinálnak belőle!"

Igaz, hogy sok pénzre ők mondják meg, hogy mire lehet költeni, de ez azért van, hogy megelőzzék a mutyit, és a pénz elfolyását a semmibe. Ez szerintem nem rossz dolog. Más kérdés, hogy sajna így is gyakran kijátszató. Érdemi befektetéssel kapcsolatosan gondold át, hogy hány km autópálya, mennyi híd, stb épült ezek mind hozzájárultak ahhoz, hogy Magyarországon gyárak jöjjenek létre.

Itt a legdrágább autópáya Európában, a 4-es metró is 3szor annyiba került mint kellene. Hány gyár is épült pontosan? És mennyit zártak be?


"Ezek a pénzek is a korrupció melegágya!"

- Sajnos ez igaz, mint minden más pénzforrásra, de talán egy kis külső ellenőrzés visszafogja minimálisan is ezt. A korrupció megelőzése a kormány feladata lehetne, ha érdekében állna, de nem így van sajnos, sőt: egyre több a titkosítás.

A jobbik épp a titkosítást akarja feloldani, nem nagyon hallattam más képviselőktől ezt. Nagy ellenőrzés, már 10 éve ellenőrzik. Meg lehet nézni az eredményt.


"Azt is vegyük figyelembe, hogy tízszer annyiba került az EU nekünk, mint amennyit az EU adott."

- Ezt mire alapozod? Tudsz KSH, vagy más HITELES adatot ezzel kapcsolatban? Ha igen akkor kérek!!!

"Csak annak a statisztikának hiszek, amit én magam hamisítottam."

Sir Winston Churchill

Egyébként ezek megrendelésre olyan statisztikákat csinálnak, amiket akarsz. De erről független közgazdászokat kell kérdezni és megmondják!


"A cigókérdéssel kapcsolatban: kapott már elég esélyt a cigányság, több száz mrd ment felzárkóztatásokra, értelmetlenül."

- A több száz milliárd forintot én irreálisnak tartom, de ha van erről is forrásod, akkor meggyőzhető vagyok. Amúgy tény, hogy nagyon sok pénzt fordítottak erre a célra, csak sajnos a nagy részét a korrupció elvitte, és a program sem volt mindig szakmailag tökéletes. A sikeres integráció alaprésze a befogadás is, amit a gyűlöletbeszéd stb. eléggé visszafog, így az egyik erőt kioltja a másik, és a maradék pénzből indított, alapjában sikeres program is kudarcra lesz ítélve.

Javasolnék neked egy lakhatást Tuzséron vagy Tiszabezdéden. Biztos a cigók is szívesen meghallgatnák beszédeidet.



"Nem az atv-vel kell feküdni és az RTL-el felkelni. Ennyi."

Én Echo tévére kelek: kávé helyett az is felviszi a vérnyomást! :D

Mint a te írásaid.


# 20 "...Ámbátor eddig úgy tudtam, hogy a "kocsmából kiesők" véleménye is számít ebben a nagy demokráciában."

- Ebben igazad van, csakhogy ott sántít a dolog, hogy a Jobbik csak addig akarja a demokráciát, amíg hatalomra nem kerülnek. Mint ahogy a vallásszabadság is addig fontos számukra, amíg a "saját vallásuk" el nem nyomja a többit.

Érdekes módon úgy mondod, hogy nem is ismered a programjukat, nem is voltak kormányon.



# 25 "Basszus nekünk többe került az EU, mint amit adott nekünk. Már a rendszerváltás óta ez megy, hogy EU-nak meg kell felelni. Üllj le egyes! "

- Kérnék erről egy hiteles forrást, mert ez tényleg hamis információ. RTL, ATV ide vagy oda

Fentebb leírtam.

.

"Csak nézd meg, hogy már 24éve megy ez a leépítés, a legtöbb cég aki itt van nálunk külföldi! Persze lehet, hogy többet kapunk, de a cégeiken keresztül a többszörösét hívják vissza. Szerinted úgy vannak a németek meg a franciák, hogy puszira adnak pénzt? Teréz anyák? Még el is hiszed."

MIVAN!??? :D

Tény, hogy egyre több a munkanélküli, de ez több dologra is visszavezethető:

1) Rendszerváltás előtt nem volt munkanélküliség, aki az volt, az illegálisan tette (vagyis nem tette)

2) rendszerváltás után, amikor megnyíltak a határok a termékek számára, akkor Magyarország nem volt képes felmérni a munkaerő piaci igényeket, és nem volt felnőttképzés, stb.

3) Azóta egyre modernebb eszközök vannak amivel rengeteg munkást helyettesítenek.

Ez csak egy folyamat kezdete, semmi köze az EU-s csatlakozáshoz.

Nekem egyáltalán nem fáj, hogy vannak külföldi cégek (természetesen az igen, hogy a magyar kis- és középvállalkozások helyett őket részesítik előnyben, de a közgépes dolog mégjobban fáj, mert az még több magyar céget tesz tönkre elszipkázva a munkát, és a rengeteg állami pénzt). Azt meg természetesnek veszem, hogy egy cég a profitját elviszi, akár magyar, akár külföldi. Örülök, hogy csökken a munkanélküliség.


Nem kellene beleszámítani a közmunkást és a külföldön dolgozókat. (mindjárt nem csökkenne) De hogy ilyen statisztikát elhiszel, ez tükrözi az értelmi szintedet. Amit írtál (3 pont) mi köze van ahhoz amit írtam? Nem válasz rá!


"Persze a magyar munkavállaló is ott van a tápláléklánc alján valahol."

Sajnos nem lehet minden "munkavállaló" gyárigazgató vagy politikus. ;)

Nyílván, de egy gyárigazgató sincs közte. Elég megnézni, hogy kik a kivitelezői ezeknek a pályázatoknak.


" "Az EU-s zászló mögött nincs kultúra, mint pl. egy bolgár, német zászlónál! "

Az EU zászlója mögött a népek közös akarata van, amit a Jobbik csak addig akar elfogadni, amíg az kényelmes számukra. Ezt a zászlót elégetni is egy jelkép, pontosan jelzi, hogy a Jobbik hogyan viszonyul Európához, és az egész közösséghez. Az én meglátásom szerint meglehetősen öncélúan.

Erre már lusta vagyok válaszolni. "

- Ja, mert ehhez már keresni kellene a szavakat!? :D

Eddigre már lefárasztottak a hozzád hasonló cigóvédő, liberális gondolkodásuak a 0 érveikkel.


"De mivel a programot nem tudják támadni, csak olyannal jönnek, hogy a jobbikosok buták, rasszisták.

Mikor már nincsenek érvek, valamivel "támadni" kell."

- már rengetegszer érveltek a programjuk ellen, amit szerintem a jobbikosok többsége sem ismer. A gazdasági programjuk egy nagy rakás csőd, de ezt egy másik kérdésnél már alaposan kifejtettem, hogy miért is. Amúgy meg máshol is sántít a programjuk.

Úgy, hogy el sem olvastad? Érdekes megközelítés. Az meg egy másik dolog, hogy miért nem álltak ki vitázni Vonával, miért nem beszéltek a programjukról úgy, hogy van ott jobbikos képviselőjelölt. Ha már akkor csőd, akkor miért nem beszélték ki?


# 41 "Ott a hét vezért terv. Szerintem nekik is jár egy esély nem gondolod?"

- Egyáltalán nem! Magyarország sorsa nem egy golfmérkőzés!

Ki állította ezt, hogy az? Mindegyik párt bizonyított, LMP-sek pedig az elszólásokkal.


#45 "Nem is azt akartam, hogy meggyőzzenek. Csak nem értem, hogy miért nem adnak egy olyan pártnak egy esélyt, ami tiszta, nem keveredett bele semmibe!"

Ennyit a tisztaságukról: https://www.youtube.com/watch?v=KXxwF0rNRIs de van még kismilliónyi, de tényleg nem érdemelsz túl sok fáradságot.


Ja, ezt a 6-7éves videót kell mutogatni? :D Már nem is jobbikos képviselő, régen kitiltották a pártból! Én linkelnék neked 100videót a többi képviselőről, de ezt te is meg tudod keresni. Te sem érdemelsz több fáradtságot.

"

2014. ápr. 22. 09:41
 69/92 anonim ***** válasza:
Kérdező! A jobbik miatt kár tönkretenni a klaviatúrádat!
2014. ápr. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/92 anonim ***** válasza:
76%

Megismétlem mert ismétlés a tudás anyja...


A Jobbik nem a dolgozók érdekeit képviseli.


És aki értelmes ember az ebböl az egyetlen mondatból MINDENT megért hiszen...miután a Jobbik nem a dolgozók érdekeit képviseli természetszerűleg mások érdekeit képviseli. Hogy Kiknek az érdekeit képviseli? Jópár tisztességesen gondolkodó hozzászóló leírta!

2014. ápr. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!