Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha egy ismerősöm feljelent...

Ha egy ismerősöm feljelent azért, mert nem fizetem vissza azt a pénzt, amit kölcsön adott, mi lesz?

Figyelt kérdés
Amúgy előzetesen megállapodtunk abban, hogy nem kéri vissza, de most össze vesztünk, és fenyegetőzik.
2012. dec. 3. 21:46
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
0%

Sőt van telepatikus szerződéskötés is ! Megjelent álmomba Bred Pitt és nekem ajándékozta a házát.


Szerintetek miért kell két tanú meg papír meg különböző azonosításra szolgáló számok pl személyi ha elég szóban ?


Milyen emberek vannak

2012. dec. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
0%
Itt a bizonyítás a lényeg ! Mivel tudja bizonyítani ? semmivel sem. Akkor 1 vs 1 állítás, ergó semmit sem jelent.
2012. dec. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
0%
egyébként jól csináltad ! Legközelebb is fizettesd ki mással a számláidat, de most komolyan.
2012. dec. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
Kedves 9-es, jogászként hadd tudjam már, hogy milyen módokon lehet szerződést kötni!
2012. dec. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:

De, ha nekem nem hiszel, akkor lapozd fel a Ptk-t, a magyarorszag.hu-n mindenki számára elérhető.

Ajánlom különös figyelmedbe a 216. § (1) bekezdését, találsz benne érdekességeket.

2012. dec. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 A kérdező kommentje:
Egy szóval se kértem, hogy fizesse ki és fiúról van szó.
2012. dec. 3. 22:31
 17/55 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem is kérted akkor meg pláne !


Szóbeli szerződéskötés akkor érvényes, ha egy folyamatban levő ügyről van szó aminek elemei le vannak papíron rögzítve és van tanú is, itt nincsen :( ne zagyváld a dolgokat én is sztárügyvéd vagyok, te csak mezei ?

2012. dec. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
0%

amúgy én is nem egy sráccal fizettettem ki a dolgaimat, szted nem mentek volna már a rendőrségre, miután dobtam őket ?


Szted ha egy pasi megvesz egy szerkót egy csajnak, majd dobja akkor ő is elmegy a rendőrségre ? Kirhögik !

2012. dec. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:

Anorexiás Annunaki


Remélem csak trollkodsz, mert különben nagyon hülye vagy.


216. § (1) Szerződést jogszabály ellenkező rendelkezése hiányában akár szóban, akár írásban lehet kötni. A szerződési akaratot ráutaló magatartással is kifejezésre lehet juttatni.


Szóbeli szerződés például az is, amikor bemész a pékségbe és veszel 1 kg kenyeret. Te arról is írsz szerződést és aláíratod 2 tanúval? Esetleg közjegyzővel közokirati formába foglaltatod?

2012. dec. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 A kérdező kommentje:
De a srác kijelentette, hogy nem kéri vissza.
2012. dec. 3. 22:49
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!