Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha egy ismerősöm feljelent...

Ha egy ismerősöm feljelent azért, mert nem fizetem vissza azt a pénzt, amit kölcsön adott, mi lesz?

Figyelt kérdés
Amúgy előzetesen megállapodtunk abban, hogy nem kéri vissza, de most össze vesztünk, és fenyegetőzik.
2012. dec. 3. 21:46
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
32%

#40 Tudod több féle alakisága lehet egy szerződésnek. :D


"egyszerű írásbeli forma:a szerződés bármilyen írásba foglalását és az aláírás módját jelenti.

minősített írásbeli forma: ügyvédi, jogtanácsosi ellenjegyzést is tartalmaz. Jogszabály kötelezővé teszi és elmaradása súlyos következményekkel járhat.

teljes bizonyító erejű magánokirat:a felek vagy a jogszabály által előírt formája a szerződésnek: több esete (3) ismert.

közokirat: az okiratot a bíróság, közjegyző vagy más hatóság ügykörén belül a jogszabály által megszabott alakban állítja ki"


Ezek azonban mind az ÍRÁSBELI szerződésekre vonatkoznak. Bemásolom mégegyszer, hogy felfogjad.


216. § (1) Szerződést jogszabály ellenkező rendelkezése hiányában akár szóban, akár írásban lehet kötni. A szerződési akaratot ráutaló magatartással is kifejezésre lehet juttatni.


Ez a Polgári Törvénykönyvből származik, amely a legalapvetőbb szabályozás a szerződésekre nézve.


Ezen kívül:

"218. § (1) Ha jogszabály vagy megállapodás írásbeli alakot rendel, legalább a szerződés lényeges tartalmát írásba kell foglalni."


Látod látod, itt is írja, hogy bizony csak akkor kell külön írásbeliség, ha azt jogszabály illetve megállapodás elrendeli.

2012. dec. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
67%
Nem bírjátok befejezni :))) Remélem a "feljelentő" már felakasztotta magát bánatában, belátva hogy egy hülye volt :))
2012. dec. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 A kérdező kommentje:
Nem kell vitatkoznotok. Már megoldódott.
2012. dec. 5. 08:24
 44/55 anonim ***** válasza:
S mi lett? :)
2012. dec. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:

elmondanám a nagy jogászoknak itt, hogy létezik szóbeli szerződés valóban, de az csak akkor áll fenn, ha a két fél konkrétan megbeszéli h szerződés kötnek és megbeszélik a feltételeket, amiket teljesíteni kell stb stb.

az nem szóbeli szerződés h "hagyjad majd én fizetek" aztán meg visszakérem a pénzt, mert kéne.

Ezért tart itt ez az ország, diplomátok lehet h van (bár kétlem), de tudás mögötte az semmi.

2012. dec. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
Diploma??? Ne viccelj:) 14 éves kortól lehet tanulni jogászként, közgazdászként, stb..Érettségi sincs feltétlen az itt megjelent krákogóknak, nem hogy diploma, legalább is necces!
2012. dec. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
45-ös miért beszélsz többes számban ? Én is azt mondtam amit te ! Csak az a másik jogászlány mondott sületlenségeket.
2012. dec. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
47-es: 2-en vagy 3-an beszéltek fullosan hülyeségeket, valószínű azért írta többes számban, nem miattad szerintem.
2012. dec. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
Természetesen nem rád gondoltam, hanem azokra akik másolgatták be a törvényeket, anélkül hogy egy kicsit is belegondoltak volna az egész szituációba. (úgy emlékeztem többen voltak, de ha nem akkor elnézést kérek)
2012. dec. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
Ok, hát Én is próbáltam megmagyarázni nekik, de nem hallgattak rám, csak a hülyeségeikre.
2012. dec. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!