Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha egy ismerősöm feljelent...

Ha egy ismerősöm feljelent azért, mert nem fizetem vissza azt a pénzt, amit kölcsön adott, mi lesz?

Figyelt kérdés
Amúgy előzetesen megállapodtunk abban, hogy nem kéri vissza, de most össze vesztünk, és fenyegetőzik.
2012. dec. 3. 21:46
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:

Borzalmas, hogy milyen buták az emberek, ha a fenti röhejes példákat egy szóbeli vagy ráutaló magatartásos szerződéssel összekeverik.

Na, nem baj, ez a mi dolgunk, jogászoké, ezt igazából nem is kell tudnia egy laikusnak - mondjuk az már szánalmasabb, hogy akkor sem hiszik el, ha szakember mondja, de gondolom, mikor megütik majd párszor a bokájukat ilyen "ügyletekkel", akkor kénytelenek lesznek belátni az igazságot.

2012. dec. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
Mondjuk úgy röviden tömören, hogy a srác hiszékeny volt, és a pénze bánta. De most komolyan..Ha tegyük fel, van egy gazdag csajom (tekintettel arra hogy nem illik nőnek fizetni), nekem meg egy 50 ezer ft-os telefonszámlám..És mondja hogy ő kifizeti, én mondom nem kell hagyd csak, stb.. Még is oda jutunk, hogy kifizeti, mert nagyon szeret, nagyon akarja..És hogy nem kell visszafizetnem, ez semmiség volt neki. Ő meg tegnap mondta, hogy amiért szakítottam vele, feljelent, mert nem fizettem vissza azt az 50 ezer ft-ot. Logikus ????? Ezernyi ezernyi példa van, a legjobb amit tehet az illető, hogy megemészti hogy bukott pár ezer ft-t, ennyi. Minek ilyen hiszékeny fax, minek avatkozik bele ilyen fizetési ügyekbe, ha nem az ő dolga, és ráadásul nem is családtagja az kinek fizetett, stb..
2012. dec. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
Főleg, hogy senki sem kötelezte! Mivel gondolom a kérdező nem fenyegette meg, nem zsarolta meg, hogy fizessen..
2012. dec. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
32%

Figyelj kedves kérdező !


Valójában az a helyzet, hogy nem tehet semmit sem a srác ! Ha valóban minden úgy tőrtént ahogyan leírtad és nem hallgattál el semmit sem.


Ez a szóbeli szerződéskötés ebben a formában ahogyan ez az állítólagos kontár ügyvédjelőlt leírja nem létezik, csak egy előre írásban rögzített procedúra lépése lehet ez.


Tanúja nincsen a srácnak, semmit sem bizonyíthat rád ! Az meg hogy nála van a csekk, semmit sem jelent. Azt mondod hogy akkor jártatok és ez nála maradt amikor csókolóztatok kicsúszott és ott maradt vagy mondtaod azt is hogy együtt mentetek póstára és a fiú eltette szívességből, mert a kezed le volt foglalva a pénz átadásnál pl és sok cucc volt nálad.


A többiek csak azért írnak ostobaságokat, mert irígyek, azt akarják hogy fizesd vissza, de neked nem kell, tudom mert én is ezt csinálom a pasikkal amúgy, de komolyan már elég jó ideje ! Senki nem kötelezte hogy kifizesse, de nem kell mondani hogy ő fizette ki.


Az hogy nála van a csekk, még jelenti azt hogy az ellenértékét követelhetné ! Ennyi erővel betőr hozzám egy rabló elviszi az összes rezsi csekkemet, majd bíróságon feljelent mondván hogy ezt mind ő fizette be és egyenlítsem ki neki, na, erre mit lépsz ügyvédke ? :D


Lényeg hogy ne fizess, inkább vegyél jó rucikat meg új bőrfeszesítőkrémet. Azon agyalni sokkal fontosabb hogy melyik márka jobb, mint ezen.


Helyzet megoldva.

2012. dec. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:

Egy valamin lehet JOGILAG elgondolkodni (semmi más megközelítésnek semmi értelme!!!): nem nevezhető-e az, amit kapott, ajándéknak?

Ennek persze megvannak a feltételei, de ajándékozási szerződés is köthető szóban és ráutaló magatartással is, szóval, ha fennállnak a feltételei, akkor erre lehetne hivatkozni egy esetleges pernél.

Ugyanakkor felhívom a figyelmedet, Kérdező, hogy a Ptk. ismeri bizonyos esetekben az ajándék visszakövetelhetőségének intézményét. Szűk körben, de erre is kell gondolni.

2012. dec. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
Anorexiás Annunaki pedig egy kis k*rva, és erre még büszke is. Undorító.
2012. dec. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
Aki kifizeti másnak, az meg egy pancser.. 1-1, ki kell használni az ilyen hiszékeny fa...t, meg is érdemlik, mondom férfiként..Én sosem fizetnék ilyet másnak, max ha menyasszony lenne az illető, vagy feleség..
2012. dec. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:

Az meg megint más kérdés, hogy jogilag ha már lemondott róla, azaz azt mondta hogy nem kell visszafizetnie, akkor már nem követelhet semmit sem, jól is nézne ki, az állam átutalt a rászorolúknak lakást meg pénzt, aztán mondaná később hogy jaj, bocsi fizessétek vissza ! :D.


Meg fogják kérdezni a sráctól, hogy miért nem rögtön ment a rendőrségre, miért nem második nap.



A srác ha olyen jól áll, hogy a sexért fizet ennyit akkor nemkell sajnálni nem fog éhen dögleni. Kifizet minden ember ennyit a sexért. A sexshopba is bemegy az ember fizet a játékszerért mert a bugyiért amit nem ő fog felvenni, ez ugyanaz a lánynak fizet a pasi, az más kérdés hogy később dobta. Ilyen az élet.

2012. dec. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
Anorexiás Annunaki, ne próbálj jogászkodni, mert nagyon nem megy... Gondolom, a te "tehetséged" más területen érvényesül...
2012. dec. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
Szted miért van 2 tanús aláírással hitelesített meghatalmazás meg szerződés, ha van szóbeli megállapodás is ? Keveritek a szezont a fazonnal.
2012. dec. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!