Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet csinálni, ha látunk...

Mit lehet csinálni, ha látunk olyat aki nem visel maszkot, kihívjuk a rendőrséget, de mire az kiérkezik, addigra már lehet pestmegyében sincs az illető? A biztonsági őr, nem tartja vissza, én pedig nem tudom jogosult vagyok e visszatartani?

Figyelt kérdés
már 3x megtörtént ez az eset, egyszer sem maradtak addig, amíg kiéárkezett a rendőrség, szépen egy órán belül... jogom van visszatartani az ilyet? Vagy akkor én kerülök bajba?

2020. júl. 22. 19:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/89 anonim ***** válasza:
93%
#19 Ez nagyon jó :D és még igaz is.
2020. júl. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/89 A kérdező kommentje:
Bevásárolni azért jogom van? Tisztelt katinai rendész!? Amúgy olyan tipikus, de erre nem öntől számítottam de már látom, hogy menthetetlenek vagyunk.... mi magyarok szarunk a környezetünkre, ha pedig valaki tenni is akar érte, akkor ezt kapja, hát köszönöm!
2020. júl. 22. 20:21
 23/89 anonim ***** válasza:
100%

Ültess fát, menj önkénteskedni. Azzal teszel valamit. Nem a kotnyeleskedéseddel.

Rendelj házhoz, akkor bevásárolnod sem kell menni.

2020. júl. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/89 A kérdező kommentje:

"Rendelj házhoz, akkor bevásárolnod sem kell menni."


Kivitelezhetetlen, annyira televannak.


még arra reflektálnék, hogy "Tedd meg b+ !!! És ne rendőrködj, ne rendészkedj, majd mi megoldjuk."


Ha megoldják, miért van egyre kevesebb emberen maszk? Most lehet engem betegetzni, de emiatt terjed és FOG terjedni nagyon rohamosan a vírus....

2020. júl. 22. 20:26
 25/89 anonim ***** válasza:
100%
Szépen kérlek hagyjad ilyennel a rendőrséget, van fontosabb dolgunk is mint ilyenekhez rohanni mint te. Mégis hogy gondoltad ilyenért hívni őket?! Főleg hogy legtöbben még kórházba se szólnak az emberre ha nincs rajta maszk.
2020. júl. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/89 anonim ***** válasza:
100%

Menjél szemetet szedni,fát ültetni stb. Ezekkel sokkal jobbat teszel mindenkinek

Ne a rendőrséget hivogasd!

Ha meg késztetést érzel a rendőrök hivogatására,javaslom,hogy jelentkezz a pszichátrián.

2020. júl. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/89 anonim ***** válasza:
94%

Azért nem zaklatsz fel, mert az elmúlt hónapokban rengeteg ilyen volt.

12 után akart az összes nyugger vásárolni, mert neki éppen akkor kell. Pont ezt mondták, hogy "vásárolni sincs jogom??" :D

Meg az összes önjelölt rambó és panelproli aki azt hiszi neki mindent szabad... Persze ilyenkor a rendőrök és a katonák a "nácik" meg a rohadt rendőrállam. :D

Szóval... mi is a kérdés? Hogy szabálysértést látsz , és erre jogodban áll-e bűncselekményt megvalósítani?! Nem... mint mondtam személyi szabadság korlátozása és garázdaság.

A rendőröknek meg tele az ilyenekkel a hócipőjük. Jobb dolguk is van mint ilyenekkel foglalkozni. Ha mentális beteg vagy kérj segítséget. Kapni fogsz hidd el.

A rendőrök és a katonák azért dolgoztak hogy fenntartsák a rendet. Jó lenne ha nem zargatnád őket ilyenekkel.

Vedd be a gyógyszereket és zárkózz be!

Had ne foglalkozzam veled a következő szolgálat alatt jó!? Köszi..

Egy Katonai Rendész.

2020. júl. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/89 anonim ***** válasza:
90%
Amúgy elsőre tök azt hittem,hogy valami unatkozó napközis gyerek írta ki,vagy egy 70 éves n.mber akar intézkedni.
2020. júl. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/89 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Ha valaki bemegy a boltba? Nem derül ki pontosan a kérdésedből, és nem visel maszkot maximum felszólíthatod arra hogy vagy vegyen fel, vagy maszk nélkül nem mehet be. Ugyanez van állandóan az egyik nagyobb hipermarketekben is. A biztonsági őr dolga.

De hogy te "üldözőbe" veszel ez miatt valakit, képes vagy rendőrt hívni? WTF? Ez nem a hatóság félrevezetése picit?

Szóval te nem vagy normális.

2020. júl. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/89 A kérdező kommentje:

Na akkor, kedves katonai rendész, akkor mi a magyarázat arra, hogy tőlünk kicsit nyugatabbra azért nagyon nem így állnak hozzá? Ott igenis teszik a dolgukat! Megértem, ha sok a munkájuk, NEKEM IS SOK MUNKÁM VAN,. ahogy legtöbbünknek. De én befogom a szám és ellátom a munkám. Magának mi a kifogása, hogy ne lássa el a munkáját? Ja, hogy sokat dolgozott az utobbi hónapokban? ÉN IS! Ez hülye érv. De akkor ezek szerint nincs jogom visszatartani, rendben. De ahoz sincs, hogy eláljam a parkolót autóval? Mert akkor nem akadályozom a személyes szabadságát. És ne is haragudjon, de nem tudott meggyőzni, hogy ne hívjak rendőrt, ha bűncselekményt látok. ha megbüntetnének közűlük vagy 100-at nagyon súlyosan, esetleg pár nap elzárást is kirónának rájuk, akkor nem lenne problémánk, mert a többség félelemből de felvenné. addig viszont, én kifogom hívni önöket, főleg ha zsúfolt az áruház és többen is szegik a szabályokat!


Egy törvényt tisztelő állampolgár.

2020. júl. 22. 20:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!