Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet csinálni, ha látunk...

Mit lehet csinálni, ha látunk olyat aki nem visel maszkot, kihívjuk a rendőrséget, de mire az kiérkezik, addigra már lehet pestmegyében sincs az illető? A biztonsági őr, nem tartja vissza, én pedig nem tudom jogosult vagyok e visszatartani?

Figyelt kérdés
már 3x megtörtént ez az eset, egyszer sem maradtak addig, amíg kiéárkezett a rendőrség, szépen egy órán belül... jogom van visszatartani az ilyet? Vagy akkor én kerülök bajba?

2020. júl. 22. 19:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/89 anonim ***** válasza:
91%
Milyen vírusrol beszélsz te szerencsétlen?
2020. júl. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/89 anonim ***** válasza:
92%

#33/57.. :) Tudod hány ilyen és hasonló volt? :D El sem tudjátok képzelni...

Amikor a piacon a nagymamák ütötték egymást a csirkelábért, vagy a véresszájú játszóréri anyukák a boltban a lisztért...

Nagyon sok mentális beteg is volt (van), akiket nem lehet erővel-erőszakkal kezelni. Intézkedni persze kell, nyilván. Az adott szituációban komolyan kell venni és tárgyilagosan. Aztán jön a röhögés... amikor hallom hogy a vírussal Putyin akarja lehallgatni, stb... :) A rendőrök és a rendészek nem erőszakkal vadászanka a szabályszegőkre. Felhívják a figyelmet a maszk viselésre, tájékoztatják a megfelelő óvintézkedésekről. Büntetni akkor szoktak ha a delkivens nagyon visszapofázik stb...

Nyilván mindenki érdeke, hogy a járvány ne terjedjen. Viszont ez nem ad okot arra, hogy egyes állampolgárok magukat önjelölt rendőrnek képzelve másokat korlátozzanak, lefogjanak, stb...

Ezt a kérdező nem érti meg, mivel mentális beteg.

Ergo ha agyonverem sem érti meg....

2020. júl. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/89 anonim ***** válasza:
91%
Ahhoz, hogy agyon tudd verni, kellene, hogy legyen agya..
2020. júl. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/89 A kérdező kommentje:

"Nyilván mindenki érdeke, hogy a járvány ne terjedjen. Viszont ez nem ad okot arra, hogy egyes állampolgárok magukat önjelölt rendőrnek képzelve másokat korlátozzanak, lefogjanak, stb..."


És ha kihívom a rendőrséget a szabályszegőkkel szemben, az miért is baj? Akkor nem én intézkedem!!! Ha komolyabban szankcionálnának, elég lenne csak 100 embert és a hipp hopp megszünne a maszkhordási fegyelmezetlenség. Namost, amíg ez nem történik meg és mint kiderült, nincs jogom visszatartani ( habár szakember erre nem válaszolt) akkor addig kihívom a rendőrséget, hisz csak ők intézkedhetnek.


"Függetlenül attól, hogy trollkérdés, nagyon bátran beszélsz te itt egy katonai rendésszel :D Én azért örülnék a helyedben, hogy türelmes ember(nek tűnik) :D"


Itt mindenki annak mondja magát aminek akarja, ettől függetlenül, lehet katinai rendész, de ha az, akkor ezek a megnyilvánulások elszomorítóak...

2020. júl. 22. 21:13
 65/89 anonim ***** válasza:
91%
Jó,jó,de holnap reggel indulj már el a pszichátriára,mert már idegesítő vagy
2020. júl. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/89 anonim ***** válasza:
100%

Eddig csak 3x írtam le (csak én) hogy nincs jogod visszatartani senkit egy szabálysértés miatt.

A BŰNCSELEKMÉNYEN tetten ért személyt lehet visszatartani.

A maszk viselés hiánya pedig SZABÁLYSÉRTÉS.

Ergo NINCS JOGOD semmihez, sem a biztonsági őrnek. Ő megtilthatja az üzletbe való belépést akár testi erővel is. (nyilván nem fogja)

A rendőrt kihívhatod, ki is kell mennie ha a TIK utasítást ad. (nem fog) mert olyan kevés az ember az utcán hogy erre NINCS KAPACITÁS!

Önjelölt rendőrként pedig szintén szabálysértést sőt BŰNCSELEKMÉNYT követsz el ha valakit visszatartasz, vagy kényszerítesz valamire.

Elégedett a válasszal a tisztelt Állampolgár?

2020. júl. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/89 anonim ***** válasza:
100%

""Namost, amíg ez nem történik meg és mint kiderült, nincs jogom visszatartani ( habár szakember erre nem válaszolt)""


Szerény véleményem szerint egy rendőr pontosan tudja milyen esetekben van joga valakinek visszatartani valakit.

Egyébként neked kérdező, mi a beosztásod abban a boltban? Pénztáros? Eladó?

2020. júl. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/89 anonim ***** válasza:
80%
Nem. Ő csak egy rettegő birka. 😂
2020. júl. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/89 A kérdező kommentje:

Nem ott dolgozom! De nem tudom a végzettség miért érdekes? Most ha azt mondom, ételszállító futár vagyok, az leminősít?


De akkor rendben, nincs jogom visszatartani. Viszont, ha elállom a kocsimmal az utat hogy kiparkoljon, elvileg az is "csak" szabálytalankodás és ha elmondom a rendőrnek, hogy mi miatt tettem, nem hiszem hogy abból baj lenne. De rendben, elfogadom, hogy nem tehetek semmit. Viszont, akkor csak azt tudom hívni, aki tehet és szerintem állampolgári kötelességem ilyen esetben értesíteni a hatóságokat!

2020. júl. 22. 21:25
 70/89 anonim ***** válasza:
90%

Most már tuti egy troll vagy... :D

Ha elállod a kocsival az utat, akkor az ugyanolyan személyi szabadság korlátozása mint ha a kaját fognád meg. Kényszeríted valamire amit nem akar. Érted?!

Mellesleg ki fog szállni és szájba fog verni.

És az garázdaság lesz, mind a két félnek.

Téged ezért kirúgnak a munkából, és pénzbüntetést is kapsz gyorsítottban. Megéri!?!

2020. júl. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!