Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A férjem első házasságából...

A férjem első házasságából született gyerek örökölhet-e? (miután a férjem meghalt), ha mindent, mar jóval a halála előtt a közös gyermekünkre irattunk, tehát a mi nevünkön semmi sincs.

Figyelt kérdés
2009. okt. 20. 12:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/77 anonim ***** válasza:
86%
bocs, de az oldalt többnyire emberek olvassák és nem gátlástalan pénzéhes szakemberek. ugyan nagyon sok ellentétes ember van itt, de azt hiszem (majdnem) mindenki egyetért azzal, hogy egy családtagot kisemmizni undorító dolog.
2009. okt. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/77 anonim ***** válasza:
78%
Tebenned tényleg nincs semmi emberi. Csak a pénz.
2009. okt. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/77 anonim ***** válasza:
67%

"eltiltani a gyermekedtől, hogy totál jogtalan, akkor képes lenne rá? Te hagynád?"

Képes. És kénytelen vagy hagyni. Hála istennek Te nem jársz ilyen cipőben. Én sajna igen.

Egy anya képes úgy az apa ellen nevelni egy gyereket, hogy az leköpi az utcán, ha szembe jön.


Kedves kérdező, Te pedig ne aggódj. Az egy jogi nonszensz, amit itt írnak. Nem vehetik el a gyereked vagyonát akármilyen jó ügyvéddel.

2009. okt. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/77 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg azt nem gondoljátok ,hogy ök dolgoztak meg érte ketten?Én irtam a hárommal ez elöttit.Én is átmentem hasonlon.Amiért én dolgozom meg az csak az enyém,és a gyerekeimé legyen!Még johogy!H.lye aki másképpen gondolkodik bocsi de ez van!
2009. okt. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/77 anonim ***** válasza:
54%
Mondom csináltasatok egy ügyvéddel ez házassági vagyon közösség megszüntetési iratott,abba irjátok bele ,hogy külön éltek!Etöl nem kell elválni,maradhatsz a felesége.
2009. okt. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/77 anonim ***** válasza:
83%
Ha az ajándékozás, amivel a te gyerekedre iratott mindent, a halálát megelőző 15 éven belül került a gyerekedhez, akkor annak a negyede a másik gyereké, kötelesrészként követelheti! Remélem 15 éven belül volt, mert erkölcsileg tényleg nagyon ellenszenves amit csinálsz, már csak az is, hogy a te édes kicsi fiadat, szegény, akit majd kisemmiznek megfosztod attól, hogy testvére legyen! Szóval igen vissza követelheti egy részét!
2009. okt. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/77 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm együttérző biztatásotokat.

Mostmár tényleg ideje, hogy komoly ügyvéd után nézzek.

2009. okt. 20. 14:33
 28/77 anonim válasza:
82%
Ügyvéd vagyok. Ami a közös gyerek nevén van, abból nem jár az apa első gyermekének. Innét a lelkiismeretre van bízva, hogy adnak -e neki belőle vagy sem. (szomorú az ilyen gondolkodásmód)
2009. okt. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/77 anonim ***** válasza:
78%
És mire mész vele, hogy ügyvéd után nézel most, amíg nincs per nem tudsz tenni semmit. Abból viszont, hogy te aggódsz arra következtetek, hogy a gyereked még nem nagykorú, úgyhogy 15 éven belül volt az ajándékozás. Szerintem inkább fontold meg, hogy peren kívül megegyeztek, mert ha a pert bukod, ami évekig is eltarthat fizetheted, mármint a gyereked a perköltséget is, amely és a jó ügyvéded perköltségét. Gondolom lesz pár szakértő a perben ami plussz százezre, fizess ami jár jobban jár a gyerek is!
2009. okt. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/77 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem a gyerekedre ne irasd át,de kérdezz meg egy ügyvédet,mert nekünk sem ajánlotta az üögyvéd(mert mi is agyerek nevére szeretük volna iratni),hogy a gyerek nevére irassuk.Amugy meg igazad van valószinű azért alakult ki ez ,mert a férjedre ugy lett ráeröszakolval ez a gyerek,gondolom nem is akarta!
2009. okt. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!