Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A férjem első házasságából...

A férjem első házasságából született gyerek örökölhet-e? (miután a férjem meghalt), ha mindent, mar jóval a halála előtt a közös gyermekünkre irattunk, tehát a mi nevünkön semmi sincs.

Figyelt kérdés
2009. okt. 20. 12:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/77 anonim ***** válasza:
93%
Összegezve a lakás (ha az az összes vagyon) felének a fele, vagyis negyede illeti meg a másik gyereket köteles rész címén, ha kéri fizess, jobban jársz.
2009. okt. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/77 anonim ***** válasza:
91%
Bocs csak a nyolcada, mert a fele ajándék a kérdezőtől származik.
2009. okt. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/77 anonim ***** válasza:
85%

Ha nem kamu a kérdés, akkor szörnyen meg vagyok döbbenve.

Hogyan gondolkozhat egy nő, akinek gyereke van a férje másik gyerekéről.

Több ismerősnél előfordult, hogy a feleség megpróbálta tiltani a gyerektől az elvált apát, megpróbálta ellene nevelni. És mindegyikük harcolt a gyerekéért és mindegyikük ki tudott alakítani vele egy rendes kapcsolatot.

Milyen gondolkodásmódra neveltétek ti a közös gyereketeket? Mit tanult tőletek, amikor látta, hogy a saját testvérét kidobjátok a házatokból.

És hogyan képes egy férfi a saját gyerekét megtagadni?

Soha nem lennék képes egy ilyen emberrel élni.

Nem szoktam rosszat kívánni, de valószínű úgyis visszakapjátok majd ezt a gondolkodásmódod a saját gyereketektől, amikor öregen nem lesz semmitek és ő sem fog törődni veletek.

2009. okt. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/77 anonim ***** válasza:
51%

"saját testvérét kidobjátok a házatokból. "

Féltestvére.

És ez a keressük egymást kétoldalú dolog.

2009. okt. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/77 anonim ***** válasza:
83%
Kétoldalú? Egy 6 éves gyerek nem kereste az apját. Mit vártál volna tőle?
2009. okt. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/77 anonim ***** válasza:
42%

"Kétoldalú? Egy 6 éves gyerek nem kereste az apját. Mit vártál volna tőle?"

Azóta eltelt 10 év. Nem marad 6 éves 10 éven keresztül, majom.

Az meg azért tényleg felháborító, hogy rá sem nyit az apjára, aztán csak egyszer megjelenik egy jó ügyvéddel: Nna mit örököltem?

2009. okt. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/77 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom miről beszélsz előző.

Nem ügyvéddel jelent meg, ha elolvasnád a kommentet és nem örökölni, hanem mert meg akarta ismerni az apját. És kidobták.

2009. okt. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/77 anonim ***** válasza:
38%

Szia! nem olvastam végig a kérdéseket, láttam az elején már vita volt. Inkább leírom nálunk hogy volt.

Nekem van két féltesóm apu első házasságából, még kicsik voltak mikor apu elvált a feleségétől, egy ideig minden ok volt jöttek a tesóim hétvégente, aztán az anyjuk elkezdte ellene nevelni őket. Végül az lett, hogy mire felnőttek és a bátyám lediplomázott jogból, még aput állítatta bíróság elé, hogy miért is nem fizeti az amúgy már nem járó gyerektartást tovább. Pedig apu mindenben támogatta, tényleg még akkor is fizetett mikor már nem kellett volna, mert a bátyám nem tudott elhelyezkedni. Szóval lényeg a lényeg, hogy nagyon megromlott a viszony és nem apum hibájábó. Így arra a döntésre jutottak, hogy eladták a házat amiben mi laktunk, máshova költöztek és minden más közös vagyont a mi nevünkre (az én és az édes tesvérem) írattak, így a bátyámék egy kanyi fillért sem látnak semmiből, ha apuval történne valami, mert semmi nincs a nevén. Ez tuti így van, nekünk ügyvéd intézett mindent. Nálunk az volt még, hogy házat nem akratak a nevünkre íratni, hogy ne essünk el az első lakás kedvezménytől, ezért adták el a házat és az új lakás a nagyszülők nevén van.

2009. okt. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/77 anonim ***** válasza:
73%
Ez elég undoritó. Az én szüleim is elváltak, apám sosem keresett, ezért én kerestem meg, amikor 18 éves lettem. Akkor azt mondta, hogy van egy 2 hetes munkája, ha annak vége, akkor tudunk találkozni, már nagyon várja. Most 30 éves vagyok, de azóta sem telefonált... Pedig hidd el, nem akartam tőle semmit, csak tudni akartam, kicsoda,hogy néz ki, milyen ember, és hogy én ki vagyok. Remélem egyszer majd lesz valakid, akinek később ugyanilyen lesz a hozzáállása, mint most a tiéd, a te lányodnak majd nem akar semmit adni, végülis nem az övé, és majd akkor rájössz, mekkora idióta vagy.
2009. okt. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/77 anonim ***** válasza:
93%
15:30-nak, olvasd el az eddigi jogi tartalmú hozzászólásokat és rájössz, hogy ha apukád még azelőtt meghal, hogy 15 év eltelt volna onnan, hogy rátok írattak mindent akkor, illetve a nagyszüleidre, akkor kérhetik a tesóid a köteles részt, ezen semmit nem változtat, hogy ügyvéd csinálta, vagy nem.
2009. okt. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!