Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A férjem első házasságából...

A férjem első házasságából született gyerek örökölhet-e? (miután a férjem meghalt), ha mindent, mar jóval a halála előtt a közös gyermekünkre irattunk, tehát a mi nevünkön semmi sincs.

Figyelt kérdés
2009. okt. 20. 12:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/77 anonim ***** válasza:
95%
Nem mondod. És ezt hol olvastad?
2009. okt. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/77 anonim ***** válasza:
92%
A Polgári Törvénykönyben.
2009. okt. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/77 anonim ***** válasza:
51%

15.30-as vagyok

Kérdező én azt hiszem hogy jobban jársz, ha itt kérdezel!


[link]


Itt ügyvédektől kapsz választ a kérdésedre.

Amúgy most végigolvastam a kérdéseket. Hát komolyan. Anyukámnak 20 évig volt a vállán teher a két féltesóm miatt, akik le sem szarták az apjukat, csak és kizárólag akkor jelentkeztek ha pénzt szimatoltak. Pedig a családunk minden tagja, köztük én is megpróbáltam mindent hogy normális legyen a kapcsolat végre a két család között. Nem is értem miért kellett volna anyukámnak gondolni a két féltesómra, mikor ők semmit az égegyadta világon nem törődtek az apjukkal, és egy nymvadt téglát nem tettek arréb mikor mi építkeztünk. Akkor miért is kellett volna hogy kajanak abból a házból akár egy négyzetmétert is. Nyilván anyukám is azt nézte, hogy mindent az édesgyerekei kapjanak.

Akkor telejesn más a helyzet, ha apa gyerek között felhőtlen a viszony a válás ellenére is, de azt hiszem a kérdező esetében nem erről van szó.

2009. okt. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/77 anonim ***** válasza:
96%

"A Polgári Törvénykönyben."

Tényleg? Ott volt leírva, hogy kidobták a gyereket, amikor kereste az apját? De kemény...

2009. okt. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/77 anonim ***** válasza:
89%
15:41 vagyok. Természetesen anyukád része után nem jár nekik semmi, csak ami apukádtól származik. Ott a fele jár annak, amit, mint törvényes örökösök kapnának.
2009. okt. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/77 anonim ***** válasza:
47%

15.36-os


Tudod sok a törvényi kiskapu, amit egy jó ügyvéd ki tud játszani. Amúgy nálunk a ház volt a lényeg, az volt nagy értékű, de mint írtam azt eladtuk,az árából újat vettünk tehát az új házból, már semmit nem fognak látni, mert apunak ahhoz semmi köze.

2009. okt. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/77 anonim ***** válasza:
91%
Dehogynem, hiszen a házat apukád vagyonából vették nektek, ő ajándékozta gyakorlatilag! Az ő vagyona terhére juttatott nektek. A ház apukád vagyonából ered, neked nem volt pénzed, csak amit ő adott, hogy vegyenek nektek házat!
2009. okt. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/77 anonim ***** válasza:
74%

15.45-nek


komment:

"És amikor 25 éves volt, pofátlanul megjelent az életünkben - ugyebár meg akarta ismerni az apját !! Minek kell már ebben a korban apa neki? Soha nem kért semmit tőlünk, de én tudom, hody az ördög nem alszik."

2009. okt. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/77 anonim ***** válasza:
61%
A házat nem nekem vették, hanem nagyapámnak. Na ehhez van köze akkor bátyámnak?
2009. okt. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/77 anonim ***** válasza:
92%

Igen. Az a különbség, hogy akkor nagypapádtól követelheti vissza:


Itt a törvény:

666. § (1) A kötelesrész alapja a hagyaték tiszta értéke, valamint az örökhagyó által élők között bárkinek juttatott adományok juttatáskori tiszta értéke.

667. § (1) Nem tartozik a kötelesrész alapjához

a) az örökhagyó által a halálát megelőző tizenöt évnél régebben bárkinek juttatott adomány értéke;


Szóval bárkinek juttatott adományról van szó.

2009. okt. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!