Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A rendőrség mindent megtehet?

A rendőrség mindent megtehet?

Figyelt kérdés
2 napja bevittek...,mert a helyi csehóban,volt egy kis szóváltás,de semmi affér.Bent a rendőrségen,mivel hogy nem adtam meg a kötelező tiszteletet,hátrabilincselt kézzel úgy képen rúgtak,hogy alig látok,akkora mokkám van,pár bordám is oda lehet,stb...de nekem alá kellet írnom egy nyilatkozatot,hogy "rendőrségi intézkedés módjával panasszal nem élek".A másik,hogy mire hazakeveredtem a biciklimet is lenyúlták.Sajna senkihez nem fordulhatok,,hisz rám erőltették az aláírást.Azóta alig kapok levegőt,gondolom a bordám nyomja...hú cefetül nézek ki.Lehet ebből rendőrségi feljelentésem?Csak 1órára voltam előállítva és jöhettem haza.

2013. dec. 13. 07:47
 11/100 anonim ***** válasza:
9%

bocs, de te nem vagy tiszta, apám ...

"papírjog .. AHAA, értem. hát nézd, papírjog vagy sem, azért akkor felvilágosítalak, hogy a bíróságok úgy nagy átlagban a "papírjogból" dolgoznak ... és sztem ez bőven elég.

2013. dec. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/100 anonim ***** válasza:
33%

De megteheted azt is, hogy elmész a templomba holnapután délelőtt és meggyónód, amit csináltál. Majd elmondasz, tíz miatyánkot meg tíz üdvözlégy Máriát, vagy amit rád kiszabnak.

A rendőrnek meg adj hálát, hogy ilyen emberséges volt veled, és megpróbált jó modorra nevelni. Remélem tanultál az esetből!

2013. dec. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/100 anonim ***** válasza:

Papírjog, igen papírjog! Ha olyan okos vagy nyilván olvastál Roscoe Pound-ot, tudod Law in Books and Law in Action!

De nem tudom, hogy mit jogászkodunk itt? Kit érdekelnek most a bíróságok? Örüljön, hogy ennyivel megúszta!

2013. dec. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/100 A kérdező kommentje:
Sajnos csak rendőr tanúim vannak:(,ugyanis bent vertek péppé.Tisztelet:egy idegbeteg rendőrnek miért adjam meg a tiszteletet??Mert annak tanult,hogy vállapos legyen?Csak annyit kérdeztem tőlük,hogy ezt a vasat nem lehetne levenni rólam,nem vagyok agresszív,válasz úgy képen rúgott,hogy hanyatt estem és még jött pár surranós.Szóval nincs tanúm,különben is a 10-15 unatkozó rendőrnek essek neki egy feljelentéssel,szerintem kiröhögnek,mert akkor semmi se látszott,csak az orrom vérzett.Kérdeztem,hogy ez mire volt jó?Csak kaptam még egyet.Az jó ötlet,hogy lefotózom magam,mert azóta sehol se voltam,de ha kórházba,megkérdezik,hogy ezt ki csinálta?Annak nem sok értelmét látom,hogy a rendőrség!"hisz a rendőrség nem ellenünk van,hanem értünk"!Igazából az érdekelne,hogy maga a rendőrség fel jelentene-e valamilyen indokkal?Senkit nem bántottam,csak kicsúszott egy-két káromkodás,a lejmolósoknak a csehóban.Reggel 5-től nyomtam az ipart itthon,teljes belső átalakítás,végeztem egy részével és elugrottam 1-2 sörre.Tanúlság soha többé nem megyek egy csehóba se.Elég nagy darab ember vagyok és valakit elküldök "szép szavakkal" mellőlem,hogy fizessek már neki is valamit...megoldás rendőrség!
2013. dec. 13. 08:53
 15/100 anonim ***** válasza:

dehogy jelentenek! azok még azt is próbálják eltűntetni, hogy te egyáltalán ott jártál, ne aggódj! volt már hasonló esetem, aztán amikor mentünk vissza az ügyféllel, már eltűntek a papírok, és azt is letagadták, hogy az illető valaha ott járt volna (de ráadásul pont azok, akik előző nap még megverték, 10-en állították h sose látták ..) na ennyit a magyar rendőrségről.


Igazad van, de ha meg semmit se teszel, na úgy nem is lesz semmi. Ezért írtam, h nem elég önmagában egy feljelentés, azonnal látlelet kell és azonnal nyilvánosság kell! úgy már nem fogja az ügyészség eltüntetni a feljelentésed!


Igen, monjdd azt h rendőrök vertek meg, ennyi, de mindenképp vigyél magaddal tanút, és azt is írtam, hogy semmit ne a kis helyeden intézz, ahol naná megvannak az összefonódásaok, és még az orvos se lesz hajlandó leírni az igazat. menj egy közeli nagyvárosba és csakis tanúval! te pedig megjelölhetsz bárkit aki bent lehet veled egy orvosi vizsgálaton, és akkor legalább arra lesz tanúd, hogy mennyire valósan írta le a dolgokat az orvos.


nézd, ez természeténél fogva ilyen ügy, hogy nincs tanú. ennyi. de ezen senki se csodálkozik, hiszen ha lenne, nyilván nem tették volna ezt veled. úgyh csak emiatt nem kell meghátrálni, sajnos magyarország itt tart még, de ezért javasoltam h szépen a youtubera tedd fel, jó lenne persze angolul, nem tudom, mennyire tudsz, aztán hadd lássák a népek mi megy itt ...

2013. dec. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/100 anonim ***** válasza:

istenem ...


de szal az ember ilyen helyen él, ahol tényleg inkább félni kell, ha meglátsz egy rendőrt, nemhogy segítene, és akkor itt papol a nagy politika arról, hogy ez az ország milyen jogállam, és nem értik, sokan miért olyan "'hazafiatlanok", hogy az egyetlen céljuk, hogy mihamarabb kihúzzanak innen valami civilizált országba ...


mondjak egy példát, milyen egy jogállami rendőr?

kint voltunk Madridban, este mentünk szórakozni, és baromira elkeveredtünk, na aztán végre megláttunk két lebzselő rendőrt az utcán, aztán mikor mondtuk, hova akarunk menni, egyből felajánlották, hogy üljünk be, majd elvisznek, mert nagyon rossz helyen vagyunk :)


hát na ... szal lehetne még mit tanulni, de saJNOS A legkisebb esélyét se látom annak, hogy itt belátható időn belül civilizálódik a rendőrség is :(


(és a példasort folytathatnám még akár angol rendőrrel kapcsolatban is, de az olaszoknál is volt kellemes élményünk, lényeg hogy tényleg azért vannak, hogy segítsenek ... ennyi. egy ilyen esetből ott olyan botrány lenne, hogy a fél rendőrséget kirúgnák és lecsuknák, sőt, eleve az állampolgár is kikéri magának ha nem udvariasak, és felvilágosítják, hogy ugye tudják, hogy az ő adójukból van munkájuk és ők tartják el őket? .... ennyi. ugye enyhén más szemlélet?)

2013. dec. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/100 anonim ***** válasza:
Azért egy biztos, itthon sem kell minden rendőrt egy kalap alá venni!!! Itt is sok normális, segítőkész, valóban a hivatás szellemiségének megfelelő van!
2013. dec. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/100 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés egy kitalált provokáció a rendőrség lejáratására.
2013. dec. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/100 anonim ***** válasza:
Jelenteni fogom.
2013. dec. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/100 anonim ***** válasza:

hhááát izé ...


mutass nekem egy ilyet lécci! sajnos még nem találkoztam ezzel a típussal, pedig elég sokat ismerek :(


nemrég egy olasz ismerős volt nálunk, naná ide jön magyarországra, természetesen már az első éjjel feltörték a kocsiját, na aztán bementem vele feljelentést tenni, és az meg szegénykém ugye nem igazán van a magyar bunkósághoz szokva, és csak elhűlt, amikor fordítottam neki a dolgokat, ugyanis a kedves rendőr úr kezdte egy agresszív kioktatással, hogy ha ő lenne a törvényhozó, ő azonnal 100 ezer Ft-os büntetést szabna ki arra, aki a kocsiját olyan helyen hagyja, hogy feltörhessék. na pufff, ezek után az olasz barátomnak elégé keresztbe álltak a szemei, na aztán nagy nehezen sikerült elérni, hogy mélyen tisztelt 8az írásából ítélve jó esetben 6 osztályt végzett) nyomozó úr felvegyen egy tök semmitmondó, hanyag 3 mondatos feljelentést, amelyben csak úgy összehányta a tényeket és igazából le..arta, aztán már ott közölte, hogy minek tesszük, amikor tudjuk, hogy úgyse lesz meg az elkövető, mert ezzel úgyse tudnak ők foglalkozni.


nos ... erre már mit mondjak? megint kérdezném: hol élünk?


úgyh bocs, de sajnos nem egyedi, elszigetelt esetről van szó, hanem teljes lelkiismerettel lehet általánosítani, és a kivételeket persze fehér hollóként kiemelni, na de ahogy írtam, én még nem láttam olyat.

2013. dec. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!