Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A rendőrség mindent megtehet?

A rendőrség mindent megtehet?

Figyelt kérdés
2 napja bevittek...,mert a helyi csehóban,volt egy kis szóváltás,de semmi affér.Bent a rendőrségen,mivel hogy nem adtam meg a kötelező tiszteletet,hátrabilincselt kézzel úgy képen rúgtak,hogy alig látok,akkora mokkám van,pár bordám is oda lehet,stb...de nekem alá kellet írnom egy nyilatkozatot,hogy "rendőrségi intézkedés módjával panasszal nem élek".A másik,hogy mire hazakeveredtem a biciklimet is lenyúlták.Sajna senkihez nem fordulhatok,,hisz rám erőltették az aláírást.Azóta alig kapok levegőt,gondolom a bordám nyomja...hú cefetül nézek ki.Lehet ebből rendőrségi feljelentésem?Csak 1órára voltam előállítva és jöhettem haza.

2013. dec. 13. 07:47
 51/100 anonim ***** válasza:
Biztos te vagy az a kérdező, aki kiírta, hogy kamukat szokott kérdezni...
2013. dec. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/100 anonim ***** válasza:

de jézusúristen, így állítólagos jogállami környezetben hogy jönne már ide a jobbik meg gárdisták? meg főleg az ő "rendtevésük"? az meg a másik dolog, h én pl sokkal inkább látom azt, hogy őket kellene alaposan helyre tenni ... ennyi.

tényleg sokszor nem értem, ki hol él, de szal nagyon durva gondolatok repkednek itt.


Ezt a kamu-kérdést meg hagyjátok már! Sztetek itt mindenki unatkozik? megfigyeltem, hogy az a kérdés, ami kicsit is eltér a szürke átlagtól vagy esetleg tabutémákat feszeget, na ott rögtön megjelennek azok az elemek, akik visszatérően és erőszakosan "kamusoznak".

2013. dec. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/100 A kérdező kommentje:
Sziasztok,látom azért sokan képben vannak!Valaki írta,hogy szerezzek tanúkat.Szerintetek ki mer tanúskodni egy rendőr ellen is rajtam kívül?Előbb jött a kapitalizmus,most egy diktatórikus rendszerben vagyunk,csak hát nagyon nehéz észrevenni ugye?Nekem van 9 rendőr tanúm!!!Ők saját maguk,ugyanis ott a kamera,ahogy az összes rendőr nekem esett hátrabilincselve.Megkapom a feljelentést...Mi az indok?Az is lehet,hogy épp arról az időpontról éppen egész véletlenül nincs felvétel!De akkor én ott se jártam!Ha igen akkor több helyen el van mentve,hogy nézek ki!Lefilmeztem magam!Ha azzal jönnek,hogy más vert el,akkor,hol az illető feljelentése,akkor miért nem hívták ki a rendőröket???Ugyanis ahol "begyűjtöttek" semmiféle ellenállást nem tanúsítottam!De odabent vigyorogva péppé aláztak!Megvárom amíg feljelentést kapok és én előveszem a bizonyítékom!Ha nem lesz belőle semmi ismét egy eltusolt ügy lesz.De nagyon is jó nekem ez a felvétel!Ezt a húzást megteszi a rendőrség nemzetközi botrány lesz és nem csak én nem fogom tisztelni őket!!!Valaki írta,hogy bárki elverhetett volna...Nos én egy 2-3 éves kezelésen vagyok túl,mert melanómám volt,vagy van, nem hat meg!De úgy küzdöttem le ezt a rákot,hogy nem hagytam el magam,hanem nem gyengén "kigyúrtam" magamból ezt,szóval maga a megjelenésem is olyan,hogy ez egy kihívás,hogy egy ekkora embert le lehet nyomni.Hátrabilincselve meg még ott fényezte magát B.főtörzs zászlós,hogy ő mekkora egy király,erre a többi is megmutatta!!!Miért nem lépek???Mert kivárom,hogy mi lesz belőle.Hajrá demokrácia!!!
2013. dec. 14. 08:49
 54/100 A kérdező kommentje:
52-es jól mondod!Szerinted pontgyűjtő kamu ember vagyok?Egy kiírást írtam,itt a hozzászólóknak,lehet pontjuk nem nekem.Próbálok válaszolni mindenkinek.Se tömeg uszító nem vagyok se mintapolgár,de azért ácsi már!Ha már a jobbik is szóba került,szerintetek ki küzd a legjobban az igazságtalanság ellen!?Még a szoc. anyám is igazat adott nekik,mert ő a "földmaffia" ellen küzd és maga "nép" zavarta el őt,hogy vállalja be a kamarai tisztességet,mert ő is küzd!Így állandó jelenése van a parlamentben!ÉSSS ez se kamu!!!Heti szinten kapja a feljelentéseket ő is,mert ki mer állni az igazságáért!!!Volt olyan esete,hogy se ügyvéd se ügyész nem mert megjelenni,így magára maradt,mint én,de ő is nyer mindig,hiába környékeznek meg bárkit is...Ez lett Magyarországból!Ha egy normális királyunk,fel kelne a sírjából,azzal kezdené,hogy kipofozna mindenkit a parlamentből!Mert pl:mik ezek a kampányok?Ezek csak köpködések,semmi több!Ja és jut eszembe,mi nem tetszett a rendőröknek még,hogy egy magyar címeres baseboll sapka volt rajtam!Így már azonosultam a "csúnya, rossz" gárdistákkal egyből.
2013. dec. 14. 09:19
 55/100 anonim ***** válasza:

figy, nem lesz ott feljelentés, emiatt ne aggódj!

azt az ügyet olyan gyorsan elsüllyesztik a pokol legmélyebb bugyrába h a jó isten se bizonyítja be még azt se, h te ott jártál aznap.-- ennyi.

ja hát demokrácia, az hogyne :)


viszont a saját felvételeiddel nem fogsz tudni érvényesülni, kivéve ha van pár tanúd aki igazolja, hogy tényleg akkor készült, bár láttam már olyat, hogy valaki tanú hiányában úgy fotózgatta és videózta le magát, hogy egy aznapi újságot maga mellé tett, és így akkor nem lehetett az időpontot megkérdőjelezni.


A kamerafelvételek meg természetesen ott vannak, de szintén természetesen légy nyugodt, hogy "számítástechnikai zavar miatt" már el is kavarodtak.


Sajnos ezek pszichésen nagyon beteg emberek, baromi nehéz kezdeni velük valamit. Itt addig tényleg nem lesz rend, amíg a jogvédő és emberjogi szervezetek által folyamatosan erőltetett, rendőrség feletti 3-as kontroll nem valósul meg, azaz

-civil kontroll

-videokamerás felvétel a kihallgatásokról és előállításokról

-rendőri intézkedés (különösen kihallgatások) után kötelező szűrés az állampolgárok panasza alapján, de persze nem saját, belső ellenőrzéssel, hanem külsős, civil és független testület által működtetett gépezet.


Elvben nálunk is van belső ellenőrzés, de hát ... nem kell ugye kommentálnom. Ha ilyesminek csak a gyanúja is felmerül egy valódi jogállamban, a rendőrség saját belső ellenőrzése olyan szinten száll rá arra a rendőrre, hogy egy perc nyugta nem lesz, és előbb hagyja ott a szervezetet, minthogy legyen alkalma még bármi hasonlót elkövetni. Na de ettől mi szintén messze vagyunk. Jobb helyeken viszont úgy gondolkodnak, hogy köszönik szépen, de bűnöző rendőrökből nem kérnek, és kivetik maguk közül az ilyen elemeket.

Ugye, hogy magyar szemmel milyen fura, ha valami normálisan működik? :((((

2013. dec. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/100 A kérdező kommentje:

1:Lehet,hogy várom a feljelentést...tudom fura egy figura vagyok,de így fény derülne az igazságra,mert senki nem tesz semmit!"Örüljön,hogy ennyivel megúszta!"

2:Lefilmeztem magam és dátumokat soroltam,igaz alig lehet kibogózni mit is mondtam,mert az állkapcsom is oda van...Ha jönne a feljelentés,ott az előállítás dátuma,amit én is belemondtam a kamerába,meg azt hogy most hogy nézek ki,már kezd sárgulni tehát múlik...de nem rossz az ötleted,de ezt simán ki lehet játszani,hogy mikori is az, az újság?!De a telefon az rögzíti a dátumot,amit eldugtam.

3 az ottani felvételek egyértelmű!

4 nem volt kihallgatás!Se kamerás semmilyen,egyszerűen lebilincselve ott ültem egy órát!Közben péppé vertek,mert azt a bilincset is iszonyúan szorosan tették rám!Ez is nagy kommunikáció volt,ha nem veszitek le akkor,legalább lazítsatok rajta."bírja már ki ezt a 10 percet mindjárt mehet",bamm még egy saller.Igen 10 perc múlva már egyáltalán nem voltam bűnös!Hát nem érdekes?

5 Hétfőn találkozóm van egy jogi emberkével,kíváncsi vagyok ő mit mond erre!

Papírom:"Igazolás a rendőrségi előállítás tartalmáról".Se vádlott,se gyanúsított.Tehát,már ott is elismerték,hogy semmi gubanc velem,csak élvezték a hatalmukat.

2013. dec. 14. 12:19
 57/100 anonim ***** válasza:
52%

tegyél feljelentést, ne itt írogass.


A rendőrök sem szeretik már az ilyen rendőröket, nekem mindegyik szidja az ilyet.

2013. dec. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/100 anonim ***** válasza:

Én inkább szavazok arra, hogy a rendőröknek legyen szabadabb kezük. Máshogy nincs rend a cigányok is ezért lopnak. ha jól elvernék őket más lenne.


A kérdező sem különb, büntetve volt, felfüggesztett, kocsmai balhézós stb.

2013. dec. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/100 anonim ***** válasza:

58-ast hagyjuk is, de 57-es! ezt honnan vagy hogy tapasztalod? sajnos nekem a munkám miatt elég sok közvetlen tapasztalatom van, de nagy átlagban nem igazán látom rózsásnak a helyzetet, pontosabban legtöbbször minimális pozitív változást se látok.

Valahogy a "to serve and protect" szellem helyett nálunk megmaradt a rendőrség a "hagyományosan magyar módon értelmezett" erőszakszervezetnek ... Az alapvető probléma az, hogy tök hiába módosítgatunk és hozunk elvileg jogállamiságot tükröző jogszabályokat, ha egyszer azok gyakorlatban való érvényesülése igen kérdéses, pontosabban egyáltalán nem lehetséges.

2013. dec. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/100 anonim ***** válasza:
Na most már fejezd be a sírást kérdező! Kezdj el rendesen viselkedni, akkor majd nem vernek meg!
2013. dec. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!