Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A rendőrség mindent megtehet?

A rendőrség mindent megtehet?

Figyelt kérdés
2 napja bevittek...,mert a helyi csehóban,volt egy kis szóváltás,de semmi affér.Bent a rendőrségen,mivel hogy nem adtam meg a kötelező tiszteletet,hátrabilincselt kézzel úgy képen rúgtak,hogy alig látok,akkora mokkám van,pár bordám is oda lehet,stb...de nekem alá kellet írnom egy nyilatkozatot,hogy "rendőrségi intézkedés módjával panasszal nem élek".A másik,hogy mire hazakeveredtem a biciklimet is lenyúlták.Sajna senkihez nem fordulhatok,,hisz rám erőltették az aláírást.Azóta alig kapok levegőt,gondolom a bordám nyomja...hú cefetül nézek ki.Lehet ebből rendőrségi feljelentésem?Csak 1órára voltam előállítva és jöhettem haza.

2013. dec. 13. 07:47
 21/100 anonim ***** válasza:

hogyne ..


nem, ez csak a realitás, nem provokáció

2013. dec. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/100 anonim ***** válasza:
11-es! Íratlan szabályok is léteznek. Sokszor erősebbek mint az írottak!
2013. dec. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/100 anonim ***** válasza:

így van, léteznek.


és te láttál már bírósági ítéletet hozni íratlan szabályokból?


megálljunk ismét, kevered a dolgokat! a jogállamiságnak a lényege pont az, hogy a jognak, a tényállásnak betűről betűre stimmelnie kell! ilyen téren nincs "szokásjog", de megjegyzem, hogy ez a magatartás (bűncselekmény-sorozat) abba se férne bele!!!

2013. dec. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/100 anonim ***** válasza:

09:09 példákat az ellenkezőjére is lehet mondani, az USA-ban ha nem engedelmeskedsz a rendőrnek, vagy akár csak hozzáérsz, akkor egy pillanat alatt üt, lenyom a földre, megbilincsel, stb. A segítőkészség egy jogkövető személlyel egész más dolog, a kettő nem zárja ki egymást.


Vannak olyan balhés egyének, akiket csak erővel lehet meggyőzni, és talán a kérdezőt is ilyennek vélték a rendőrök. Vagy tényleg tahók voltak, mert ehhez vannak hozzászokva és mindenkit ütnek.

2013. dec. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/100 anonim ***** válasza:

de most nézd meg ezt a 25-öst :)


no comment ...


az USA meg igen, valóban igaz amit írsz, de azt is tegyük hozzá, hogy csak egyszer csinál ilyet jogtalanul, aztán meg az amerikai állampolgár olyannyira öntudatos a jogait illetően, hogy a gatyájából is kiperli nem csak a rendőrt de az egész családját, rokonságát. úgyh igaz, persze, csak kicsit árnyaltabban.


Az pedig egy újabb fejezet, hogy az USA miben tér el, én modellként inkább a ny-e-i civilizált jogállamok rendőrségét venném.

2013. dec. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/100 A kérdező kommentje:
Volt nyáron még egy eset...ha már a magyar rendőröknél tartunk.Rakodó voltam a saját gyümölcsöseinkben.Nem volt nálam a személyi,pl:hogy el ne hagyjam,már csörögtek a bilincsel és ott álljak vigyázva a teherautó mellett,egészen addig amíg meg nem tudták,hogy kitől béreljük a teherautót!!!Megnézték a szállítót.."elnézést a zavarásért,további jó utat"!Csak ennyit!Természetesen vannak jó rendőrök is akik nem a napi 10 büntetéses normára hajtanak.A valós bűnözők,meg kint rohangálnak...az egyik ismerősöm szó szerint kibelezték a romák,csak hát a média se így hozta le,hanem egyszerű késelésről volt szó.Persze a tettes nem lett meg.Mert azt keresni is kellene!!!!
2013. dec. 13. 09:37
 27/100 anonim ***** válasza:

Na jól van ismerem én már ezt a volt egy kis szóváltás meg nem csináltam semmit aztán fél holtra vertek c nótát:D

Mondjuk úgy inkább, h nem emlékszel:D

2013. dec. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/100 anonim ***** válasza:
Hét ne cigányozz.
2013. dec. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/100 anonim ***** válasza:
ittas voltál?
2013. dec. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/100 A kérdező kommentje:
2-3 sör után szerinted?Ha egy pikolót is megiszok már ittas vagyok,nem?
2013. dec. 13. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!