Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Érdemes lenne belevágnom? Nem...

Érdemes lenne belevágnom? Nem vagyok hozzá elég "öreg"?

Figyelt kérdés
18 éves srác vagyok aki meg szeretne tanulni egy harcművészetet/küzdősportot ami a judo/cselgáncs lenne. Kb egy év múlva szeretném elkezdeni mert voltak kisebb-nagyobb egészségügyi problémáim és emellett jövőre végzek az iskolával is és egy nagyobb városba megyek továbbtanulni ahol szintén oktatját ezt sportot.

2019. aug. 6. 22:51
 1/5 anonim válasza:
100%
Chuck Norris 18 évesen ismerkedett meg a katonaságnál a küzdősporttal.Nem tudom pontosan,de kb 6x karate világbajnok,aki saját harcművészeti stílust is teremtett.Szóval miről beszélünk?!Csak óvatosan a megszerzett tudással.Ismerek olyat aki péppé vert pár nyomorultat pár üveg sör után.Fegyelem,tisztelet,remélem erre is megtanítanak...
2019. aug. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Kissé figyelmetlen voltam,nem esett le hogy judoról van szó.Való igaz hogy ezt a küzdősportot célszerűbb fiatal korban elkezdeni hiszen a rugalmasság,vagy esés technika élsajátítása stb könnyebb ebben a korban,de azt gondolom hogy kortól független dolog ez(hacsak nem az olimpiára készülsz)Jómagam 20 évesen kezdtem el a kick-boxot ezért írtam hogy nem késő szerintem
2019. aug. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Hogy lennél már öreg hozzá!? Ne szórakozz kérlek! Kezd el és kész!
2019. aug. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
van kifejezetten kezdő felnőtteknek is csoport nagyobb városokban
2019. aug. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én 35 évesen kezdtem, de ehhez kellett az a szerencse, hogy induljon egy kezdő felnőtt csoport, jellemzően azokból a szülőkből, akiknek a gyerekei oda jártak.


De leginkább azért nem foglalkoznak a felnőttekkel, mert a judo inkább olimpiai sportág, mintsem harcművészet, tehát az egész intézményrendszer a folyamatos utánpótlásnevelésről szól, abban a reményben, hogy a hosszú munka végén olimpiai érmek, pontok születnek.


Ezért aztán viszonylag sok gyerek judozik, de aki egyszer abbahagyja (tanulás, más érdeklődés, vagy diákévek után jön a felnőtt lét), az már nehezen csatornázódik vissza, felnőttként kezdeni pedig nagyon ritka.


Ha van lehetőséged, akkor nagyon jó ötlet elkezdeni.

2019. aug. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!