Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ki lehet rúgatni egy testnevel...

Ki lehet rúgatni egy testnevelés tanárt azért mert nagyon meghízott?

Figyelt kérdés

Egy fiatal srácról van szó. 3 éve kezdett testnevelést tanítani az iskolában ahova a gyerekemet járatom. Ha jól tudom akkor kezdett frissen a szakmában. Az elmúlt két évben viszont nagyon sokat hízott. 30-40 kilót szerintem biztos. Tegnap találkoztunk vele véletlenül és még kövérebbnek tűnt, mint a tanévzárón.

Nem tudom mit lehetne vele kezdeni, de nem akarom, hogy rossz példát mutasson a gyerekeknek. Nem úgy néz ki, mint aki sokat edz csak sokat is eszik és ezért nagyobb darab (amivel nem lenne annyira bajom) Hanem úgy néz ki, mint aki nincs formában, egészségtelenül él és nincs önkontrollja.

Nem tudom hogy a magánéletében mi történik, hogy ennyire elengedte magát, de az szerintem nem járja ha meg sem tudja mutatni a gyerekeknek a gyakorlatokat, mert maga nem akarja vagy nem tudja már elvégezni.

Persze nem akarok egyébként kiszúrni a fickóval, mert rendes embernek tűnik, de valamit csak tenni kéne szerintem.

Ti mihez kezdenétek a helyemben?



2019. aug. 19. 18:32
 1/8 anonim válasza:
100%

Ha nem akarsz vele kiszúrni, hagyd, hogy az igazgató döntsön! Biztos látja ő is, hogy mi a helyzet...

Minket egy "öreg néni" tanított tesi órán. Ő sem nagyon ugrabugrált. A legügyesebb osztálytársunkat használta, ha valami újat akart bemutatni.

2019. aug. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%

Elég rasszista kérdés.

Ha beteg, rákos, vagy elveszti valamelyik végtagját akkor is kirúgatnád?

Netalán akkor is ha meleg lenne?

Ezek mind ütköznek a mai törvényekkel mellesleg

2019. aug. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szülőként én nem szólnék ilyenbe bele. Ha meg azt akarod, hogy senki ne mutasson rossz példát a gyereknek, zárd ketrecbe és óvd minden emberi kapcsolattól.
2019. aug. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

Semmi köze a testsúlyának ahhoz hogy elvégeztesse a gyerekekkel a tornaóra gyakorlatait. Azt a fekvőtámasz felülés tigrisbukfenc triumvirátust. Mert nagyjából ennyiről szólnak ezek az órák ha az iskolai tornateremben végzik őket.


Másrészt azokat a tanárokat is ki kéne rúgatni akik dohányoznak, vonalzóval csapkodják az asztalt, megfélemlítik a gyerekeket, kulcscsomót dobálnak csak úgy nevelési célzattal. Néhány példa a tanulóéveimből, aminek megváltoztatására nem történt semmi egyik esetben sem. Szerintem az hogy egy kövér lett a testneveléstanár messze a leggyengébb probléma. Lehet betegség mögötte vagy komoly lelki, gond. Majd ha a munkáját ez negatívan befolyásolja és az igazgató úgy gondolja akkor majd szóvá teszi neki. Nem kellene szülői szervezkedésbe sem kezdeni, mert az mérhetetlenül kellemetlen és megvetendő ebben az esetben.

2019. aug. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Szerintem sem kell tenned semmit. Nem vagy ott, nem tudod, hogy folyik le az óra. Attól még, hogy kövér a gyerekekkel elvégeztetheti a kellő dolgokat. Ha nagyon érdekel a dolog, a gyerekedet megkérdezheted milyenek a tesi órák. De szerintem felesleges mindenkinek kellemetlenséget okozni azzal, hogy szervezkedni kezdesz.
2019. aug. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 darida ***** válasza:
100%
Szakmai indokod nincs? Csak a testnevelő megjelenése nem tetszik? Ez alapján gondolod, ki kell rúgatni. Félelmetes gondolkodás. Gondolkozz talán szakmai alapon!
2019. aug. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Utoljára melyik tanár mutatta be a gyakorlatokat? Az én gimis éveim alatt egyik se, megkérték a tornász csajt hogy mutassa be.

A mi tesitanárunk volt profit röplabdás. Nem játszik már mert lesérült. Azért el tudja magyarázni a gyakorlatot? Igen. Tud ösztönözni minket, hogy jobban teljesítsünk? Igen. Tud osztályozni? Igen. Tud felügyelni? Igen. Képes olyan órát tartani, ami biztonságos a gyerekeknek? Igen. De nem tudja bemutatni a fejenállást. Akkor rúgják ki? Én tudok fejen állni, de az összes többi felsorolt dologra nem vagyok képes. Legyek inkább én a tanár? Az első órámon mentő vinné el az osztály felét.

Az meg hogy rossz példát mutat...Hacsak nem prédikál minden órán, hogy "gyerekek, egyetek hamburgert" miért mutatna? Mert kövér? Szerinted a gyerekek csak azért elkezdenek zabálni és hízni mert van egy kövér ember a környezetükben?

Magad mondtad, hogy nem tudod, mi van a magánéletével. Ha problémák miatt hízott meg most tényleg rá akarsz tenni még egy lapáttal?

Hagyd békén. A gyerekednek nem lesz baja attól, hogy testes a tesitanára (nekünk is az volt, btw, az osztály 90%-a csontkollekció)

2019. aug. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
ezt most elég zokon vettem testnevelés tanár létemre, igaz én nő vagyok, de én is meghíztam közel 30 kilót az elmúlt két évben. mivel lelkiismeretesen tartom az óráimat, szerencsére még sosem érkezett emiatt panasz. :)
2019. szept. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!