Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért hiszik azt ha valaki...

Miért hiszik azt ha valaki nem jár edzőterembe akkor igénytelen?

Figyelt kérdés

2019. aug. 31. 10:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Kik?
2019. aug. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Például egy ismerősöm leigényteleneztt mert nem járok edzőterembe meg nem edzek. Én mondjuk másképp a magam módján edzek meg vékony is vagyok. Ő is vékony de utálja a külsejét ezért edzeni kezdettvés azt mondja ez az igényes.
2019. aug. 31. 12:50
 3/7 anonim ***** válasza:

Edzőterem alatt a kondit értjük ugye?

Csak mert kezdjük ott, hogy a kondisok kisajátítják lassan az edzés és edzőterem szavakat.


Szóval ha kondis akkor ugyebár azokkal szemben vannak sztereotípiák, pl hogy egyszerű a világlátásuk. Ez az esetek java részében azért igen megalapozott sztereotípia. A te haverod esetében is megállja a helyét...

2019. aug. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

# 3


Én nem értek annyira ehhez a sologhoz de gondolom kondis,és sajna tényleg egyoldalú az ismerősöm látása de nem csak ezen a téren.

2019. aug. 31. 20:38
 5/7 A kérdező kommentje:
"dologhoz
2019. aug. 31. 20:39
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja, hogy az. Szerintem ott a kognitív disszonancia csökkentése van a háttérben. Aki komolyan veszi a testépítést, annak elég sok ideje és energiája megy ebbe bele (rossz esetben az egészsége is). Ha az illető maga mellett lát téged, aki sokkal kevesebb időt és energiát öl a teste karbantartásába, akkor fölhorgadhat benne a kétely, hogy tényleg megéri-e ebbe a dologba annyit belefeccölni. Hogy esetleg fölöslegesen dolgozott eddig, és nem éri meg. Ezt az állapotot hívjuk kognitív disszonanciának: úgy érzi az illető, hogy amit ő csinál, az nem jó.


Az önismeret terén kevésbé kiművelt ember automatikus reakciója ilyenkor, hogy elkezd szapulni téged. Hogy ahogy te csinálod, az igazából nem is jó. Tehát tényleg megéri, sőt szükséges úgy csinálni, ahogy ő csinálja, meghozni azokat az áldozatokat, különben ő is olyan szar alak lenne, mint te. A saját bizonytalansága miatt kell ezt bizonygatnia.


Egészséges lelkű ember, akinek jó az önismerete, időben felismeri ezt az egyébként ösztönös folyamatot, és megállítja, mielőtt a szájáig érne :-)

2019. aug. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

# 6


Én egyébként magas és vékony vagyok,na a srác még egy kicsit vékonyabb mint én meg valamennyivel alacsonyabb is,állítása szerint nem a külvilág miatt csinálja hanem mert szeret edzeni,csak nem n agyon izmosodik.Nekem is mindig azt mondták menjek edzeni mert az nagyon jó dolog önbizalmat ad meg ilyesmi.Na de engem nem érdekel ez az edzés meg ilyesmi,én másképp mozgok.

2019. aug. 31. 23:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!