Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A nyújtás erősebbé teszi az...

A nyújtás erősebbé teszi az ínszalagokat?

Figyelt kérdés

Vagy ha nem, akkor mi?

Mert az enyémek elég gyengék. Folyton ropog mindenem, és a bal térdemen meg már azt hittem, hogy valamennyire rendbejött, de még mindig fáj bizonyos mozgás. Kb 4-5 hónapja voltam ortopédián, és ott a csávó azt mondta, hogy megnyúlt a bal térdszallagom. És kicsit erősödött, de nem eleget.

Meg kb az újizületeim azok, amikben az ínak rendben vannak. (Biztos a sok gépezéstől..:D) Valamit tennek kéne, úgy érzem...:/


Köszi.


2010. júl. 15. 16:48
 1/10 anonim ***** válasza:

A nyújtással felkészíted a szalagokat a terhelésre.Mert ha nyújtás nélkül kezded el terhelni őket elég nagy rá az esély hogy a hirtelen+magasfokú megteheléstől sérülnek.(Húzódás vagy rosszabb esetben szakadás).

Majd amikor vége a terhelésnek "le" kell nyújtani a szalagokat hogy ne hirtelen legyen vége a megterhelésnek.Hanem lassan kerüljön alapállásba...

2010. júl. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Értem.


*ujjizületeim

2010. júl. 15. 17:02
 3/10 anonim ***** válasza:

Jól gondolom hogy a 12-16 éves korosztályba tartozol???

A bal térded nem attól fáj mert gyengék az izületek???

Nem lehet hogy a növéstől???

Én másfél éve fél évet hagytam ki növés miatt és nekem is a bal térdem fájt...

Ha fenn áll az esélye ennek akkor pihenj minimum 2 hónapot.És egyél sok fehérjét.(sajt,hal,csirkehús).

Illetve különböző gyógynövények is segíthetnek...

15/F/focista

2010. júl. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Jaja, én is 15 vagyok.

Mondjuk az orvos azt mondta, hogy úszni, vagy bringázni érdemes.

Gondolom azért, mert az megdolgoztatja az izmokat, de nem helyez túl nagy terhelést az ízületekre.

Meg gerinctorna is kéne, szal jó vagyok. Mondjuk csak mostanában tűnt fel, hogy ennyire "gyenge" vagyok.

2010. júl. 15. 17:25
 5/10 A kérdező kommentje:

Ja, és am nem hiszem hogy túl gyors növéstől. Vagy legalábbis nem tűnt fel, de lehet.

Mert kb egy év alatt nőttem 4 cmt. Mondjuk azt lehet hogy az év végében, és így rovid idő alatt nőttem sokat. Fene tudja.

2010. júl. 15. 17:27
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor az lesz:).Mehet a pihi sztem.Aztán biciklizés+úszás.
2010. júl. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

edzés előtt csak akkor nyújts, ha nem súlyzós edzést végzel. Olyankor ugyanis túl nagy a terhelés, és pont ezért szakadhatnak a szalagok.


Egyébként a ropogás az genetika, nem a szalagok ropognak, hanem az izületek. Erre max izületvédő cuccokat szedhetsz, meg persze kell eleget inni (1liter/20kg), stb..

2010. júl. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A ropogás az nem feltétlen genetika. Csak laza ízületek. Ez vagy gyenge imomzattól, vagy gyenge szalagoktól lehet.

Fiatalkorban elég sok gyereknek van.

2010. júl. 15. 19:26
 9/10 anonim ***** válasza:

nem

a ropogás nem a laza izülettől van

hanem attől, h ki van nyúlűva az izületed, és az a folyadék, ami benne van, kifolyt, vagy annak egy rsze, és emiatt ott bent nem mozog olyan simán,hanem egymáshoz ütődik az izület

2010. júl. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
NEM.
2010. júl. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!