Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ti milyen sportot és egészsége...

Ti milyen sportot és egészséges életmódot tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

Közel 17 vagyok és túlsúlyos. 190 cm magas és 107 kg vagyok és ez rendkívül zavaró, hogy több mint 10 kg túlsúly van rajtam. Nem szeretnék lefogyni 80 kg-ra, ez eszembe se jutott, de egy 95-100 között minimum még júliusig, ami kb. 3 hónap.

Nem találtam meg az én sportomat, és sajnos hiába próbálok egészséges életmódot folytatni, egyszerűen nem megy..

A túlsúlyom nagyon zavaró tud lenni, már általánosban is nagyon kövér voltam, és akkoriban is sokat csúfoltak, de szerencsére a magasságom változtatott egy kicsit az alakomon, de nem sokat.

Sajnos az önbizalmam is eléggé lesüllyedt az évek alatt, amit köszönhetek asok csúfolásnak, verekedésnek, és apámnak is, mert kövér disznónak, meg malackának hív már régóta és sűrűn mondja.

Lehetséges, hogy depressziós is vagyok már régóta, igaz barátaim sincsenek, akik támogatnának.

A lényeg az, hogy szeretnék véget tenni ennek az életmódnak, és tovább lépni.

Régebben rengeteg fehér kenyeret ettem, de mostanra tudom, hogy egészségtelen, ritkábban eszem kb. hetente 1X két szelet.

megpróbálnék csak napi ötször, egészséges ételeket fogyasztani. Reggeli: tojás, zöldség, sovány hús

Tízóraira gyümölcsöt

Ebédre: leves, valami főzelék, csirkemellel pl.

Uzsonnára joghurt (házilag cukormentes)

És vacsorára valamilyen saláta esetleg.

A mostani étrendem eléggé ingadozó: egyszer nem reggelizek, egyszer nassolok stb. Ezt minél előbb be szeretném fejezni és sportolni szeretnék.



2019. ápr. 23. 09:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Biciklizés, úszás, ezek amik viszonylag könnyen teljesíthetőek túlsúllyal. Lényeg a fokozatosan több mozgás és rendszeresség. Mit sportolnál szívesen?
2019. ápr. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

inkább olyasmire gondoltam, mint amit te írtál.

A futást nem szeretem, túlságosan kifulladok. Az úszás nagyon jó, lehűti a testemet, így nem fáradok el annyira.

A biciklizést is kedvelem, de napi 10 km-t tudnék kerékpározni.

Gondoltam a horgászásra, de az nemigazán sportos hobbi.

2019. ápr. 23. 12:16
 3/3 anonim ***** válasza:
A napi 10km az teljesen jó. Aztán növeld a távot időnként. Egy idő után elég ha kétnaponta edzel hosszabb távokat. A lényeg hogy ne maradjon ki edzés. Ha igen, másnapra tedd át, de a heti 3-4-5 alkalom meglegyen, csak így lesz eredménye. Segít ha felírod honnan indultál, és jó visszanézni hogy mennyire sokat fejlődsz.
2019. ápr. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!