Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Biciklizéstől vékonyodik vagy...

Biciklizéstől vékonyodik vagy izmosodik a lábam? Többi lent+kép

Figyelt kérdés

Elég vékonyak a lábaim és jó lenne ha kicsit izmosodnának. Ahhoz mennyit kéne bicikliznem egy nap hogy 1-2 hónapon belül látható eredményeket érjek el?


Kép rólam: [link]


2010. júl. 15. 20:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Ja, vékonyak a lábaid, de az enyémek még vékonyabbak:)

Amúgy alkatfüggő. Elég keményen kell biciklizned (és a futást is ajánlom), hogy ilyen rövid idő alatt messziről is látható legyen. 2 naponta tekersz durranásig (mondjuk gyors tempóban 20-30km), akkor talán. Naponta nem ajánlom, inkább 1 nap pihenő, 1 nap halál. Nem vagyok szakértő e téren, javítsatok ki, ha hülyeséget írtam.

2010. júl. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én biciklizés helyett mást ajánlok neked. Lépcsőzés, békaszökdelés, törpejárás, guggolások, guggolásból felugrás. Sok dolog van még amivel a combodat erősítheted, de ezekkel jó eredményeket tudsz elérni véleményem szerint.
2010. júl. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

először vékonyodik(bár a tiéd már nem hiszem, hogy tud) > erősödik > izmosodik

persze nem olyan ütemben és nem akkorára mint gondolod.

Más gyakorlatokat végezz, ha az izmosítás a célod

2010. júl. 16. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igazából mindenféle mozgással lehet vékonyítani és vastagítani is a lábad. Minden az étkezéstől függ. Amíg negatív kalóriás a napi beviteled addig vékonyodni fog a lábad amíg pozitív addig vastagodni. Ami viszont tény, hogy biciklivel lehet a legnehezebben izmosodni mert akkor izmosodik az ember gyorsan, ha megfelelő az ellenhatás. Tehát pl ha tudnál 20 percet tekerni egyfolytában emelkedőn akkor az jó lenne de egyenesbe sajnos nem elég. Neked is ismét csak a kondit javaslom azzal lehet a leggyorsabban elérni. Lábgép, guggolás súllyal, vádlizás... sok gyakorlat van. A futás sem rossz, de ott viszont a sprintet ajánlom, gyors megállással és még gyorsabb újraindulással.

Tehát a koncepció: leterhelni az izmokat és megfelelően enni.

2010. júl. 16. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát a biciklizés + futás kombó nem rossz. Futástól jól érzed a vádlidat, szerintem vékonyodni nem fog ez semmiképp.
2010. júl. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

kondiba ritkán tudok menni mert elég messze van a legközelebbi, ugyhogy csak itthon végezhető gyakorlatokat tudok csinálni.. azért gondoltam biciklizésre mert tour de france-on úgy vettem észre hogy az összes versenyzőnek izmos és vastag lába van bár lehet nem a biciklizéstől.. nem tudom

2010. júl. 16. 19:11
 7/8 Gyenes Tamás Nűnű ***** válasza:

a vastag izomzat ahhoz kell, hogy hirtelen nagy erőt tudj kifejteni. Ez nem csak a súlyemelőkre igaz, hanem a sprinterekre is.

Ráadásul, az izom tárolja a glikogént, azt az "üzemanyagot" amivel lehet fokozni a teljesítményt. Ugyanis a test a glikogénből akkor is tud energiát nyerni, mikor már nincs több oxigén. Ezért is izmosak a sprinterek, emiatt van olyan karjuk is például.

A tour de france-ot nem ismerem igazán, de szerintem azoknak az embereknek nem különösebben vastag a lábuk, legfeljebb csak úgy tűnik, mert alapvetően vékony emberekről van szó.

Szerény véleményem szerint, ha egy mozdulatból, gyakorlatból 20-nál többet meg tudsz csinálni egy szuszra, akkor az már nem igazán erősíti tovább az adott izom vastagodását. Testépítők 6-12 közötti tartományban dolgoznak, heti egy alkalommal edzenek egy izmot, a fent említett ismétlésszám mellett kb. 10-18 szériával (több gyakorlat együttesen).

2010. júl. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak annyit fűznék még hozzá, hogy a bicikliseknél is vannak sprinterek. Általában ugye csapatmunka folyik a tour de france-n is. Egy csapatban pedig vannak sprinterek akiknek az a dolguk, hogy az ellenfeleket lefárasszák. Gondolom az ő lábuk sokkal vastagabb mint a csapatvezetőnek aki valójában megnyeri a futamot. Viszont sohasem lesz olyan izmos lábuk mint egy testépítőnek. Az előző válaszoló szépen leírta miért.
2010. júl. 17. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!