Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nagyon fáj a lábam. Mi lehet...

Nagyon fáj a lábam. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Túlsúlyos vagyok , szinte semmit nem mozogtam már 2 éve. Viszont 2 hónapja elkezdtem diétázni , és sikerült leadnom 7 kilót.

Ma elkezdtem futni. 1 órát futottam pihenés nélkül. Az elején fájt a lábam , de kb 45 perc után elmúlt. Majd miután végeztem az 1 órával és levettem a cipőt , iszonyatosan elkezdett fájni a bal talpam külső része. Konkrétan nem tudok normálisan sétálni , mert elviselhetetlen szúrást érzek. Csak sántítva tudok menni.

A cipő rossz ? Vagy nincs hozzászokva a szervezetem , és nagyon megterheltem ? ( de csak a bal lábam fáj , a jobb nem)

Vagy pedig a bal lábamal ferdén lépek , és azért fájhat ?



2019. dec. 16. 14:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez érdekes, hogy tudtál pihenés nélkül edzetlenül 1 órát futni? Lejtett az út?

Ha 1 órát végigfutottál, akkor te régebben sportolhattál valamit.

Futás közben ált. nem érzi az ember, hogy mi a túl sok. Viszont az elején jelezte a fájás, hogy valami nincs rendben. Ennyiből nem lehet tudni, hogy a cipő, a futási stílusod, az ízület, izom edzetlensége miatt van, de elsősorban soknak találom azt az 1 órát. Én óvatosabban kezdtem volna.

2019. dec. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
És a betonnál sokkal jobb a földes talaj, ha van rá lehetőség, nem írtad, min futottál (kulcsszavakból: futópadon?).
2019. dec. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sok oka lehet. Ha nem múlik el pár napon belül, akkor mindenképpen érdemes orvoshoz fordulni.

Ami okozhatja: betonon futás, egyenlőtlen terhelés, rossz cipő/cipőbetét, túlterhelés, illetve ha nagy a túlsúly rajtad, az is. Túlsúlyosak nem ajánlott a futás, mert nagyon megterheled az ízületeidet. Úszást szokták javasolni inkább. Illetve lehet szervi, tartásbeli gond, ami miatt egyenlőtlen a terheléses, ezt mindenképp érdemes ortopédussal megnézetni, mert ő tud javasolni rá megfelelő kiegészítőt, hogy ne vágd tönkre magad.

Ezen felül érdemes diétával kezdeni, mert helyes étrenddel már sok feleslegtől meg tudsz szabadulni, és utána érdemes mozgással folytatni.

2019. dec. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ :)

Futópadon "futottam" ( inkább intenzívebb séta volt) 15 perc 14%-os emelkedőn és 45 perc gyors gyaloglás.

Most biztos várnom kell pár napot , mert nem tudok normálisan terhelni. De legközelebb lehet csak 20-30 percet fogok futni , és fokozatosan emelem az időt..

2019. dec. 16. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!