Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Körülbelül egy hete elkezdtem...

Körülbelül egy hete elkezdtem futni. Az elején semmi gond nem volt de mostanában minden futás után jobban fáj a lábam, és ez a kellemetlen érzés nap közben sem múlik el. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 29. 19:27
 1/7 A kérdező kommentje:
Pontosabban a térdem fáj.
2015. ápr. 29. 19:33
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Milyen cipőben futsz? Milyen terepen (aszfalt, földút, erdei ösvény, gumijárda stb.)? Túlsúlyos vagy-e? Korábban voltak problémák a térdeddel?

2015. ápr. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezek is okozhatnak gondot, de lehet, hogy a technikád is rossz. Sajnos sok kezdő elköveti azt a hibát túl nagy terhet ró a láb elülső részére, a négyfejű combizomra, ezáltal a térdre. Alapvetően a négyfejű combizom mindenképp dolgozni fog, arra kell koncentrálni, hogy dolgozzon a vádli, combhajlító, és a farizmok is. Ez nem biztos, hogy könnyű, ha nincs izomtudatod.


Nem egy nagy szám ez a videó, de nagyjából látni fogod, hogy milyen mozgást kéne végeznie a lábadnak. https://www.youtube.com/watch?v=VH_0t_eNvgM


A lényeg, hogy nem a sarkukon futunk!

2015. ápr. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
rendes futó cipőben futok. Aszfaltos út mellett és nem vagyok túl súlyos. Korábban nem voltak gondjaim vele de a bátyámnak műteni kellett a térdét és anyukámnak is. Nagyjából minden nap futok 4km-ert kb 15-20 perc alatt szóval annyira nem megerőltető. Arra mindig figyeltem hogy ne a sarkamon fussak
2015. ápr. 30. 17:41
 5/7 anonim ***** válasza:

Régebb kérdezted már,

leírnád, kérlek, hogy hogyan alakult a jelentkező fájdalom a lábadban? Lett-e rá megoldás?

2019. dec. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Úgy alakult,hogy azóta nem futok. A fájdalom azóta is jelentkezik a megerőltetőbb sportoknál. Nem tálaltunk rá megoldást, így igazából csak próbálom minél jobban bemelegíteni a térd körüli izmaimat mielőtt neki állnék mozogni. Ettől még nem lesz fájdalom mentes az intenzív mozgás, de sokkal később jelentkeznek a panaszok.
2019. dec. 17. 07:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy nincs rá (még) meg a megoldás, de köszi, hogy leírtad.
2019. dec. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!