Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ügetésbe indítás és ügetés...

Ügetésbe indítás és ügetés fokozása?

Figyelt kérdés

Hallottam sokat arról, hogy a csizmasegítségek adásánál mennyire fontos az időzítés. Most leginkább a könnyű ügetés érdekelne: abból kiindulva, hogy pl. a bal oldali csizmával zárok, így a ló a balodali hátulsó lábával jobban maga alá lép (lépésben), nem túl logikus, hogy ügetésben akkor zárok mindkét csizmával, amikor leülök a nyeregbe. Tényleg kétoldali csizmasegítséget kell alkalmazni ügetés fokozásánál és akkor, amikor leülök?

A másik pedig az, hogy hogyan kell a lovat elindítani ügetésbe? Eddig elvoltam az erőteljesebb kétoldali csizmasegítséggel, de utánanézve ennek az egésznek, az egyik cikkben ezt írták: "A hátulsó láb hamarabb történő előrelendítését váltja ki az, ha a hátulsó lábra ható előrehajtó segítséget akkor adja a lovas, amikor az átlós elülső lábát éppen felemeli a ló. A segítségadás e módja az átlós lábak egyidejű lépésére, ügetésre ösztönzi a lovat."

Szóval a második kérdésem dióhéjban: Ügetés indítása kétoldali csizmasegítséggel, vagy az idézett mondat alapján történik?

Előre is köszi a válaszokat!



2019. dec. 21. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Az edződet kérdezd meg, mert ezt úgyis lovon ülve tanulod meg és tudod alkalmazni. Hiába van meg elméletben, ha a lovon nem megy, mert nem jókor alkalmazod. Ne félj kérdezni az oktatódtól.
2019. dec. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos az én edzőm nem egy tipikus nagy lovasiskolai edző. Egy tanyán tanulok lovagolni, ahol nem mennek bele ilyen részletekbe. Ezzel csak magamat szeretném fejleszteni, és a válaszok, elmélet alapján gyakorolni, kipróbálni gyakorlatban is.
2019. dec. 21. 23:00
 3/4 Sssaszem ***** válasza:
Könnyűügetéskor minden második ütemre felemelkedsz a nyeregből amikor leülsz, akkor zárod oda a csizmád. A nyújtott ügetés segítségei megfelelnek a középügetésével. A nyújtott ügetés előtt a ló figyelmét, mint minden gyakorlat előtt, félfelvétellel felkeltjük. Ezt követően a lovas derékkal és a hevederen fekvő csizma által rövid impulzusok adásával ösztönzi a ló hátulsó lábának előreléptetését.
2019. dec. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Bár szerintem akkor is felváltva kell adni a segítségeket, amikor egyenes vonalon megyünk ügetésben. Ezt abból gondolom, hogy ugye mindig az a hátulsó láb dolgozik jobban a ló alá amelyik oldalon adtuk a segítséget. És hogyha mindig csak leülésnél (külső mellső, belső hátsó talajfogásakor)adunk segítséget, akkor a ló csak a külső hátsó lábával dolgozna jobban maga alá (mivel arra a hátsó lábra hat a segítség, amelyik éppen a levegőben van->azért van éppen levegőben ugye, mert a külső mellső és belső hátsó éppen talajra ért, de szerintem nem kell mondanom az ügetés lábsorrendjét).

Ezt most csak azért írom, mert jobban utánanéztem, és gondoltam hátha neked is hatékonyabbak lesznek így a segítségadásaid.(Nem félreértendő, senkit nem szeretnék kioktatni.)

2019. dec. 24. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!