Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szeretnék lovagolni járni....

Szeretnék lovagolni járni. Hogy készülhetnék fel maximálisan? Miket tudnék akár ithon is gyakorolni? Milyen dolgok vannak amik fontosak ahoz hogy jól mennyen a lovaglás? Hogyan gyakoroljam az ülést, a ritmust, a segítségadásokat, stb?

Figyelt kérdés

Majd Augusztusba megyek elösször lovagolni.

Nagyon izhulok miatta.

A fenti kérdésekre tudnátok válaszolni?

Olvasgattam hogyan megy a lépés, ügetés, vágta. Videókat is néztem erről.

Olvastam hogy hogyan érdemes ügetni vagy vágtázni.

Videokat néztem a ló fel-le szerléséről. Az ápolásáról. A táplálásáról.


Van még valami? Mit tudok még megtanulni?

Vannak ilyen külön gyakorlatok a helyes ülésre, szártartásra? Vagy ezeket csak lovon lehet gyakorolni?

Kérlek irjatok bármien tanácsot hogy hogyan készülhetnék gel jobban.


A normális válaszokat köszönöm.



2019. jún. 22. 17:40
 1/9 anonim válasza:
A helyes ülést sok gyakorlással a lovon tudod megtanulni. :) Ne agggódj menni fog ne izgulj miatta!!😊
2019. jún. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Hát, két dolgot megemlítenék.


Az egyik a "hogyan megy a lépés, ügetés, vágta"-val kapcsolatos. Nem tudom, miket olvasgattál, de a magukat szakembereknek hívők általában a talajra letevési lábsorrendet emlegetik ezzel kapcsolatban, de az igazából nem elég - az kell méghozzá, hogy melyiket mikor emeli el, tehát mikor mennyi és melyik láb van lent. Bár kételkedem benne, hogy egy kétlábú valaha át tudja érezni, milyen a négylábúság, de akár még gyakorlatozhatsz is, a család jókat fog mosolyogni rajtad, ahogy négykézlábazol.

Közbevetőleges kérdés, mi a frász az, hogy hogyan érdemes ügetni vagy vágtázni? :)


A másik meg az, hogy a helyes ülést ugyan majd lovon sajátítod el, de ha görnyedt vállú, lehorgasztott fejű bolygólakó vagy, akkor máris elkezdhetsz ezen változtatni. Ezzel az a kis baj van, hogy a lazaságot egyúttal meg kell őrizni. Lehet, hogy ehhez kell egy családtag vagy haver felügyelete és jelzései.

2019. jún. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Valaki tudná értékelni azt amit eddig összeírtam magamnak.

A rajzokat ne értékeljétek és ne i s nagyon nézétek.... Nem valami jók vagy kidolgozottak, csak úgy magamnak rajzolgattam.

2019. jún. 23. 19:30
 4/9 A kérdező kommentje:
2019. jún. 23. 20:05
 5/9 anonim ***** válasza:

A lépés. :) De hát nem átlósak a "kilépések", hiszen előtte írtad, hogy a jobb hátsó után a jobb első jön. A lépés egyik szabálya az, hogy egy hátsó után mindig azon oldali első jön, és egy első után mindig a másik oldali hátsó.

A másik megközelítés az, hogy milyen támasztási lehetőségek vannak, ezek sorrendben a következőek:

- két hátsó, egy első

- átló (nyilván két láb)

- két első, egy hátsó

- egyoldali első és hátsó

Ez csak a fele, mert ugyan ez ismétlődik, de ellenkezőleg,:

- két hátsó, egy első (de a másik első, mint az előbb)

- átló (de a másik átló....)

- ...

- ...


Hát ennek a lovas szempontjából például ott van jelentősége, hogy ebből látható, hogy a lépés közben is van bőven olyan helyzet, ahol nem lehetne megállni, mert eldőlne a ló, azaz például nem lehet a lépést tetszőlegesen lassítani, mert akkor lerak lábakat, amiket nem kéne.

2019. jún. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt kijavitom, és leirhatom az oldalakat (két hátso egy első meg ezeket.)? Amúgy nagyjából igy jó van még amit ki kell javitanom?
2019. jún. 23. 21:54
 7/9 A kérdező kommentje:
Oldalak de hüye vagyok..... A támasztási oldalakra gondolok.
2019. jún. 23. 21:55
 8/9 anonim ***** válasza:

Ajánlom figyelmedbe ezt a könyvet:

[link]


A lányaim járnak lovagolni és nekik az edző mondta, hogy ezt vegyük meg.

Tényleg hasznos kis könyv. Részekre van osztva, szóval ha éppen egy bizonyos dolog érdekel akkor azt jobban megtudod nézni. De könyvből nem lehet lovagolni tanulni, bár tisztában leszel az alapokkal, de a lovon más.

2019. jún. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Nekedcsakvalaki válasza:
Én 2 évvel ezelőtt döntöttem el, hogy lovagolni szeretnék. Nyár volt és csak tavasszal mehettem, mert a szüleik nem akarták, hogy hidegben, hóban lovagoljak(most már nyilván ez nem akadály, mert meggyoztem őket) addig majdnem fél éven keresztül olvasgattam utána meg minden az összes lovas YouTube videót megnéztem és igazából nem igazán tanultam belőlük semmit, mert nem volt tapasztalatom hozzá. Utána elkezdtem járni és semmit sem hasznosított abból a sok kutatásból, mert nem gondolkodtam közbe hogy huh... Ezt így olvastan a neten, ezt úgy láttam. Aztán volt 9 hónap kihagyásom és most kezdtem el újra 4 hónapja és így már teljesen más szemmel látom az egészet és amikor már megérzem és tudom mi a hibám akkor nézek utána, hogy mit javítsák ki. Fontos az elmélet, de szerintem sokkal fontosabb a gyakorlat, mert elméletben nem tanulsz meg lovagolni, csak sok gyakorlással. 4 hónap után most kezdtem el egyedül vágtázni, életem legjobb pillanata volt, bár nehezen ültem ki, de az edző szerint mivel futószáron már jól ment így is bele fogok jonni
2019. júl. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!