Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szobakerékpár vagy futópad?...

Szobakerékpár vagy futópad? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Egy hosszú (évekig tartó) depressziós időszak alatt szépen elhíztam 94 kiló vagyok a kb 170 centimhez, és nagyon nem érzem már jól magam a bőrömben szóval eldöntöttem hogy elkezdek mozogni most hogy úgy tűnik kezdenek egyenesbe jönni a dolgaim. De sok embertől hallottam hogy ilyen kövér embereknek nem ajánlatos még ilyen súllyal futni mert szétmehet a térdünk amit nagyon nem szeretnék. Szóval igaz az hogy inkább szobakerékpárt vegyek?


Olyan tanácsokat ne írjatok pls hogy inkább menjek el rendes biciklizni vagy rendesen futni mert sajnos ez a munkabeosztásom miatt kényelmetlenebb, körülményesebb lenne, másrészt meg tél van, sár, víz, mocsok amit utálok :D Szóval az itthoni edzés mellett döntöttem, legalábbis egyenlőre :)



2019. dec. 23. 12:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Egyik sem. Elliptikus tréner (sífutógép).
2019. dec. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ennek a használata is hasonló képpen egyszerű? Mert amúgy elég kétbalkzes vagyok, mármint suta, amikor vékonyabb voltam akkor is az voltam...
2019. dec. 23. 12:35
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A futógépen futás ugyanúgy árthat az ízületeknek. De kezdetben a tempós séta, emelkedőre állítva is jó, az viszont ízületkímélőbb.

Ami a választást illet: a szobakerékpár, futópad, ellipszis trének mind jó lehet. Egy nagy igazságot kell megjegyezni. Az a hatékony eszköz, amit hosszú távon használsz. Vagyis azt válaszd, amit te magad a legjobban szeretsz. Próbáld ki mindhármat, és maradj annál, amelyikről el tudod képzelni, hogy a következő 1-2 évben mondjuk heti 3x1 órát nem utálnál eltölteni rajta.

Hiába mondja bárki, hogy a legjobb a futópad, ha nem szereted használni, úgysem tudod hosszú távon rávenni magad, és feleslegesen veszed meg.

2019. dec. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%

Országúti kerékpár + görgő


Kevesebb helyet foglal, plusz kettő az egyben. Télen szobabringa nyáron meg mehetsz vele kint.

2019. dec. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
#12.35 Szerintem két balkezes változatot nem gyártanak, de valószínűleg elboldogulsz vele. :-) Csendesebb, mint a futópad, kíméletes a térdednek, és a felsőtested is megmozgatja. Ezért ajánlom.
2019. dec. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az jó mert a felső testemen van a legtöbb felesleg
2019. dec. 23. 13:32
 7/11 anonim ***** válasza:
41%
Ugye tisztában vagy vele, hogy ez önmagában kevés?
2019. dec. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ne flegmázz légyszives!


És igen, tisztában vagyok vele hogy a táplálkozásra is oda kell figyelni és idővel másfajta edzéseket is érdemes végezni.

2019. dec. 23. 14:10
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Szépen beszéljél azokkal akik segíteni próbálnak neked! Ha már te képtelen voltál odafigyelni magadra...
2019. dec. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Csomó hasznos választ kaptál aztán egy köszönöm nem hagyta el még a szádat! Aztán te beszélsz flegmaságról?
2019. dec. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!