Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hanyszor edzem a bicepsz es a...

Hanyszor edzem a bicepsz es a vallizmom 1 heten?

Figyelt kérdés
Egy haverom mondott olyasmit hogy ha mindennap edzem a karom akkor az megall az izomfejlodesben es nemlessz nagyobb. Ez annyira nagy hulyeseg amilyennek hangzik vagy van benne nemi igazsag? Megjegyzem en eleg gyakran volt hogy mindennap edzettem es az eredmeny elegge tetszetos.
2010. júl. 20. 23:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Túledzésnek hívják és olyankor az még a jobb eset ha nem fejlődik.Izmot is veszíthetsz.Ha minden nap edzel rá és nem edzed túl akkor vagy szteroidozol vagy gyenge az edzésed.


És 1 izomcsoportot 1 héten egyszer eddzél.5-7 nap a regeneráció ideje

2010. júl. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Alkatfüggő is szerintem.Ha egy hetet pihentetném minden izomcsoportomat összemmennék.Nekem a 3-4 napos pihenő jött be.Egyedűl a combom igényel 5 napot vagy egy hét pihenőt.

Ha nem terheled le magad túlzottan,másnaponta is edzheted.

A tornászok és a gettógyúros minden edzésen bicepszeznek,tolóckodnak pl.

2010. júl. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Azért a torna kicsit más mint 1 súlyzós edzés.Ha 1 edzés tényleg normális, intenzív és nagy súlyokkal csinálják akkor azért kell 1 jó pár nap.A laza "alibi" edzésnek meg hosszútávon nincs értelme.Az csak arra jó hogy elmondhasd magadról hogy kondiba jársz
2010. júl. 21. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nálam 1 edzésnek pont az a lényege hogy a lehető legjobban leterheljem az adott izomcsoportot/csoportokat

Ahogy Arnold is mondta ha át tudod lépni a fájdalomküszöbödet akkor nő az izmod igazán.

2010. júl. 21. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egyébként 48-72 óra alatt regenerálódik Swarczi Testépítés bibliája szerint, tehát 2y egy héten edzhetsz egy izomcsoportot.
2010. júl. 21. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 clint ***** válasza:

Schwarzie inkább szteroid bibliát kellett vna írjon.

Ő ezt a könyvet már nagyon rég írta és azóta igencsak fejlődött a testépítés és az orvostudomány is.

Az elöttemszoló aki szerint egy hét pihenőtől összemegy , az valamit nagyon szarul csinál. Tömegnövelés alatt például hogy a francban mehet össze valaki??? Az aki ért egy kicsit is a testépítéshez ilyent nem mond.

5 nap a minimum ami kell legalábbis a nagyobb izomcsoportnak, a kisebbeket edzheted kétszer max.

A tornászokat meg hülyeség felhozni, egy tornász 10 év alatt épít olyan izmokat amilyen én voltam 16 évesen másfél év edzés után. A gettógyúros meg börtöngyúros meg stb, kb a schwarzie fajta. Azaz koxol egyfolytában.

2010. júl. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

4. Minél többet edzel, annál jobban fogsz fejlődni.


Nem, nem, nem. Ez az egyik legkárosabb mítosz az összes közül. Ha megkérdeznéd, a profik 95% elmondaná, hogy a legnagyobb hibát akkor követte el, amikor túledzette magát, annak ellenére, hogy szteroidokat használt. Most képzeld el, hogy milyen könnyű egy naturál sportolónak túledzenie magát. Ha túl gyakran edzed az izmokat, és ezáltal „túlhajtod” őket, akkor az eredmény zéró növekedés lesz, extrémebb esetben pedig izomvesztés. Ha nagyon magas intenzitással edzel napi szinten, egy idő után túl fogod edzeni magad. Ha egy izomcsoportot kimerítően megedzel, vagyis minden izomrostot munkába fogsz, körülbelül 5-10 napra van szüksége, hogy regenerálódjon. Hogy egy lépéssel továbblépjünk, még az ilyen intenzitással végzett különböző izomcsoportokra irányuló edzés is hasonló eredménnyel járhat. Például egy kemény guggolásos nap után, ahol szétbombáztad a lábizmaidat, a következő napon nehéz fekvenyomásokat végezni, vagy felhúzni biztos akadályozza az izomtömeg növekedést. Egy komoly lábedzés után, a szervezeted az energiáit a regenerációra koncentrálja. Hogyan tudná feldolgozni a rá következő napi ugyanolyan brutális edzést? Nem tudja, hacsak nem segítesz rá gyógyszerekkel a katabolizmus elleni harcra. Tanuld meg, hogy a pihenés fontos része az edzésprogramodnak. Legalább annyi napot kell távol lenned az edzőteremtől, mint ahányszor ott vagy.


Forrás: [link]


(a 10 nap azért szerintem kicsit sok dehát biztosa van ilyen ember is)

2010. júl. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a hasznos valaszokat, mindenkeppen tanultam belollik es azt hiszem a 3-4 napos pihenot valasztom. Koszi meg1szer
2010. júl. 21. 16:28
 9/11 clint ***** válasza:
h4xOr milyen 10 nap?? nem vágom.
2010. júl. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ebben a szarban amit bemásoltam 5-10 nap van írva.Arra írtam hogy a 10 szerintem sok
2010. júl. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!