Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Igy tudok fogyni? Jo kezdet lesz?

Igy tudok fogyni? Jo kezdet lesz?

Figyelt kérdés
Vettem egy futopadot-meg otthoni sulyzokat-az etrendemen is szeretnek valtoztatni-azt olvastam h egyszerre csak kis lepest ne akarjak sokat-igy most az edeset es a kenyeret probalom elhagyni ebben a honapban.A tervem az hogy egyenlore mindennap edzenek de csak ilyen 30-40 perceket es fokepp nyujtasokat hogy szokja a szervezetem.Kovezkezo honapban meg elkezdenek futni-reggel melo elott es este is lefekves elott.Kozbe meg iktatnek sulyzos edzeseket is.Majd meg ha annyira jutottam akkor azutan mennek edzoterembe-ugy junius korul-Nem akarok semmit se elsietni-az lenne szamomra a legfontosabb hogy megszeressem az egeszet.Hozza teszem hogy nő vagyok (23 eves).A betegsegem miatt jott fel ram 20 kg sulyfelesleg(PCOS-pajzsmirigy alulmukodes,inzulinrezisztencia)probalkoztam mindennel de a vege rosz lett mindig-mert csak ideiglenes es kenyszer volt az egesz.Koszonom a valaszokat :) Mielott valaki megszidna hogy en is tehetek azert a sulyfeleslegert-igen,tudom.Sokban rajatszott hogy nem tudtam kezelni a tenyt hogy beteg vagyok es emiatt jojoztam,tulettem,depiztem.De probalok tanulni. a hibaimbol :)
2020. jan. 3. 17:39
 1/6 anonim ***** válasza:

A kalória bevitelen és a használaton múlik minden. Ha többet égetsz el mint amit megeszel fogyni fogsz, ha kevesebbet hízol.


Ilyen egyszerű, szóval teljesen mindegy hogy kivonod-e az édes dolgokat vagy a kenyeret.


Ezeket felejtsd el.


Megfelelő fehérje mennyiséget kell bevinned és kevesebb kalóriát, mint amit elhasználsz és fogyni fogsz.


(Én 16 évesen fogytam 30kgot)

2020. jan. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Wow!Nagyon ügyes vagy!Jo ilyeneket hallani azert :) Koszonom.Igen,tudom hogy minuszba kell legyek de valljuk be...egyenlore hogy most kezdem ujra a mozgast tavaly junius ota,muszaly csak kis lepesekben haladjak.Ismerem magam,es az izomlaz,meg egyebb mas dolgok miatt hajlamos vagyok az egeszet kenyszernek felvenni,es akkor elmegy a kedvem.Ezert adtam magamnak 1 honapot-remenyeim szerint ha minden egyes nappal kicsit tobbet teszek -sikerul majd annyit erosodnom,es fejlodnom hogy kovetkezo honapra mar mehet elesben a dolog :)
2020. jan. 4. 09:54
 3/6 anonim ***** válasza:

A kicsiben kezdéssel nincs probléma, csak olyan lépeseket tegyél ami közelebb visz a célodhoz, nem pedig elveszi a kedved a dologtól.


Egy értelmesebb lépés az lenne ha elkezdenéd számolni a kalóriákat amiket beviszel.


Nem változtatsz semmit az étkezésen, csak elkezded számolni hogy mégis mennyi az annyi ...


Majd következő lépésnek leveszel csak 150-200 kalóriát, és közben mindennap méred a súlyod.


A változások alapján ellkezded nézni, hogy pontosan hány kalória kell ahoz hogy fogyj, de fenttartható módon.



Pl.: Ha kalória deficitbe mész előszőr hírtelen megfog indulni a fogyás, de az többnyire csak vízsúly, majd kb 1 hét után normalizálódni fog és akkor már ténylegesen látni fogod mennyit fogsz.


Így nem baj, ha hírtelen lejön első héten 2-3kg, de utána úgy kéne már enned, hogy maximum 1kg jöjjön le.


Ha nem fogysz eleget, lejebb viszed a kalória beviteled, ha túl sokat fogysz feljebb viszed.



Szép és jó dolog egészségesen bevinni a kalóriákat meg sport, de nem ettől fogsz fogyni. A különféle dolgok megvonásával csak kínzod magad.


Inkább koncentrálj a kalóriákra csak és az egészséges étkezés majd utána jön.



A sporttól meg amúgy nem fogysz, csak megnöveled a kalória szükségleted.


Szóval nyugodtan lépkedj lassan, de biztosan, csak ha ezt választod lépkedj a megfelelő irányba :D

2020. jan. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem kicsit azért áll közel a szívemhez ez a dolog, mert édesanyukám már évek óta próbál lefogyni.


Folyamatosan veszi a dietetikus, cukornélküli vagy éppen csökkentett szénhidrátos dologkat. Minden egyes vásárláskor elkell mennünk az Auchenban az egészséges részlegre és vennünk kell, néha laktós mentes dologkat.


Meg persze régen sokat járt a Norbi üzleteibe, ahol különféle diétás sütiket, sport tésztát és rengeteg mást vett.


Van hogy hashajtót vesz be este ha sokat eszik hogy ne jöjjön fel több súly.


Már nagyon régóta nem eszik semmi cukrot és régen még volt hogy a szénhidrátot is teljesen megpróbálta elhagyni.


Elment heti 3x bikram jógára. Amit sokáig tartott, most pont nem csinál semmit, mert sokat dolgozik ebben az időszakban.


Tudod mi lett a végeredmény?


A sportolástól megnőtt az étvágya így amikor edzett többet evett.


Csak egyre jobban elhízott, mert attól még hogy ezeket megvonta magától ugyan annyit evet.


Ugyan annyit képes megenni mint én, pedig én már 22 éves vagyok, 178cm 90kg és már lassan 8 éve testépítek.


Ezért is mondom, hogy ne a különféle ételtípusok megvonásával kezd az egészet, mert az semmit sem ér. Vagyis igen, de ez majd csak akkor lesz érdekes ha elkezdtél fogyni és mondjuk már nem az a cél, hogy könyebb legyél hanem hogy kisebb legyen a testzsírszázalékod és legyenek kockáid.

2020. jan. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Oh..azt hiszem kezdem erteni amit mondani szeretnetek.Oke,akkor megprobalom igy,es utanna majd ,,szintet ugrok” :D
2020. jan. 4. 19:48
 6/6 Slowrider ***** válasza:

Az inzulinrezisztenciád újra kontroll alatt van? Mert ez nagyon megnehezíti a fogyást, vagy inkább ellehetetleníti.


Ismerek olyan inzulinrezisztens nőt, aki minden szabadidejét sporttal tölti (ennek megfelelően fitt is), salátát eszik és emellett duci (és nem is kicsit).

2020. jan. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!