Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősportot ajánlanátok?

Milyen küzdősportot ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Igazából nagyon kezdő vagyok még a témában.

Amatőr szinten focizok (megye3), de szeretnék mellette valami férfiasabb sportot végezni.

Kondival próbákoztam, de nekem nem jött be. Nincs motivációm arra, mert igazából az egy életforma. És ha kihagysz 1-1 edzést borul az edzésterv. Tehát az csak annak optimális aki megszállot. Valamint nincs csapattárs, nincs edző. Tehát csak egy belső motiváció létezik. Ami nálam hiányzott.


Igazából már régóta kacérkodtam a gondolattal, csak túl gyáva voltam(vagyok?). De miért ne? Hiszen nem vagyok olyan idős még. Igazából valami önvédelmi dolog érdekel. Nem árt ha átmozgatja a felső testet.

Viszont box nálam kizárva. Mert elég rossz a szemem és nagyobb eséllyel lehetnek gondok. Egészséges embernek is leválhat a retinája, rossz szeműnek meg még könnyebben.

Inkább ilyen cselgáncs, vagy krav maga Tényleg nem értek hozzá. De bármi ötletet szívesen meghallgatok.


Köszönettel, 27 F



2020. jan. 6. 00:01
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Ha önvédelmi akkor aikido, krav maga szerintem jók.


Én ezekben nem vagyok jártas de jókat hallottam róluk, ha önvédelem a szempont.

2020. jan. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sajnos, ha nem tudsz bunyózni, mert nem bírja a szemed, akkor nem lesz esélyed megtanulni küzdeni, ergó önvédelem ilyen téren kilőve. Marad a gázspray, pisztoly, kutya.


Esetleg a BJJ-t megnézheted, mert az ugye földharc, nincs ütés és nincs annyi dobás se, amikor ugye nagy ütést kapnál a földtől, többnyire földön való hempergés van, ami közben a szemed biztonságban van, nem kap terhelést. Viszont utcán jó lehet önvédelemre, mert a tévhittel ellentétben a BJJ nem csak a földön tud operálni, átlag embert álló helyzetben is kifojtasz és simán földreviszel, az meg elég is bőven.


Viszont továbbra is inkább a gázsprayt, pisztolyt, kutyát ajánlom önvédelemre, ha a szemed miatt nem tudsz edzeni rendesen.

2020. jan. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Slowrider ***** válasza:

Nézd, szerintem még mindíg a kondi a te sportod. Ha bármilyen rászkódástól, a fejedet ért nagyobb erőhatástól leválhat a retinád, hanyagold a küzdősportokat. Ahhoz, hogy ne félj egy ütéstől, tudnod kell, mit várj, tehát az edzések arról is szólnak, hogy be fogsz kapni párat. Ez nemcsak a boxban van így, hanem mindenhol: "per aspera ad astra".

Ha az orvosod nem tanácsolja, ne kísertsd a sorsot, jobb látónak megmaradni.

2020. jan. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ez valóvan igaz.

Bár az orvos a focit sem javasolta, ott is vannak fejelések meg ütközések. Csak nem folyamatosan az történik.


De volt egyszer meccsünk, és ott volt egy csávó aki mondta, hogy neki a fia mindkettőt űzi kapus volt egyébként. És azt mondta a focitól jobban félti, mert kiszámíthatatlan hogy mikor történik "valami".

Szerencsére nekem gyerekkorom óta semmi sérülésem nem volt fociban.

2020. jan. 7. 15:35
 5/5 anonim ***** válasza:
Attol fuggetlenul elmehetsz pl boxolni, megtanulni az uteseket, pontkesztyuzni, zsakolni. Csak a kesztyuzest te kihagyod, vagy olyan partnerrel aki nem barom modjara kuzd, esetleg fejvedovel.
2020. jan. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!