Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Extrém túlsúlyos ember fájós...

Extrém túlsúlyos ember fájós térddel: mit tudnék csinálni?

Figyelt kérdés
146 kilóról indultam,most 123 vagyok.November vége óta életmódot váltottam,mert kezdtem attól félni,hogy lassan halálra eszem magam.172 cm vagyok,és 24 éves,szóval kicsit korai lenne befejeznem a földi pályafutásom.A mozgás amivel problémám van.Sima gyaloglással kezdtem,napról napra apránként emeltem az adagot.Jelenleg esténkét 2 órát sétálok,a kényelmesnél gyorsabb tempóban.A baj az hogy eléggé fáj a térdem.Tudom hogy a súly miatt,de azon vagyok hogy ez változzon.Mit tudnék kezdeni a helyzettel?Vegyek valami térdvédő szerűséget?Az csökkentené a fájdalmat?Esetleg kenjem valamivel?Vagy hagyjam abba a mozgást amíg nem csökken annyira a súlyom hogy könnyebb legyen?Köszönöm előre is a segítséget.
2020. jan. 21. 21:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A mozgást semmiképp ne hagyd abba. Esetleg fókuszálj olyanra, amibkevésbé terheli a térdet.
2020. jan. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki az úszást. Tudom, hogy extrém súllyal sokszor szégyellnek olyan kevés ruhában lenni az emberek, de az az egyetlen, ami nem terheli az ízületeidet.

Ha az teljesen kizárt, akkor lehet jobb lenne visszavenni a mozgásból egy kicsit, és a diétaval haladni tovább elsősorban. Viszont mozgással gyorsabb lenne az eredmény. Porcerősítőket szedhetsz ettől függetlenül, nem fognak ártani.

2020. jan. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A gyaloglás felét vagy akár nagy részét cseréld úszásra, az bármekkora túlsúllyal oké.
2020. jan. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Személyi edzőként a következőket javasolná / tenném :


1. A gyaloglás tempójából vissza vennék, mert minél gyorsabban mész annál nagyobb terhelést raksz az ízületeidre.


2. A két órát lehetőleg lerövidítené egy órára. Ha lehetőséged van egy órát reggel és egy órát este mozogni az jó lenne. Vagy félórás bontásokban (reggel, délelőtt, délután és este), hogy tudjon a térded piheni közben.


3. Ha van lehetőséged uszodába menni az sokat segítene. Ha ne tudsz úszni az sem probléma (én sem tudok), ha van vízi tornára lehetőség azt vedd igénybe.


4. Ha nincsen akkor sincsen gond. Mellkasig esetleg vállig érő vízben gyalogoljál a víz felhajtó ereje csökkenti a terhelést és a sűrűbb közeg miatt nehezebben haladsz több energiát kell kifejtened. Mellkasig érő vízben megpróbálkozhatsz pár negyed guggolással, oldal lépéssel, kitámadással esetleg lábemeléssel.


5. Ha ez nem megoldható vagy nem vonzó szerez be pár kézi súlyzót és dolgoztasd meg a felső testedet, bicepsz, triceps, váll stb. Ugyan ezt meglehet tenni egy gumiszalaggal is.


6. Választhatsz egy kímélőbb saját testsúlyos edzést is. Háton fekve végezhetsz lábemeléseket, biciklizhetsz 1 perc tekerés után tarts 1 perc szünetet.


7. beszerezhetsz egy szoba biciklit


8. Ülő jóga: https://www.youtube.com/results?search_query=chair+yoga.


A térdmerevítő segíthet, de csak akkor viseled amikor gyalogolsz.


Ha krém alatt fájdalom csillapító krémet értesz akkor felejtsd el csak túlterhelnéd a térded vele.


Ha kérdésed van nyugodtan kérdez akár privátban is.


Sok sikert és kitartást.

2020. jan. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!