Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik küzdősportot választaná...

Melyik küzdősportot választanátok ti a háromból?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

25 éves/F, ülő, irodai munkát végzek. Szeretnék elkezdeni küzdősportot, főleg a sok ülés miatt szeretnék sportolni. A hátnak is jót tenne a mozgás és a nyújtás ami elgémberedik ha sokat ül az ember.

Célok

-mozgás az egészség megőrzése miatt

- egy kis alap szinten önvédelem


Aikido, Judo vagy Karate. Azért ez a 3, mert a Japán küzdősportok tetszenek a mentalitásuk miatt.



2020. febr. 18. 14:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
75%

"Azt is megjegyezte a kérdező, hogy a mentalitásuk, a nyújtás és a mozgás öröme miatt is tetszik neki a három említett sportág."


Kiforgatod a szavait, vagy pedig rossz a szövegértésed. Azt írta, hogy kell neki a mozgás, nyújtás, mert a sok ülés miatt elgémberedik a háta és csak azért tetszik neki ez a 3 stílus, mert bírja a japánokat. Csakhogy Magyarországon semmi köze semminek a japánokhoz, de ez még nem is lenne baj, ha az aikido meg karate legalább meg tudná neki adni azt, amire szüksége van. Az aikido egyértelműen useless, feljebb leírtam, hogy miért. A karate egy fokkal jobb lehetne, de a magyar oktatását tekintve szintén a nulla felé konvergál. Pénzkidobás. Karatén nagyon alap edzettséget elérhet, de az önvédelmi értéke nagyon alacsony.


A boxról írt szövegelésed pedig tisztán tükrözi, hogy fogalmad sincs sem a stílusról, de még a harcról sem, tehát rendes stílusban te sem edzel. Innentől kezdve nincs miről beszéljünk.


A sérülésekről és 40 éves korban való lenyomorodás marhaságáról írt soraid nem is kommentálom, mert már előtte is megmutattad, hogy nem értesz a témához, ezzel csak nyomatékosítottad azt.


Továbbra is a legjobb döntés a box lenne a kérdező számára. Persze a kickbox, savate, akár thaibox is jó lenne neki, de ezekben ugye több technika van, több idő és energia jobb lenni bennük, valamint a box az állóharc alapja, elsőnek mindenképpen azzal érdemes kezdeni. Tehát egyértelműen az lenne neki most a legjobb.

2020. febr. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

A boxnak/thai boxnak/kick boxnak annyi hátránya van, hogy nem tesz túl jót a fejednek. Persze ez attól függ, hogy milyen intenzitással megy az edzés és megkülditek e egymást rendesen, mintha meccs lenne heti kétszer. Ezesetben az agykárosodás borítékolható, valamilyen szinten. A rendszeres sokkhatás nagyon tudja károsítani az agyat, ez orvosok által leírt jelenség.


Ha az önvédelemről lemondasz, akkor a kendo megfelelő lenne. Fizikailag nagy igénybevétel és jó állóképesség kell hozzá. Kemény sport. A japán mentalitás és kultúra pedig átszövi az egészet, mitöbb, a kendo lehinkább erre van kihegyezve. Nem igazán nevezhető autentikus és hatásos kardforgatásnak, nem is az a célja.


A kempo pedig egy japán kevert harcművészet stílus. Önvédelemre jó. Az is kemény.

2020. febr. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
91%

Ilyenkor mindig szegény megboldogult gyerekkori edzőm jut eszembe: ha tudsz kerüld el, ha tudsz fordulj el, ha tudsz szaladj el, a harc mindig a legutolsó legyen.


Aikido, judo karate, egyformán alkalmasak egy alapszintű egészséges mozgáskultúra kialakításához.

2020. febr. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
65%
Jóga. Önvédelemhez meg futni kell tudni nagyon. Ha másokat is meg akarsz védeni, akkor testőrszolgálat. Lehet púposkodni is persze...
2020. febr. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Judo, ha találsz klubot, ahol tudsz edzeni. Nagyobb városokban brazil jiu jitsu lehet, hogy elérhetőbb.
2020. febr. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 tikyus ***** válasza:
Esetleg judo vagy karate aikidot ne próbáld ki a sok fos ember végett meg amúgy se jó semmire
2020. ápr. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 stellaz ***** válasza:

Aikidoztam anno, most judozom. Aikido az ilyen fingreszelés (már bocsánat), de tényleg, se támadó technika, se sparring.

Judo az elég kemény, én az elején sokat sérültem, és most is parázok, ha nálam erősebbel kerülök össze, pedig pár éve már csinálom.

Karatéról nem tudok nyilatkozni, de tudtommal ott van kemény és az ilyen hadonászós stílus is.

Aikidót max akkor ajánlom, ha csak mozogni akarsz, de nem akarsz valódi küzdelmet.

Judót meg akkor, ha tényleg élvezed a küzdelmet, jobban viseled, ha fáj, vagy sérülsz, elviseled ego szinten, hogy laposra vernek az elején (de mindenki). Esetleg vannak versenyzői ambícióid.

2020. aug. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ezek közül egyiket se. Karate volt gyerekként és nem nekem való. Akidó gyerekként csak Steven Segal miatt érdekelt, állítólag ő ennek a mestere. Jelenleg nem érdekel. A judo életem egyetlen másodpercében sem érdekelt, se a birkó. Egyik sem az én világom.
2020. aug. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 tikyus ***** válasza:
Akkor minek írhatsz ide
2020. aug. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!