Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szálkásításhoz tudtok tanácsot...

Szálkásításhoz tudtok tanácsot adni, esetleg olyan oldalt linkelni, ami alapján tájékozottabb lehetek?

Figyelt kérdés

Most próbálkozom először ilyesmivel, eddig jól haladtam, leadtam pár kilót, de kb még 5 kg mínusz kellene, hogy szálkás legyek. Viszont egy hónapja megállt a fogyás. Az alapokat tudom, fokozatos szénhidrát csökkentés, de jelenleg már nem tudom hová csökkenteni. Szinte csak húst (elsősorban csirkét) és zöldségeket eszem. Rizst sem, pékárut kb heti 1-2 alkalommal, akkor se sokat.

A mozgás is rendben van, izmaim is vannak, szóval nem a semmire szálkásítanék. Amint jó idő lesz, kardiózni is fogok, mert sajnos a termes kardiózás, futás, ugrálás nagyon nem az én asztalom. De találtam alternatívát, csak ahhoz száraz és picit még melegebb idő kellene. Ennyi lehet a probléma, hogy ez hiányzik?

Illetve hallottam olyat, aminek nem tudom van-e alapja, hogy időnként érdemes "kilépni" a diétából, és 1-1 nap jelentősen többet enni, mert segít pörgetni az anyagcserét. Ez igaz lehet (nyilván nem mindenkire, mert nem vagyunk egyformák), vagy csak egy városi legenda?

Köszönöm, ha tudtok tanácsot adni!

29/N


2020. febr. 20. 08:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Nagyon korrektül összeraktad az étrendet. Mindegy, hogy hányszor étkezel egy nap. A bevitt tápanyag a lényeg bármit is értve ezalatt. Egyszer van a bevitt kalóriád és az elégetett. Ha nem megy le több akkor szerintem több égetés legyen mint, hogy csökkented állandóan a szénhidrátot mert szüksége van a szervezetnek szénhidrátra, zsírokra ahhoz hogy helyesen működjön. Ezek nélkül nem lehet élni viszont cukor nélkül igen. Lehetséges, hogy a cukorral van a baj mert ennek van a legnagyobb vízmegkötő hatása és erre a legnehezebb figyelni.

Emellett lehet még számos pszichés oka is. A túlzott stressz, kellő pihenés hiánya vagy akár gyógyszerek, ha szedsz valamit. Ha minden rendben van az edzésedben akkor valami külső ilyesfajta oka lehet. 19/F

2020. febr. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!