Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan lehetek versenytáncos?

Hogyan lehetek versenytáncos?

Figyelt kérdés

Mindig is fontos szerepe volt az életemben a táncnak, négy évig néptáncoltam, aztán különböző társas táncok alapjait is sajátítottam el kurzusokon, de versenyezni még nem versenyeztem. Viszont most szeretnék komolyan megtanulni táncolni, hogy elkezdhessek versenyezni.

Tudja valaki, hogy ennek mi a pontos menete?

Mert én találtam egy tánciskolát (Táncláz), ahol az oldalukon leírtak alapján úgy értelmeztem, hogy nyilván minden beiratkozónak megtanítják az alapokat, majd van haladó szint is, aztán aki tényleg kitartó, tehetséges és vállalkozó szellemű, azt felkészítik versenyekre is.

De örülnék személyes tapasztalatnak is. Illetve, hogy van-e valamiféle korhatár, amikor még érdemes belevágni komoly tánctanulásba, hogy sikereket érhessek el versenyeken, vagy ez abszolút egyéni teljesítménytől függ.



2020. febr. 22. 21:22
 1/4 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem, aki nem gyerekkorától ezt csinálja, az versenytáncos már nem lesz. Nagyon komolyan csinálják már 3-4 éves kortól, akik versenyeznek, volt ilyen osztálytársam nekem is. Nézz bele a Dance Moms-ba (ne a dráma, hanem a táncoktatás miatt), napi sok óra edzés kisgyerekkortól, sokszor magántanulók lesznek, emellet balett, sokszor színészképzés alapjai... Függően attól, milyen műfaj persze. De ezzel később kezdve nem lehet versenyezni.


Ami nem jelenti, hogy hobbiként ne űzhetnéd akár nagyon magas szinten is.

2020. febr. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
#1 ez nem igaz. A párom 4 éve táncol, 24 évesen kezdte, novemberben maximális pontszámot kapott egy versenyen. De egy tánciskola nem lesz erre elég. Magántanárhoz kell járni, minimum hetente.
2020. febr. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

#1 tényleg nem igaz.


Versenytáncon belül van több korosztály, bármelyikben el lehet kezdeni táncolni. Azon belül vannak osztályok, E, D, C, B, A, és tánciskolás. Ha beiratkozol egy tánciskolába akkor többnyire van kezdő, közép-haladó, és haladó óra, ezen kívül verseny előkészítő és versenyző, esetleg technika és nyomatós óra. Ha elkezdesz járni tánciskolába és a versenyzés a célod, akkor a fent leírt sorrenben járhatsz órákra (kivétel a technika, oda korábban is elkezdhetsz, amikor úgy érzed mehetsz), és amikor azt érzed a jelenlegi óra már túl könnyű, vagy elvégezted azt a csoportot, vagy a tanárod úgy látja mehetsz tovább, akkor mész a következő nehézségű órára. Ha eljutottál a verseny előkészítőbe (ez változó idő, van akinek sok év, van akinek kevesebb, akár 2-3), indulhatsz pár tánciskolás versenyen, ha úgy érzed készen állsz, mehetsz versenyzős órára és E osztályban versenyezhetsz. Ahogy gyűlnek a pontjaid, mehetsz tovább a többi osztályba. Emellett járhatsz több tánciskolába több tanárhoz, és vehetsz magánórákat is.

2020. febr. 23. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hat sztem akiket látunk tényleg versenyezni ok mind gyerekként kezdtek :D

Más kérdés hogy megéri e vagy hogy ok végül is a versenyek után kapjak a fizetést

dec. 7. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!