Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ennyi idő alatt fel lehet...

Ennyi idő alatt fel lehet készülni egy Spartan Sprint versenyre?

Figyelt kérdés

Február 16-án,vagyis 2,5 hete műtöttek laparoszkóppal vakbélre. A varratok már szépen gyógyultak, de nyilván tudom, hogy belül még több idő is kellhet a teljes gyógyuláshoz. Az orvos azt mondta, hogy pár nap múlva elkezdhetek fokozatosan sportolni. A Sprintig kicsit több mint 4 hét van hátra. Sosem voltam ilyen versenyen, nem tudom mennyire nehéz. A műtét előtt is sportoltam már, csak nem ennyire célirányosan, most pedig nyilván kicsit leromlott az erőnlétem. Szerintetek ennyi idő alatt fel lehet készülni? Vagy esetleg még túl nagy lenne a versennyel járó terhelés, erőlködés? Nagyon szeretnék résztvenni...

25L


2020. márc. 4. 16:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt most hanyagold. Lesz majd júniusban is,arra már fel tudsz készülni.
2020. márc. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az még olyan soká van :( a sérülésveszély miatt nem javaslod vagy azért, mert szerinted nem tudnék ennyi idő alatt felkészülni?
2020. márc. 4. 18:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindkettő. Négy hét az nagyon kevés.
2020. márc. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hagyj időt a gyógyulásra, most az a legfontosabb. Utána annyit mész futkározni, amennyit csak szeretnél. Normálisan felkészülni sem tudnál, nem kell, hogy ez egy rossz élményként maradjon meg benned.
2020. márc. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Elvileg 6 hét a teljes gyógyulás műtét után.

Két hét után már lassan el lehet kezdeni sportolni, de nem versenyre komolyabban edzeni.

Én a helyedbe nem mennék, de nem a műtét miatt, hanem hogy nem tudod milyen lesz, mennyire lesz nehéz.

Tehát kb 7 hét a műtéted napjától a verseny. Értékelhető sportolást a 3-4 hét után tudnál produkálni, de hangsúlyozom, egyénfüggő!

Ha neked elég 2 v 3 hét intenzívebb készülés a versenyre, hát hajrá.

De ott a júniusi, én azt céloznám.

2020. márc. 5. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltatok!
2020. márc. 5. 07:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!